fbpx Ką pamatyti Sicilijoje, lankomiausi turistiniai objektai

Ką pamatyti

Etna – didžiausias aktyvus vulkanas Europoje, esantis Sicilijos rytiniame krante, tikrai vertas Jūsų dėmesio ir sustojimo, mat per amžius vykstantys vulkano išsiveržimai suformavo įspūdiną panoramą. Tai puiki vieta paklajoti ir pasiblaškyti po mūsų akiai neįprastą kraštovaizdį. Čia esant apima keistas jausmas, tarytum vaikščiotum mėnulio paviršiumi. Visas regionas pulsuoja Etnos ritmu, čia nusidriekusios saugomos teritorijos su natūraliais parkais ir slėniais – Madonie ir Nebrodi parkai, Pantelleria, įvardijamas vulkaniniu rojumi, su senais akmeniniais namais tipiškais visai salai, Valle del Bove (Deguonies slėnis), Grotta del Gelo (Ledo uola), Alcantara upės parkas. Tik neišsigąskite vulkano: nors jis yra vienas aktyviausių vulkanų pasaulyje, šiuolaikinės technologijos bei mokslas leidžia įspėti lankytojus, jei kiltų nors menkiausias pavojus.

Aeolų salos – aplink Siciliją tarsi orbitos išsidėsčiusios daugybė mažesnių salų, bet jau pripažinta, jog Aeolų salos yra vienos žavingiausių šiame regione. Ne veltui jos įtrauktos į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Salyną sudaro – Lipari, Vulcano, Stromboli, Salina, Filicudi, Alicudi, Panarea bei dar keletas mažesnių salelių. Tai vulkaninės kilmės salos, kurias supa gili mėlyna jūra, o krantuose nusidriekusios siurealistinių formų olos ir urvai, kuriuos norui esant taip pat galima aplankyti. Salos pulsuoja jūriniu gyvenimu bei ramybe, ko daugiau reikia, kai aplink banguoja jūra, o saulė šviečia beveik ištisus metus. Išalkus čia galima paskanauti vietinės virtuvės šedevrų, ką tik pagautos žuvies bei jūros gėrybių.

Agrigento – archeologinė vietovė, taip pat įtraukta į UNESCO Pasaulio Paveldo sąrašą, tai viena seniausių vietovių regione, todėl turėtų patikti visiems besidomintiems istorija ir mėgstantiems senovę. Vienas žinomiausių objektų čia – Šventyklų slėnis, apsuptas alyvuogių giraičių, migdolų medžių, citrusinių vaismedžių sodų bei vynuogynų, kurie visi kartu žvelgia į galingą Viduržemio jūrą. Ši nepakartojama panorama nukelia mus į senovės laikų atmosferą, kuomet prieš 2500 metų senovės Akagras Agrigentum buvo valdžios bei švietimo centras. Kaip ten bebūtų, šiendien pats Agrigento miestas yra niekuom neišsiskiriantis šiuolaikinis miestas, su modernių apartamenų blokais bei miesto atributais.

Taormina – mažas ir jaukus Sicilijos miestelis, apsuptas jūros bei paskendęs poilsio atmosferoje. Jau nuo senų laikų Taormina vilioja rašytojus ir menininkus, taip pat kaip aristokratus bei elitą, tai puiki vieta atgauti kvapą nuo tarsi lėktuvo turbina besisukančio gyvenimo ritmo bei atrasti naują įkvėpimą rytojui. Šiandien Taormina yra saugomas viduramžių miestas su šiuolaikinio gyvenimo atributais – prabangiais kurortais bei prekybos centrais. Kaip ten bebūtų, miesto atmosfera vilioja keliautojus iš viso pasaulio vasaros meno ir muzikos festilvaliais. Jei nenorite įkliūti į turistų spūstis liepos ir rugpjūčio mėnesiais, keliavimui geriau rinktis kitą laikotarpį.

Catanija – tai tikras vulkaninis miestas, suformuotas metus iš metų vykstančių vulkano išsiveržimų, todėl nemažai miesto pastatų pastatyti iš juodos spalvos lavos olienų. Tai senas miestas, kuriame taip pat galima psigrožėti barokinio stiliaus atmosfera, elegantišku centru, bulvarais ir pagrindine aikšte, kurią sukūrė garsus baroko meistras Giovanni Vaccarini.

Palermo – miestas pulsuoja gyvenimo dvasia, kuri čia labai vieša, triukšminga, tačiau labai šilta ir laukianti visų atvykstančiųjų. Kitaip, nei Florencija bei Roma, Palermo miesto grožybės ne tokios garsios ir šiek tiek užslėptos, todėl kai kam tai gali būti miestas – atradimas. Palermo gali pasididžiuoti įvairių meno epochų palikimu – Bizantinio, Arabų ir Normaninio laikotarpio, Renesanso ir Baroko architektūros ir meno šedevrais. Čia akių neleis nuleisti įstabi architektūra – rūmai, pilys bei bažnyčios. Kaip ten bebūtų, Palermo nėra blizgantis ir pasipuošęs, jis labiau gyvenimiškas ir dulkėtas miestas, kuriame Mafija vis dar turi labai daug įtakos, todėl būkite pasiruošę ne vienai intrigai

Egadi salos – tarsi trys dideli banginiai Egadi salos (Favigana,Levanzo, Marettimo) pūpso Sicilijos vakaruose. Nors patekti į šias salas trunka vos kelias minutes, salos dar gali pasididžiuoti atokiais paplūdimiais bei įlankomis, dulkėtais kalnų keliukais, dramatiškais vulkanų vaizdais ir salų gyvenimo ramybe.