fbpx Ką pamatyti Sardinijoje, praktinė informacija ir patarimai

Praktinė informacija

Gero apetito – Sardinijos virtuvė džiugina gomurį paprastu, natūraliu bei šviežiu maistu. Vietai būdingi tradiciniai Sardinijos salos receptai, kurie perduodami iš kartos į kartą. Tai ta pati nuostabi itališka virtuvė, tačiau su specifiniais vietos ingridientais ir prieskoniais. Pagrindinis ingridientas čia kviečiai, kurie naudojami gaminant garsųjį Sicilietišką pane carasau (plona ir traški kviečių duona-lietinis), taip pat tokius patiekalus kaip malloreddus (pasta ), culurgiones(Sardinijos kibinas, dažniausiai su bulvių ir mėtų įdaru) ir fregola (pasta primenanti kuskusą). Sala apsupta jūros, todėl čia gausu jūros gėrybių, šviežios žuvies, būtinai paragaukite vietinio omaro ir tuno, išskirtinių patiekalų – sriubos su jūrų moliuskais ar spageti su jūros ežiu. Mėgstantiems mėsą patiks porceddu – keptas ant grotelių paršiukas. Dešros ir sūriai (pecorino ir kt.), be abejonės yra vieni iš gardžiausių produktų saloje. Kaipgi be vyno, kuris čia vertas savo vardo (Vermentino di Callura, Cannonau ir kt.), taip pat žymus vietinis likeris –Mirto. Skanaus.

Kaip išvykti ir atvykti – galimi du pagrindiniai būdai – keliauti laivu-keltu ar oru. Laivu į salą atvykti galima iš pagrindinių pietų Italijoje esančių miestų uostų. Pagrindiniai oro uostai išsidėstę Cagliari, Olbio bei Alghero miestuose, iš jų galima pasiekti pagrindinius Italijos miestus.

Kaip keliauti – keliauti Sardinijoje yra daugybė būdų, todėl tai priklauso tik nuo pasirinkimo. Galima keliauti autobusu, mėgstantiems laisvę ir nepriklausomybę patariame išsinuomoti automobilį ar motorolerį. Didesnius miestus jungia tarpmiestiniai autobusai, saloje įsikūrusios turizmo ir kelionių agentūros bei centrai padės surasti geriausią ir maloniausią keliavimo būdą.

Būkite saugūs – Sardinija pakankamai rami sala, o vietiniai gyventojai nuoširdūs ir palankūs atvykėliams. Kaip ten bebūtų, svarbiausiuose turistiniuose taškuose reiktų pasisaugoti ir prižiūrėti savo krepšius, dokumentus bei kitus vertingus daiktus.

Kalba – Sardinijoje kalbama sardų kalba, kuri skiriasi nuo italų, kaip ten bebūtų mokant bendrąją italų kalbą paprasta susikalbėti ir italų kalba, didesniuose turistiniuose centruose neturėtų būti sunku susikalbėti ir angliškai. Kaip ten bebūtų, visoje Sardinijoje rašoma ir kalbama vietine Sardų kalba, todėl norintiems pasiruošti ar būti mandagiems, vertėtų išmokti keletą frazių, kurias galėsite naudoti bendraujant su vietos gyventojais.

Labas – Bonas dies!

Ačiū – Gratzias

Nėra už ką – De nudda

Labas vakaras – Bona notte

Aš nekalbu Sardu kalba – non faeddo su sardu

Aš nežinau – non isco

Kur yra …? – Inuve est…?

Viso gero – Adiosu!

Gerbkite – Sardinija Italijai priklausanti sala, todėl jai galioja tie patys principai kaip ir visai Italijai. Tai sala, todėl gyvenimas čia uždaresnis, šiek tiek atitrūkęs nuo žemyno, gerbkite vietos tradicijas ir papročius, ir Jums bus atsilyginta tuo pačiu.

Ką pirkti –norint įsigyti kažką įdomesnio ir parsivežti į namus, siūlome įsigyti medinę kaukę, kuri papuoš Jūsų namų interjerą. Geriau apsižvalgę tikrai nebrabgiai rasite įsigyti įdomių tradicinių rankų darbo kaukių, bylojančių apie salos kultūrą ir praeities mistiką.

Juvelyrinių dirbinių bei papuošalų, pagamintų iš koralų, mat tai vieta, turinti išskirtinio grožio ir vertės dirbinius, už pakankamai prieinamą kainą. Alghero galima įvardinti kaip tokių dirbinių centrą, čia netgi galima įsigyti įdomesnių dirbinių iš koralo. Viduramžiais dvelkiančiame miesto senamiestyje išsirikiavusios mažos parduotuvėlės, kuriose rasite ne vieną dovaną sau ar artimiesiems.

Na kaipgi be įvairių maisto produktų, gėrimų ir gardumynų. Siūlome jums įsigyti įvairių rūšių sūrio (pecorino, caprino ir kt.). Tradicinį sūrį geriausia pirkti ten, kur jį gamina, todėl atkreipkite dėmesį į ženklus, tokius kaip formaggi sardi bei formaggi vendita, jie Jūsų neturėtų nuvilti. Taip pat čia patariame įsigyti ir paragauti įvairių rūšių makaronų, vyno, taip pat desertinio vyno –vino liquoroso, vytintos mėsos gaminių. Idealiausias produktas parsivežti namo Sardinijos duona, jau minėta pane carasau.

Nemėgstantiems išlaidauti ar pirkti, siūlome pasirinkti kriauklelių paplūdimyje, o jeigu atsidūrėte Sardinijoje rugsejo menesi, nepabijokite pasirinkti migdolų riešutų, pabirusių po šalia kelio augančių migdolų medžių. Tai puikus užkandis ir egzotiška smulkmena draugams ir tėvams.