fbpx Praktinė informacija ir patarimai keliaujant į Romą

Praktinė informacija

Gero apetito – visų pirma, ką reikėtų padaryti Romoje, tai prisėsti vietinėje gatvės kavinukėje ar restoranėlyje ir atsipūsti, stebint lekiančius praeivius – romiečius ir lankytojus. Įsijausti į miesto dvasią, įkvėpti miesto oro ir pasidžiaugti gyvenimu tokiu, koks jis yra. Gardžios itališkos kavos puodelis ar vyno taurė, praskaidrins nuotykių bei įvykių kupiną kelionę ir įkvėps naujiems ieškojimams. Tradicinė Romos virtuvė – tai tradicinė Italijos virtuvė. Romos virtuvės pagrindas šviežūs sezoniniai produktai, paruošti paprastu būdu – įvairios daržovės (žirniai, apvalieji artišokai, pupelės), mėsa (eriena, ožys), įvairių rūšių sūriai (pecorino, ricotta) ir kt. Tipiškas Romos paitiekalas – strutto – konservuota kiauliena, taip pat čia valgoma daug įvairiausių rūšių vytinto kumpio, įvairiai pagamintos kiaulienos dalių (skrandis, smegenys ir kt.), gyvulinės kilmės riebalų, todėl vegetarams ar besilaikantiems dietos, reikėtų padaryti pertrauką ar prieš užsisakant pasidomėti apie patiekalą. Tam tikros dienos čia skirtos tam tikram maistui, pavyzdžiui trečiadienį valgomi gnocchi (romietiški koldūnai, pagaminti iš kviečių, su bulvėmis, sūriu ir kt.), o penktadieniais baccala (sūdyta menkė). Taip pat čia būtina paragauti vietinių makaronų, vyno, vietinių prieskonių ir žolelių, picos, ledų. Daugelis patiekalų skaičiuoja daugiau nei 400 metų gamybos tradicijas.

Kada išvykti ir atvykti – Roma yrta tarptautinė sostinė, pasiekiama iš visų pasaulio kampelių, todėl čia pakankamai paprasta atsidurti naudojantis oro, žemės ar vandens transportu.

Kaip keliauti – esant Romoje keliauti galima įvairiausiais būdais, bet mes nuoširdžiai patariame pasitikėti kojų pagalba, mat kur beeitumėt, visur yra ką pamatyti. Tai didelis mietas, todėl pavargus galima naudotis viešuoju autobusu, tramvajumi, miestas turi metro, mėgstantiems privatumą patariame taksi, išsinuomoti motorolerį ar dviratį. Viskas labai paprasta.

Būkite saugūs – iš esmės Roma yra saugus miestas, tačiau tai labai turistinė vieta, todėl kaip ir visose turistinėse vietose reikėtų pasisaugoti kišenvagių – prižiūrėkite savo krepšius ir asmeninius daiktus. Pasistenkite neatrodyti kaip tipinis turistas, su atsiikišusia fotokamera priešakyje ir pinigine užpakalinėje kišenėje. Jeigu jau taip atsitiko, jog tapote kišenvagių auka, nebijokite šauktis pagalbos, vietiniai praeiviai tikrai neleis lengvai pasprukti kišenvagiui. Visame mieste nuolatos patruliuoja policija.

Kalba – Romoje kalbama bendraja italų kalba, taip pat galima susikalbėti ir kitomis kalbomis, daugiausia anglų kalba. Tai sostinė bei turistų traukos centras, todėl vietiniai gyventojai jau pripratę prie kiekvienais metais užplūstančių turistų. Nebijokite paklausti informacijos jeigu pasiklydote, ar negalite rasti vienos ar kitos vietos, vietiniai gyventojai Jums būtinai padės. Jei negalite susikalbėti, pamėginkite į pagalbą pasitelkti gestų kalbą.

Gerbkite – žmonės pripratę prie lankytojų, todėl tiesiog būkite mandagūs ir neturėtumėte susidurti su problemomis. Autobuse ar traukinyje įprasta užleisti vietą vyresnio amžiaus žmonėms. Jeigu naudojatės privačiu transportu, būkite atsargūs bei atidūs Romos gatvėse, romiečiai yra pakankamai karštligiški vairuotojai ir linkę pažeidinėti kelių eismo taisykles, jog išvengtų eismo kamščių. Vietiniai gyventojai yra pakankamai religingi, ir ne veltui, jug čia įsikūręs krikščionybės centras, būkite pagarbūs ir priimkite vietos tradicijas.

Ką pirkti – čia tikrai rasite daug įvairių pagundų įsigyti vieną ar kitą prekę ir maisto produktą. Roma kaip ir Milanas yra tarptautinė mados sostinė, todėl čia nuolatos vyksta mados šou, o miesto centras puikuojasi prabangiomis parduotuvėmis, kuriose galėsite įsigyti garderobo detalių bei juvelyrikos, meno dirbinių ir antikvarinių senienų. Pagrindinės apsipirkinėjimo vietos – Via del Corso, Via Condotti ir aplink esančios gatvės. Via Condotti galima įvardyti kaip pagrindinę mados gatvę, čia Jūs rasite tokius pasaulinio garso mados vardus kaip Gucci,Armani, Dior, Valentino, Hermes. Prabangiose gatvėse rasite ir prabangių juvelyrikos dirbinių (Bulgari, Cartier, Tiffany ir kt.) ir aksesuarų. Kaip ten bebūtų, nenustebkite jei vaikštinėdami Romos gatvėse pakelėse pamatysite ir netikrų garsių mados kūrėjų dirbinių, tiesiog žinokite, jog pirkti padirbtus mados vardus Italijoje nelegalu.

Įvairiausių suvenyrų galite įsigyti turistinėse vietose ir gatvėse, čia išstatyti prekystaliai su įvairiausiomis smulkmenomis, kurias čia galite įsigyti už pakankamai prieinamą kainą. Panašūs ar net tokie patys suvenyrai muziejuose ar specializuotose suvenyrų parduotuvėse kainuos daug daugiau.

Taip pat Romoje galima įsigyti ir įvairių itališkų maisto produktų – makaronų, alyvuogių aliejaus, parmezano, vyno, saulėje džiovintų pomidorų, balzaminio acto ir kitų gardžių maisto produktų.

Tikintieji galės įsigyti ar artimiesiems parvežti suvenyrų susijusių su krikščionybe, popiežiumi, Vatikanu.