fbpx Lankytinos vietos Romoje, įdomiausi maršrutai ir muziejai

Ką pamatyti

Vatikanas – tai miestas, o geriau būtų sakyti, popiežiaus rezidencija įkurta virš Šv. Petro kapo. Tai mažiausia valstybė pasaulyje (plotas 0,44 kv. Km), tikinčiųjų šventovė, ypatinga bei gerbtina vieta. Kokia maža ji bebūtų esant čia atrasite netgi vienuolika Vatikano muziejų su garsiojo menininko Mikelandželo drabais (Sistine koplyčia), Vatikano sodais (kerinčia vieta, susidedančia iš mažų ir didelių sodų, su fontanais, baseinais su dekoratyvinėmis žuvimis ir kt.) – tikri rojaus sodai, nukeliantys mus į biblinius laikus. Vatikano mieste įsikūręs vatikano radijas transliuojamas 29 kalbomis, taip pat jis turi televizijos stotį, dienraštį, paštą su Vatikano pašto ženklais, čia įsikūrusios parduotuvės, ofisai bei spaustuvės. Viskas susijungta į vieną struktūriškai veikiantį organą. Čia gyvena apie tūkstantis gyventojų ir tai yra krikščionybės centras.

Šv. Petro aikštė su Šv. Petro bazilika – tai didžiausia krikčionių religijos bazilika pasaulyje, pastatyta Vatikano širdyje, o aplink ją išsidėsčiusi Šv. Petro aikštė. Šv. Petro bazilika buvo sugalvota ir pastatyta valdant imperatoriui Konstantinui ketvirto mūsų eros šimtmečio pradžioje, toje vietoje, kur buvo nukankintas Šv. Petras (kartu su kitais krikščionimis). Maždaug apie tūkstantį metų bazilika augo, plėtėsi ir didėjo, kartu pergyveno ir daugybę apiplėšimų bei barbarų išpuolių. Prie šios bazilikos dirbo tokie pasaulinės reikšmės autoriai kaip Rafael, Michelangelo, Bernini ir kt. Tai nepakartojamos architektūrinės vertės ir kultūross palikimas, bylojantis apie imperinę didybę, tikėjimo galią ir per amžius lekiantį nesustabdomą laiką.

Trevi fontanas – Romoje yra tikrai ne vienas fontanas, tačiau Trevi Jūs būtinai turite pamatyti – tai didžiausias ir garsiausias barokinis fontanas visoje Romoje. Tai tikrai nėra fontanas kokį Jūs įsivaizduojate, tai fontanas meno kūrinys, su daugybe skulptūrų, detalių, architektūrinių sprendimų, kurie sukuria ištisą teatrą, dramą ir istoriją kartu. Pagrindinė fontano skulptūra – jūrų Dievas Neptūnas, iš šonų apsuptas dviejų tritonų. Kiekvienas gyvūnas ar personažas turi gilią simbolinę prasmę.

Ispanijos laiptai – tai XVIII amžiaus šedevras, netaisyklingos formos aikštė, nusidriekusi antPincio kalvos, kurios viršuje rasite Trinita dei Monti parncūzų bažnyčią. Aikštė ir bažnyčia sujungtos nuostabiais Ispanijos laiptais. Kartą per metus šie laiptai tampa mados podiumu, mat kiekvienai metais čia vyksta žymus mados šou. Šioje miesto teritorijoje įsikūrę prestižiškiausios prabangių drabužių parduotuvėlės, tokios kaip Prada, Valentino, Cucci ir kt. Taigi aplankę architektūros šedevrą, kelionę galite tęsti aplankydami įvairiapusį ir prabangų mados pasaulį.

Senovės Romos imperijos paveldas (Koliziejus, Panteonas, Forumas) – su koliziejumi priešakyje, Panteonas yra viena populiariausių Romos lankytinų vietų – tai geriausiai išsaugotas senovės monumentas ir vienas įtakingiausių pastatų visame Vakarų pasaulyje. Tai 2000 metų skaičiuojanti senovės Romos šventykla, šiuo metu turinti katalikų bažnyčios statusą. Romėninis koliziejus, kurio tikrasis pavadinimas Flavijaus amfiteatras, buvo sukutas pirmajame mūsų eros amžiuje – didžiausias ir seniausias amfiteatras. Jis garsėjo gladiatorių kovomis tarpusavyje ir prieš laukinius gyvūnus. Jo rytinėje pusėje stūkso stačiakampio formos Romėninis forumas, apsuptas senų pastatų griuvėsių priklausiusių to meto valdantiesiems. Tai buvo viešojo Romos gyvenimo centras, atsidurkite čia ir įsivaizduokite senovės filosofus, mąstytojus, poetus ir rašytojus, mokslo ir valdžios žmones susirenkančius drauge ir sprendžiančius šalies valdymo klausimus. Ką pamatyti čia tikrai yra, be minėtų senovės Romos statinių, taip pat nepraleiskite pro akis triumfo arkų, kolonų, obeliskų, tiltų ir kt. Kur bepadėsi pėdą, visur istorija, todėl prieš išvykstant nuoširdžiai patariame paskaitinėti apie miesto istoriją ir gyvenimą.

Palatino kalva – tai viena seniausių vietų mieste, viena iš septynių Romos kalvų, ant kurių išsidėstęs senovinis Romos centras. Tiek karalių, tiek imperatorių laikais Palatino kalva buvo Romos miesto centras. Pasak legendos Romulas būtent ant Palatino kalvos pradėjo miesto statybas, ant šios kalvos savo rūmūs statė garsiausi Romos valdytojai, čia gimė būsimas didis imperatorius Augustas, kuris praktiškai čia nugyveno visą savo gyvenimą. Iki šių dienų išliko tik paprasatų namų, stadiono bei įvairių rūmų griūvėsiai. Ši vieta patiks mėgstantiems ir besidomintiems senovės Romos istorija bei kultūra.