fbpx Praktinė informacija apie Italiją - virtuvė, kalba, saugumas

Praktinė informacija

Gero apetito – Italija tai valstybė mėgstantiems gerai ir skaniai pavalgyti, tai tikras maisto gumanų rojus, mat maisto ruošimui bei pateikimui, čia skiriama beveik tiek pat dėmesio, kaip ir meno kūriniams. Netgi paprasčiausias užkandis, gali būti didžiausias atradimas, pavergiantis savo skoniu ir ingridientais. Pradėkime nuo tokių mums atrodo gerai pažįstamų patiekalų kaip pica ar makaronai, ir jūs suprasite, jog ši šalis tikrai yra jų tėvynė. Būnant čia, tiesiog būtina paragauti ar įsigyti įvairių rūšių sūrių, vyno, alyvuogių aliejaus, kavos bei vietinių saldumynų. Virtuvė kinta priklausomai nuo regiono, tačiau maisto kokybei bei gamybai visur skiriama tiek pat laiko ir energijos. Italai didžiuojasi savo virtuve, todėl ne veltui šios šalies virtuvė yra viena populiariausių pasaulyje.

Kaip keliauti – keliauti po Italija galima priklausomai nuo Jūsų pageidavimų. Nesvarbu ką pasirinks keliaujantys – keliavimą mašina, traukiniu, nameliu ant ratų, autobusu, laivu, motoroleriu ar dviračiu, visi būdai ir priemonės tinkamos. Keliaujant įprastais turistiniais maršrutais tikrai atsiras proga nukrytpti į atokesnius keliukus, pasimesti ir nuklysti į paprastą bei unikalų italų gyvenimą, aplankant vietinius kaimus ir gyvenvietes (žinoma esant norui). Šimtai būdų ir laisvė judėti, todėl nereikia per daug jaudintis, kokią keliavimo priemonę pasirinkti. Palankus klimatas ir malonūs vietiniai gyventojai Italiją daro viena palankiausių šalių keliavimui.  Mėgstantiems gamtą tikrai patartina pasirinkti maršrutą per kelis šalies regionus, nes atsiveriantys kalnų ir slėnių peizažai, kvapą gniaužiančios panoramos ilgai istrigs atmintyje, o į Italiją norėsis sugrįžti vėl ir vėl.

Kelionės kalnuose –  keliauti Italijos kalnuose galima tiek vasarą, tiek ir žiemą. Nuo šalies Šiaurės iki Pietų Italijos kalnai siūlo turistams įvairų kraštovaizdį – kalnų ežerus, miškus, kerinčius kalnų kaimus su turtinga istorija, tradicijomis ir žinoma kulinarijos malonumais. Mėgstantiems kalnų sportą – slidinėjimą, snieglenčių sportą, žygius bei keliavimą pėsčiomis, vaikčiojimą su šiaurietiško ėjimo lazdomis, važinėjimą kalnų dviračiais, Italijos kalnų grandinė atvira visus metus. Italija gali pasigirti garsiaisiais Alpių kalnais, kurie driekiasi per kelis šalies regionus. Kalnų trasos ir kurortai puikiai pritaikyti kalnų sportui.

Kaip kalbėtis – mandagumo dėlei ir esant norui prieš išvykstant į kelionę galima pasimokyti esminių frazių, mat ne visi Italai supranta angliškai, o pasakytas vienas kitas žodis vietine kalba, gali būti raktas į italų širdį, kas žino, gal net ir į virtuvę. Kaip ten bebūtų, turistų lankomose vietose populiariausia anglų kalba, o susikalbėti bei suprasti vienas kitą, neturėtų būti labai sunku. Reikia paminėti, jog Italija yra Pietų Europos valstybė, saulė čia šviečia dažniau, todėl žmonių charakteris bei kalbejimo maniera daug temperamentingesnė bei gasesnė. Neišsigąskite, jei kalbėdamas ar norėdamas padėti vietinis italas mosikuos rankomis ir emocingai paaiškins kur yra vienas ar kitas objektas J

Labas – Ciao!

Labas rytas – Buongiorno!

Labas vakaras – Buona sera!

Kaip tau sekasi – Come stai?/ Come state?

Ačiū – Grazie!

Nėra už ką – Prego!

Labas drauge –  Ciao! Amico!

Viso gero – Arrivederci!

Ką pirkti – be garsios istorijos, gilių meno ir kultūros tradicijų, nuostabios gamtos, skanios virtuvės, Italija gali pasigirti, jog yra ir tarptautinė mados sostinė, todėl mėgstantiems vaikščioti po parduotuves, bei gaudantiems paskutines mados naujienas, Milanas turėtų būti įrašytas į lankytinų miestų ir objektų sąrašą.  Milanas gali didžiuotis tokiais mados vardais kaip Valentino, Gucci, Versace, Prada, Armani bei kt., todėl mados gerbėjai čia galės įsigyti ne vieną garderobo detalę.

Ir nesidomintys mada keliautojai ras ką nusipirkti Italijoje. Čia patartina įsigyti to, kuom ši šalis gali pasididžiuoti – gero vyno, alyvuogių aliejaus, pesto padažo, kavos, tradicinio citrinų likerio – limoncello. Jei lagaminas pakankamai didelis galima įsigyti ir vytinto kumpio, įvairių rūšių sūrių, saulėje džiovintų pamidorų, tačiau su šiais produktais būkite atsargūs, mat šiltas klimatas ir trumpas galiojimo laikas gali pakišti koją.

Italija nėra pigi valstybė, pagrindinė valiuta čia euras (€). Papietauti kavinėje galima nuo € 10- € 40, priklausomai  nuo vietos, miesto ir kavinės šefo. Kaip ten bebūtų, esant Italijoje labai rekomenduojama atsipūsti lauko kavinukėje ir pasinerti į vietinio gyvenimo ritmą. Viešbučių ir hostelių kainos skiriasi, taip pat priklausomai nuo viešbučio ar hostelio. Pigiausia nakvynė paprastame hostelyje gali kainuoti maždaug €14 –  €20 eurų.

Būkite saugūs – Italija yra Europos sąjungos valstybė, todėl čia galite jaustis beveik kaip namie. Vis dėlto, turistinėse vietose ir miestuose (Roma, Neapolis) turėtumėte pasisaugoti ir prižiūrėti savo krepšius ir rankines. Kaip sakoma visur visko nutinka, todėl pasistenkite savo daiktus laikyti saugiai, o svarbiausius dokumentus (pasas, lėktuvo bilietai, draudimas) turėti su savimi ar palikti patikimoje vietoje. Keliaujant labiau į Italijos pietus galima pastebėti tendenciją, jog ir požiūris į taisykles ir tvarką skiriasi. Jeigu šalies Šiaurėje (Venecijoje) viskas veikia tiksliai ir taip kaip priklauso, Neapolyje ar Sicilijoje jūs pasinersite į šiek tiek spontaniškesnę ir haotiškesnę Italija. Žinoma, geriau neturėti išankstinių nuostatų ir būti atidiems, kur bebūtumėte.

Gerbkite – Italai mandagūs ir svetingi žmonės, nors kartais gali nustebinti ekspresyviu charakteriu ir perdėtu dėmesiu. Tai Pietų valstybė, tai per daug neišsigąskite, jei viena ar kita procedūra užtruks ilgiau nei esate pripratę. Gali būti, jog teks palaukti kavinėje ar restorane, nes maistui čia skiriama labai daug dėmesio, viskas turi būti paruošta tiksliai ir su meile, o tai jau reiklauja papildomų dešimties minučių.