fbpx Lankytinos vietos Italijoje. Italijos gamta ir miestai.

Ką pamatyti

Venecija – Šalies šiaurėje esantis miestas, garsus visame pasaulyje, mat jo gatvės, tai ne akmenimis ar betonu grįsti keliai, o vandens kanalai, kuriuose greiausia transporto priemonė pasirodo esanti kanoja. Miestas pats tarsi meno šedevras – spalvoti itališko stiliaus nameliai, vietiniai gurkšnojantys jauną vyną tiesiog šalia namų, aromatingi picos, makaronų ir kitų patiekalų kvapai, mažos sūrio ir kumpio parduotuvėlės, nepakartojamos bažnyčios, išsidėsčiusios beveik ant kiekvieno kampo, siauros gatvelės, kuriose labai gera pasislėpti karštą vasaros dieną, vandens kanalai, menantys senuosius miesto šlovės laikus, karnavalus ir mistiška miesto dvasia, kurioje labai lengva paskęsti. Miesto pasididžiavimas San Marko aikštė su garsiąja San Marko bazilika. Turintiems daugiau laiko tiesiog būtina vietiinais keltais-laiveliais aplankyti aplink esančias Venecijos lagūnos saleles – Murano, Burano ir kt. Besibaigiant dienai, būtina užeiti į vietinę krautuvėlę nusipirkti sūrio ir jauno vyno, prisėsti ir pasigėrėti miesto atmosfera. Nors čia gausu turistų, neišsigąskite, Venecijoje vis dar galima rasti laisva suoliuką.

Roma – epiškoji karalienė Roma, tai miestas architektūros šedevras, išsaugojęs per amžius besikeičiančios architektūros stilius bei kūrinius, todėl jame galima psigrožėti įvairiais istorijos bei meno laikotrapiais. Pradedant nuo senovės Romos laikų – grandiozinių koliziejų bei forumų, triumfo arkų ir rūmų. Kelionę tęsiant per viduramžius, renesansą ir baroką, neoklasicinzmą, ir užbaigiant ją moderniaja Roma, su šiuolaikiniais prekybos centrais bei  verslo pastatais. Roma garsėja išpuoselėtais parkais ir sodais, fontanais ir akvedukais, obeliskais, kolonomis bei skulptūromis, tiltais ir katakombomis. Jei atvykus į Roma nesinori vaikščioti po muziejus, to daryti ir nereikia, nes pats miestas yra tarsi gyvas muziejus, su išpuoselėta aplinka ir vietiniais gyventojais – romiečiais, kurie neretai įkūnyja miesto dvasią ir gyvenimo būdą. Roma puikiai tinka visos dienos pasivaikčiojimams ir apžvalginiams žygiams, neretai leidžiant sau pasimesti tarp milijono architektūros šedevrų. Dieną užbaigti rekomenduojama vietinio stiliaus kavinukėje, skanaujant vietinės virtuvės šedevrus  su vyno taure ar gardžios kavos puodeliu rankose.

Sardinija – Italijai priklausanti sala garsėjanti turkio spalvos jūra ir balto smėlio paplūdymiais savo grožiu konkuruoja su tropinėmis valstybėmis. Ši sala patiks tiems, kas ieško ramybės ir „nesuturistintų“ kampelių. Atitraukiant akis nuo jūros ir leidžiantis į salos vidurį atsiveria miškinga žalia bei kalvota panorama, su citrusinių vaisių giraitėmis, besiganančiomis avimis ir galvijais. Sardinija su aplink esančiomis salomis priklauso Nacionaliniam parkui, kuris siūlo keliauti ir pažinti vietines apylinkes, pasirenkant įvairius žygius ar lankant aplinkines salas. Saloje esantys miestai skirtingi, vieni iš jų tipiški gyvenamieji  miestai, su masine gyvenamaja architektūra, kiti visgi, dar išsaugoję istorijos paliktas vertybes, didžiuojasi galėdami pasiūlyti vaizdingus maršrutus. Vienas tokių, salos vakaruose esantis viduramžių miestas Bosa, su vaizdingais rožinės bei aukso spalvos pastatais išsidėsčiusais upės krantinėje. Taip pat Alghero, esantis salos šiaurėje, išsaugojęs senamiestį, garsėjantis katalonų kultūros palikimu. Tradicinė kultūra geriausiai išsilaikiusi centrinėje salos dalyje – čia dar galima pamatyti vietines vyresnio amžiaus moteris dėvinčias juodais apdarais, nedažnai čia pamatysi ir turistus, nors kaip ir visose kitose šalies kampeliuose jie yra maloniai laukiami. Be nuostabios gamtos ir tradicinės kultūros, ši sala taip pat garsi istoriniais monumentais – nuraghi – tai po visą salą išsidėsčiusios keistos kūgio formos tvirtovės, šventyklos, kapavietės pastatytos iš akmenų. Juokaujama, jog jas pastatė Sardinijos Fredas Flinstounas, nes jų amžius siekia priešistorinius bronzos amžiaus laikus.

Sicilija

Toskana – be abejonės dėmesio vertas regionas, aprašytas bei apdainuotas daugelio menininkų, dar kitaip vadinamas renesanso tėvyne. Stulbinantys meno kūriniai, sielą jaudinantys kaimo vaizdai su besidriekiančiais vynuogynais ir alyvuogių giraitėmis bei vietinės virtuvės kvapai – šio regiono raktažodžiai. Tai regionas, kuriame glaudžiasi tokie miestai kaip Florencija, Pisa, Siena, Lucca. Kaip ten bebūtų, Toskana žavi ne tik savo miestais ir miesteliais, bet ir išskirtiniais gamtos peizažais, kuriuos savo meno kūriniuose įamžino ne vienas dailininkas. Toskana patiks ieškantiems ramybės, harmonijos ir poilsio. Tiems, kurie mėgsta poilsiauti lėtai ir niekur neskubant, savo vakarus leidžiant seno stiliaus namų terasoje gurkšnojant vietinį vyną ar arbatą, skanaujant vietoje subrandintą  sūrį.