fbpx Kanarų salos. Praktinė informacija keliaujant į Kanarus.

Praktinė informacija

Gero apetito

Kanarų salų kulinarinės tradicijos skiriasi nuo Ispanijos virtuvės. Pirmųjų salų gyventojų – guančių – kulinarinės tradicijos vis dar įtakoja šiandieninę salos virtuvę. Vietiniai žmonės patiekalus mėgsta paskaninti kukurūzais ir bananais. Kadangi saulė šviečia beveik ištisus metus, o aplink banguoja vandenynas, čia gausu jūros gėrybių, vaisių ir daržovių. Daugelis patiekalų valgomi su bulvėmis, ypač mėgstamos mažos bulvytės su lupenomis, išvirtos labai sūriame vandenyje (papas arugadas). Paplitę patiekalai – gofio (iš miežių ir kukurūzų miltų verdama košė, kepama duona ar tirštinami troškiniai), ropa vieja (daržovių troškinys su mėsa), sancocho (troškinta žuvis su saldžiomis ar paprastomis bulvėmis), puchero (šafranu pagardintas troškinys su chorizo dešra, pupelėmis, žirniais ir bulvėmis), malvasia (aromatingas, stiprus ir saldus vynas iš Lanzarotės salos). Geriamas romas, ypač garsus medaus romas, bananų bei apelsinų likeriai.

Kaip keliauti

Salose ir tarp salų galite keliauti daugybe būdų – automobiliu, keltais, autobusu, lėktuvu, dviračiu, taksi. Išsinuomavę automobilį pažinsite netikėtus ir užslėptus salų kampelius, tai bene geriausia transporto priemonė siekiantiems laisvės ir individualumo. Tarp salų galite keliauti keltu ar laivu, tai nėra pats greičiausias būdas, tačiau pakankamai malonus, taip pat galite naudotis lėktuvu. Salose galite keliauti autobusu, galite pasirinkti organizuotą kelionę arba naudotis viešuoju transportu. Kursuoja taksi, gamtos mylėtojams patiks keliauti dviračiu, mat taip keliaujant atsiveria nepakartojamos panoramos.

Ką pirkti

Valiuta – euras (EUR). Salose galite įsigyti daugybę dalykų. Visų pirma, galite pradėti nuo tradicinių vietinių maisto produktų – vietinio Lanzarotės vyno, kaktusų vaisių džemo, džiovintų vaisių, bananų ir apelsinų likerio, džiovintų jūros gėrybių, vietinių prieskonių ir kt.

Tai pat kurortuose bei suvenyrų parduotuvėse galite įsigyti įvairių paplūdimio drabučių, skarų, skrybėlių, vietinių rankdarbių, suvenyrų su salų atributika ir simboliais. Nepraleiskite progos esant paplūdimyje prisirinkti smulkių kriauklelių ir akmenėlių, tai gali būti smagi dovana artimiesiems ir draugams.

Kaip kalbėtis

Valstybinė kalba – ispanų kalba, tačiau salose egzistuoja stiprus akcentas. Kaip ten bebūtų jeigu mokate ispanų kalbą turėtumėte susikalbėti su vietiniais. Turistiniuose centruose ir kurortuose susikalbėsite anglų kalba, mat aptarnaujantis personalas moka anglų kalbą, bei kai kurias kitas Europos kalbas (prancūzų, vokiečių). Jei pasiklydote ar Jums reikia informacijos, nebijokite bendrauti, vietiniai gyventojai pozityviai nusiteikę lankytojų atžvilgiu.

Būkite saugūs

Salose yra pakankamai saugu, tačiau kaip ir visur turėtumėte pasisaugoti, prižiūrėti asmeninius daiktus, dokumentus, techniką, per daug neišsiskirti kaip turistas. Įvykus nelaimingam įvykiui galite kreiptis trumpuoju numeriu 112. Labiau pasisaugokite pagrindiniuose turistiniuose miestuose (Las Palmas), saugokite savo daiktus ir krepšius esant paplūdimyje. Nepersikaitinkite saulėje, turėkite apsaugos priemones, saikingai vartokite alkoholį, niekada nepalikite vertingų daiktų matomoje automobilio vietoje, turėkite priemonių nuo uodų.

Gerbkite

Vietiniai žmonės yra pripratę prie kasmet apsilankančių turistų ir dauguma jų dirba turizmo srityje. Kurortuose ir paplūdimiuose vaikščioti pusnuogiams yra pakankamai įprasta ir natūralu. Kaip ten bebūtų, atokiose kaimuose ir centrinėse salų dalyse stenkitės gerbti vietinius gyventojus ir nevilkėti tik paplūdimio rūbais. Prisiminkite, jog šalia ryškaus ir malonaus atostogų gyvenimo egzistuoja paprastas ir kadienybės kupinas vietinių gyvenimas. Dauguma salų gyventojų – Romos katalikai, taip pat yra nemaža hinduistų bendruomenė. Gerbkite vietinius papročius ir tradicijas.