fbpx Kanarų salos. Ką pamatyti Kanaruose. Lankytinos Kanarų vietos

Ką pamatyti

Lanzarotė

Labiausiai į rytus nutolusi Kanarų sala, esanti vos už 125 km nuo Afrikos krantų, šalia kitos Kanarų salos Fuerteventūros. Ši nedidelė, tačiau savo panoramomis stulbinanti sala pavergia ugnikalnių žeme, vynuogynų laukais jų pašlaitėse, baltai nudažytais namukais išsidėsčiusiais ant juodos žemės, pakrantėmis ir įspūdingomis lagūnomis skalaujamomis galingojo Atlanto vandenyno. Čia esant tiesiog privalote išvysti El Golfo lagūną, Papagayo paplūdimį, Ugnikalnių nacionalinį parką, kuriame pamatysite ugnikalnio kraterį, netgi galėsite jame pasivaikščioti. Sala turi UNESCO saugomo biosferos rezervato statusą. Dauguma kurortų, kavinių ir barų išsidėstę salos pakrantėse, centrinėje salos dalyje driekiasi ugnikalniai ir vietinių gyvenamos teritorijos, vynuogynų ir kaktusų laukai. Tai įspūdingo grožio sala.

Fuerteventūra

Pažodžiui verčiant reiškia „stiprių vėjų“ vieta. Tai antra pagal dydį sala (po Tenerifės). Taip pat tai seniausia iš visų Kanarų salų. Fuerteventūra stūkso šalia mažesnės Lanzarotės salos, kurią pasiekti iš čia galima keltu. Tai viena iš „laukiniškiausių“ arba nesuturistintų salyno salų, mat daugelis masinio turizmo sekėju greičiau renkasi žymiąją Tenerifę ar Gran Kanariją. Kaip ten bebūtų, ir čia yra ką pamatyti. Sala garsėja savo laukine gamta – įvairiomis augalų ir gyvūnų rūšimis. Pakrantės skalaujamos galingojo vandenyno traukia lankytojus, todėl čia daugiau turizmo infrastruktūros bei pramogų. Pagrindiniai traukos objektai – kalnai ir paplūdimiai. Esant čia turite galimybę leistis į neužmirštamus žygius po kalnus ir ugnikalnius, pažinti tūkstantmečių senumo istoriją ir gamots galybę.

Tenerifė

Tai didžiausia iš septynių Kanarų salų, kurios svarbiausias miestas ir salos sostinė – Santa Krus miestas. Tenerifė įsikūrusi salyno centre tarp La Gomeros ir Gran Kanarijos. Salą juosia kalnų virtinės, o jos centre stūkso trečias pagal dydį pasaulyje Teidės vulkanas. Šis aukščiausias Ispanijos taškas yra natūrali kliūtis audringiems, drėgniems orams, atkeliaujantiems iš vakarų Europos. Centrinis kalnų masyvas skiria salą į pietinę ir šiaurinę dalis, kurios skiriasi klimatinėmis sąlygomis ir gamtovaizdžiu. Tenerifę aplanko didžioji dalis Kanarų salų lankytojų. Čia esantis miestelis La Laguna yra Tenerifės ir visų salų kultūrinis centras. Tai pirmasis ispanų įkurtas miestas Kanarų salose, čia taip pat išlikusi graži istorinė architektūra. Taip pat turistus vilioja salos paplūdimiai ir pajūrio gyvenimas – čia įrengta puiki įnfrastruktūra nuo žiemos pavargusiems poilsiautojiems.

Gran Kanarija

Tai trečia pagal dydį salyno sala, kurios svarbiausias miestas – Las Plamas. Kiekvienam salos regionui ir miesteliui būdingas savitos kultūrinės tradicijos, todėl neretai ši sala vadinama „dideliu teminiu parku“. Sala gali pasididžiuoti ir parodyti buities ir amatų tradicijas Ingenio miestelyje, vaismedžių sodų supamą Teldės miestelį, Terorą – garsėjantį įspūdinga architektūra, Mergelės Marijos Pušies bažnyčią, panoraminį Bandamos vulkano kraterio vaizdą nuo aukščiausio salos taško, salos simboliu tapusį Roque Nublo („rūko uolos“) ir jo viršukalnę, nuo kurios atsiveria kaimyninė Tenerifės sala bei apylinkių vaizdai. Nedideliame salos plote telpa smėlio paplūdimiai ir dykumą primenančios kopos, tropiniai miškai ir pušynai, lygumos, kanjonai ir kalnai.

La Gomera

Antra iš mažiausių Kanarų salų, stulbinanti išskirtinio goržio gamta, į vakarus nuo Tenerifės. Ypač įspūdingos vadinamosios Los Organos („vargonai“) uolos skalaujamos vandenyno – tai daugybės taisyklingų vertikalių stačiakampių formos uolos, sukuriančios išskirtinės vertės peizažą. Saloje įkurtas Garachonajaus nacionalinis parkas, kuris yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldą. Saloje taip pat pamatysite laurų giraites, lagūnas, galėsite atsipūsti paplūdimiuose.