fbpx Kanarų salos. Kelionės į Kanarų salas su kelionės vadovu.

Kanarų salos

Arčiau Afrikos nei Europos esantis salynas Driekiasi Altanto vandenyne. Tai salynas sudarytas iš septynių pagrindinių salų (Tenerifės, Gran Kanarijos, Fuerteventūros, Lanzarotės, La Gomeros, La Palmos, La Hieras) ir keleto negyvenamų salų. Vaizdingos salos išsidėsčiusios daugiau nei 500 km žiedu netoli Afrikos krantų. Istoriškai Kanarų salos priklauso Ispanijai, jos nutolusios nuo šios valstybės 1500 km.

Visas Kanarų salynas yra vulkaninės kilmės, kiekvienai salai būdingi tam tikri savitumai ir išskirtinumai. Tai tikras poilsio rojus nuo žiemos pavargusiems europiečiams, mat gamtiniai ir geografiniai ypatumai nulėmė švelnų klimatą su nežymiu temperatūrų svyravimu per parą, taip pat keičiantis metų laikams. Ištisus metus galima mėgautis puikiais paplūdimiais, vandens sporto pramogomis, laiką leisti kurortiniuose miesteliuose ar kopti į kalnus. Gran Kanarijos šiaurės rytuose įsikūrusi salyno sostinė – Las Palmas. Kas ketveri metai šis miestas tampa visų Kanarų salų sostine. Kitus ketverius metus ja tampa Santa Kruzas (Tenerifės sostinė).

Šios salos žavi keliautojus kultūrų mišiniu, mat priklausančios Europai salos pulsuoja kelių kultūrų ritmu. Čia esant kartais pasijusite labiau Afrikoje nei Europoje, mat egzotiški augalai, kaktusai, juoda lavos žemė, horizonte kyšantys vulkanai, skaisčiai šviečianti saulė ir kartais pakylantis stiprus vėjas primena netoli esančius vandenyno skalaujamus Maroko krantus. Kaip ten bebūtų, rasite čia ir vakarietiškos kultūros pranašus, ypač turistiniuose miesteliuose ir kurortuose. Ši žemė įelektrinta nuo karštos saulės ir aplink besidriekiančių įspūdingai atrodančių vulkanų.

Kiekviena iš salų skiriasi ir yra savaip įdomi, priklauso kokiu tikslu atvykstate į šį rojaus kampelį. Čia galima rasti daugybę malonumų – nuo tingių dienų paplūdimiuose, žygių po vulkanus, iki nacionalinių parkų lankymo, susipažinimu su vietos istorija bei kultūra. Vakarais nepraleiskite progos atsipalaiduoti lauko kavinėse, sėdėdami ant vandenyno kranto išmėginti nuostabių ispaniškos virtuvės šedevrų bei vietinių jūros gėrybių. Šios salos pulsuoja nuotykiais bei paslaptimis, pasinerkite į juos ir atraskite kitą Ispanijos pusę.