fbpx Ką pamatyti Ispanijoje, Ispanijos miestai ir gamta

Ką pamatyti

Istoriniai miestai

Ispanija visą laiką buvo kultūrų kryžkelė – tarp Viduržemio jūros ir Atlanto vandenyno, tarp šiaurės Afrikos ir Europos ir kt. Vis nauji atvykėliai kūrė miestus, prekybos centrus ir uostus, užkariaudavo jau esančius, todėl šiandien Ispanija gali pasididžiuoti turinti didžiausią skaičių istorinių miestų įtrauktų į Pasaulio paveldo sąrašą. Šie miestai išsibarstę po visą Ispaniją – keliaudami šalies pietuose rasite Kadizą, žymią senovės romėnų gyvenvietę, senąją Rondą, Kordobą ir Granadą, bylojančią apie musulmonų kultūros palikimą, Seviliją – Andalūzijos kultūros centrą. Ispanijos centre aplankykite vaizdingąjį Toledo, istorinį tautos centrą, Segoviją, su romėnų kultūros palikimu, kylant į šiaurę sustokite Salamankoje, Galicijoje, Zaragosoje ir, žinoma, Barselonoje.

Meno muziejai

Ispanija gali pasididžiuoti kultūros vertybėmis ir meno kolekcijomis, garsiomis visame pasaulyje: čia gimė modernizmo ir siurrealizmo judėjimai, kurie padovanojo tokius menininkus kaip Salvadoras Dali, Pablo Pikaso ir kt. Besidomintiems menu vertėtų aplankyti Madridą ir Barseloną. Madride užsukite į Museo del Prado, didžiausią muziejų šalyje, galintį pasididžiuoti tokių autorių kaip El Greco ar Goya darbais, taip pat aplankykite Reina Sofiamuziejų, su siurealistų, modernistų ir abstraktionistų kūriniais. Barselonoje rasite Pikasomuziejų, kuriame susipažinsite su ankstyvojo laikotarpio menininko kūriniais, išvysite pasakišką, tarsi iš smėlio supiltą, Antonijaus Gaudi architektūrą, taip pat patariame pamatyti Salvadoro Dali muziejų. Besidomintys moderniu menu turėtų aplankyti Guggenhaim muziejų esantį Bilbao.

Barselona

Kosmopolitiškiausias Ispanijos miestas, taip pat judrus Viduržemio jūros uostas, pulsuojantis gyvenimu ir energija. Barselona įsuks Jus į naktinio gyvenimo sūkurį su daugybe naktinių kulbų, barų ir restoranų, kuriuose sutiksite žmonių iš viso pasaulio. Miestas gali pasididžiuoti išskirtine avangardiška Antonijaus Gaudžio architektūra ir savita atmosfera. Tai Katalonijos sostinė, regiono, kuris turi savo atskirą kalbą, charakterį ir istoriją. Miestas išsidėstęs Viduržemio jūros pakrantėje, todėl vasarą čia knibždėte knibžda poilsiautojų. Visai netoli driekiasi mistiškieji Monserat kalnai, kurie kitaip įvardijami kaip dvasinė Katalonijos širdis.

Kanarų salos

Tai salynas sudarytas iš septynių pagrindinių salų – Tenerifės, Gran Kanarijos, Fuerteventuros, Lansarotės, La Gomeros, La Palmos ir El Hieras. Arčiau Afrikos krantų, o tiksliau Maroko, nei Ispanijos esančios salos pulsuoja egzotika ir karščiu. Visos salos savaip gražios, priklauso, kaip mėgstate poilsiauti. Tenerifė, Gran Kanarija patiks paketinių kelionių megėjams, mėgstantiems laiką leisti kurortuose, kai tuo tarpu Fuerteventura ar Lansarotė nustebins salų ramybe ir dar ne taip smarkiai urbanizuota aplinka. Vulkaninės kilmės salos gali pasididžiuoti nuostabiomis panoramomis, vulkanais ir vynuogynais jų papėdėse, egzotiškais augalais ir gyventojais. Salos dvelkia visai ne europietiška kultūra, kita vertus, sutvarkyti kurortai ir čia atvykstantys turistai nuolatos primena, jog salos priklauso saulėtajai Ispanijai.

Toledo

Senove dvelkiantis miestas, neretai pavadinamas imperiniu miestu, ir ne veltui, mat jame gausu romėnų epochos paveldo, taip pat čia rasite mečetes, sinagogas, muziejus, bei kitus įspūdingus statinius. Šis miestas puikiai tinka ilgiems pasivaikščiojimams ir slampinėjimams, o seno miesto siauros gatvelės, vedančios į erdvias aikštes ar vidinius kiemelius, primena Kairo, Maroko ar netgi Damasko medinas (miestus). Kultūrų sanplaika tiesiog dvelkia ore: čia gausu romėnų, žydų ir musulmonų architektūros bei kultūros paveldo. Pasigrožėkite Toledo.

Sevilija

Gyvenimu verdantis Ispanijos miestas, kupinas skambių flamenko ir gitarų garsų, su kvepiančiomis gėlėmis ir lauko kavinukėmis, saulėtomis dienomis ir šiltais vasaros vakarais ištisus metus. Tai tokia Ispanija, apie kurią Jūs svajojate. Tai Andalūzijos sostinė ir didžiausias miestas regione, su stilingiausiais ir aistringiausiais gyventojais, mėgstančiais švęsti gyvenimą čia ir dabar. Ne veltui, čia nuolatos vyksta festivaliai ir šventės, viena garsiausių –Semana Santa (Šventoji savaitė). Sevilijoje tikrai rasite ką veikti: mieste gausu kavinių, naktinių klubų, pasivaikščiojimo takų, pasislėpusių aikščių, siaurų gatvelių, nuostabios gotikinės, romėninės, islamiškos, renesansinės bei barokinės architektūros. Kita vertus, Sevilija yra pakankamai brangus miestas, o vidurvasarį gali būti nepakeliamai karšta. Kaip ten bebūtų, šį pulsuojantį miestą tikrai patariame aplankyti, mat čia slepiasi Ispanijos širdis.

Balearu salos

Salynas esantis Viduržemio jūros vakaruose, netoli Iberijos pusiasalio, priklausantis Ispanijai. Didžiausia sala – Maljorka. Salyną sudaro 3 salų grupės, kurias skiria nedideli sąsiauriai. Didžiausios salos yra Maljorka, Menorka, Kabrera, Ibisa ir Formentera. Salos kalnuotos ir vaizdingos, todėl pasirenkite nepakartojamiems vaizdeliams. Čia vyrauja švelnus jūrinis klimatas su sausomis vasaromis. Taip pat šios salos neretai apibūdinamos kaip vakarėlių ir pasilinksminimų vieta, mat jose (Ibizoje, Maljorkoje) verda aktyvus naktinis gyvenimas.