fbpx Praktinė informacija keliaujant į Barseloną, patarimai

Praktinė informacija

Gero apetito

Barselona garsi nepriekaištinga virtuve, tačiau už gerą ir kokybišką maistą teks atitinkamai sumokėti. Čia gausu kavinių, restoranų ir užeigų, kur rasite įvairiausių patiekalų, bet esant Barselonoje tiesiog būtina paragauti katalonų virtuvės patiekalų. Taip pat pasimėgauti galėsite šviežiomis ir gardžiomis jūros gėrybėmis, gatvėje pardavinėjamais saldžiais vafliais ir kitais užkandžiais. Vienas žymiausių katalonų virtuvės patiekalų – butiffara (pupelės su specialiai paruošta mėsa), escalivada (ant grotelių keptos daržovės), ollada (mėsos ir daržovių troškinys), coques (mažos picos) ir dar daugelis kitų. Savo virtuvėje katalonai vartoja daug alyvuogių aliejaus, daržovių, pomidorų, baklažanų, česnakų, sūrio, mėsos ir jūros gėrybių, taip pat riešutų, žolelių ir medaus. Tradiciniai saldumynai – crema catalana (šviesiai geltonos spalvos kremas), menjar blanc (baltas kremas su migdolais), įvairūs įdaryti kepiniai ir pyragėliai. Šioje virtuvėje vartojama daug vyno, mat Katalonijoje yra net 11 regionų, kuriuose auginamos vynuogės. Nepraleiskite galimybės pasimėgauti Katalonijos virtuve, kuri žinoma visame pasaulyje, mat net du iš penkių geriausių pasaulio restoranų rasite čia.

Kaip keliauti

Barselonoje judėti galima daugybe būdų. Prieš pradedant pažintines keliones po miestą patariame užsukti į turizmo informacijos centrą, pasiteirauti dominančios informacijos ir paimti miesto planą. Greitai pavargstantys ar nemėgstantys vaikščioti, gali naudotis viešuoju transportu – metro, turistiniu autobusu. Esant Barselonoje galite įsigyti Barselonos kortelę, su kuria laisvai galėsite naudotis viešuoju transportu mieste 2-5 dienas (kaina nuo €37). Neužmirškite ir kitų alternatyvių keliavimo po miestą būdų – dviračio, motorolerio, segvėjaus ir kt. Mieste pakankamai paprasta keliauti ir pėsčiomis, priklauso kokius objektus pasirinkote pamatyti.

Kaip kalbėtis

Barselonoje egzistuoja dvi oficialios kalbos – ispanų ir katalonų. Kaip ten bebūtų, daugelis ženklų nurodo informaciją tik katalonų kalba. Daugelis vietinių gali bendrauti abejomis kalbomis, todėl Jūsų pastangos susikalbėti turėtų būti įvertintos. Katalonų kalba yra dar viena Ispanijos kalba, primenanti italų, portugalų ir ispanų kalbas. Tai nėra ispanų kalbos dialektas, kaip neretai linkstama manyti, todėl tai dažnai įžeidžia katalonus. 60 % Katalonijos gyventojų kalba ispanų kalba, kai tuo metu 40 % gali bendrauti tik katalonų kalba. Turistiniuose centruose, parduotuvėse ir viešbučiuose be problemų turėtumėte susikalbėti anglų kalba. Barselonoje neturėtų būti sunku susikalbėti angliškai, tai tarptautinis miestas, todėl jo gyventojai jau pripratę prie turistų srautų.

Ką pirkti

Atkreipkite dėmesį, jog daugelis prekybos centrų ir parduotuvių sekmadieniais Barselonoje uždarytos. Kaip ten bebūtų, pagrindiniai prekybos centrai veikia ir sekmadieniais (pvz. Ciutat Vella), juose gausu įvairiausių parduotuvių, suvenyrų ir kitų Jus dominančių prekių.

Norintiems parsivežti įdomesnių prekių iš saulėtosios Barselonos, patariame įsigyti pašto ženklų, kurie pardavinėjami tabako parduotuvėlėse, knygų „iš antrų rankų“ (La Rambla, Barri Gotic parduotuvės ir kt.), rankdarbių ir meno kūrinių.

Mėgstantys apsipirkinėti tikrai ras ką įsigyti ir kuom papildyti garderobą. Barselonoje rasite ir garsiausių dizainerių parduotuvių (pvz. Giorgio Armani, Gucci ir kt.) bei kiek paprastesnių rūbų parduotuvių (Zara, Max Mara).

Būkite saugūs

Barselona pripažinta pasaulyje kaip kišenvagių sostinė, todėl būkite atsargūs. Niekada nelaikykite pinigų ir dokumentų kelnių kišenėse ar kuprinių kišenėse. Piniginės prisegamos prie liemens diržo taip pat puikus masalas kišenvagiams. Visada prižiūrėkite savo daiktus, ypač esant sausakimšose vietose – autobuse, metro, turistinėse vietose. Daugybė būdų kuomet galite būti apvogti ir to galite net nepastebėti. Kišenvagiai veikia grupėmis ir yra labai apsukrūs. Taip pat saugokitės sukčių, per daug nesileiskite į kalbas su nepažįstamaisiais gatvėje, turistinėse vietose, nepasirašinėkite peticijų ir kt. Būkite atsargūs.

Gerbkite

Barselona antras pagal dydį Ispanijos miestas, todėl čia vyrauja miesto kultūra. Miestas taip pat pakankamai tarptautinis, mat jame gyvena ne vienas užsienietis. Čia vyrauja atsipalaidavimo atmosfera, ypač paplūdimių sezonu. Vietiniai gyventojau jau seniai pripratę prie kasmet apsilankančių turistų, todėl jeigu pasimetėte ar nežinote kur yra vienas ar kitas objektas, nebijokite užkalbinti praeivių. Žmonės pakankamai paslaugūs ir nuoširdūs. Nors Barselona pakankamai tarptautinis miestas, čia gyvena vietiniai ispanai, o geriau sakyti katalonai. Nepamirškite, jog Barselona Katalonijos sostinė, o katalonai vertina, kuomet keliautojai tai žino.