fbpx Lankytini objektai Barselonoje, parkai, pliažai, muziejai

Ką pamatyti

Guel parkas 

Tai parkas, kurį sukonstravo žymus katalonų architektas Antonijus Gaudi. Menininko kūryba pasižymi siurrealistiškomis formomis, mistika, mozaikomis – tai tikri pasąmonės kūriniai, sukurti beribės fantazijos ir vaizduotės. Güell parkas pakankamai keista, tačiau labai žavinga vieta, kur susilieja gamta ir architektūra. Parkas buvo pradėtas kurti dar 1900 metais, ant medžių apsuptų kalvų, nuo kurių atsiveria Viduržemio jūra. Čia Gaudis sukūrė pasivaikščiojimo takus, laiptus, aikštes, du sargų namus, ir visuose jų atsispindi nepakartojama architekto maniera. Šiandien tai viešas parkas, kuriame labai įdomu ir gera pasivaikščioti ir susipažinti su menininko kūryba.

La Sagrada Familia 

apie 50 km nuo Barselonos nutolę kalnai, išsidėstę nuostabioje Monserrat kalnų grandinėje, su nuostabiu vienuolynu jų centre. Jo lankytojai gali apsilankyti čia vykstančiose mišiose ir išgirsti giedant vienuolių chorą. Taip pat šie kalnai mėgiami uolų kopinėtojų, žygeivių, nes esant čia atsiveria nepakartojami vaizdai, iš aukštumų apžvelgiamos apylinkės, tarp jų ir Barselona. Šiandien kalnų papėdėse jau įsikūrė daugybė naujų pastatų. Apsilankymas Monserrat kalnuose – tai puiki dienos išvyka gamtoje.

Barselonos simbolis ir vienas iš labiausiai lankomų miesto objektų. Žymusis Antonijaus Gaudi kūrinys, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Ši milžiniška katedra tarsi iš smėlio supilta pilis, išsiskirianti neatkartojamomis konstrukcijomis ir didybe. Katedros aukštis atitinkamai lygus aukščiausios kalvos Barselonoje aukščiui, į dangų stiebiasi keturi bokštai, išmarginti įvairiomis mozaikomis, dekoruoti skulptūromis ir bibliniais motyvais. Katedros interjeras pribloškia didingumu ir unikalumu. Tai, be abejo, vienas iš labiausiai vertų pamatyti statinių Barselonoje.

Miro galerija

Tai graži, šviesi ir įdomi galerija, supažindinanti su Joan Miro kūryba. Dar vienas žymus šio miesto menininkas kūręs XX amžiuje. Galerija įkurta gražioje vietoje ir byloja apie menininko kūrybą ir gyvenimą. Pamatyti verta ne tik menininko darbus, bet ir patį muziejų, kuris pripažintas kai vienas iš labiausiai išsiskiriančių muziejų pastatų pasaulyje. Jame sukaupta daugiau kaip 8000 menininko darbų, o lauke esančiame sode galite pamatyti modernias skulptūras. Mėgstantiems muziejus ir meną patariame užsukti į šią galeriją.

Modernistų Barselona

Vaikščiodami Barselonos gatvėmis atkreipkite dėmesį į miesto statinius, skulptūras ir konstrukcijas. Jūs išvysite daugybę kitų Antonijaus Gaudi kūrinių (Casa Mila, La Casa Batllo). Aplankykite Modernizmo centrą (Modernisme Centre), kuris supažindins Jus su žymiausiais modernizmo kūriniais, istorija ir menininkais.

Barselonos paplūdimiai

Paplūdimių sezonas Barselonoje prasideda maždaug gegužės viduryje ir baigiasi tik lapkričio viduryje. Paplūdimio kultūra Barselonoje jaučiama iš karts nuo karto pražygiuojančių poilsiautojų, vilkinčių tik paplūdimio rūbus. Atmosfera pakankamai rami, atvira ir atpalaiduojanti. Miestas gali pasigirti net devyniais paplūdimiais – Sant Sebastia, Sant Miquel, Barceloneta, Somorrostro, Mar Bella ir kt. Jeigu esate Barselonoje paplūdimių sezonu, nepamirškite apsilankyti viename iš jų.