fbpx Ką pamatyti Indonezijoje, lankytinos Indonezijos vietos

Ką pamatyti

Keliauti verta visur – Indonezijos archipelago dydis, išsidėstymas ir tropinis klimatas lėmė tai, kad šalis turi antrą didžiausią bioįvairovę pasaulyje po Brazilijos. Šalies flora ir fauna yra Azijos ir Australijos mišinys. Net 36 proc. paukščių ir 39 proc. žinduolių yra endeminiai ir būdingi tik Indonezijai. Kitaip nei gamta, Indonezijos miestai dulkėti, karšti ir gyvybingi, kadangi juose gyvena daugybė žmonių, bet savaip įdomūs pamatyti, neretai juose užtenka pabūti keletą dienų.

Java

Tai ekonominis šalies centras, su sostine milžine Džakarta priešakyje. Java savo glėbyje talpina 130 milijonų gyventojų ir šis skaičius turi tendenciją augti. Kaip ten bebūtų, ši sala vis dar turi ką pasiūlyti keliautojams – daugybę kultūrinių vietų, vulkanų slėnių, tropinių paplūdimių bei gilias tradicijas menantį vietinių gyvenimą. Jei Džakarta apibūdinama kaip šalies sostinė bei investicijų traukos centras, Jogyakarta neretai nusakoma kaip kultūrinė šalies sostinė, su gyvu kultūriniu gyvenimu, karta iš kartos perduodamomis tradicijomis.

Jogyakarta yra istorinis miestas, menantis ne vieną istorinę epochą, taip pat tai studentų miestas, mat jame įsikūrę daugiau nei dešimt universitetų. Miestas pulsuoja gyvenimu ir jaunyste, senove ir magija – tai Javos tikėjimų ir kultūros centras. Šalia šio miesto išsidėsčiusios dvi garsios į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktos šventyklos – budistinė Borobudur ir hinduistinė Prambanan. Salos pasididžiavimas ugnikalnių slėnis su garsiausiu ugnikalniu Bromo – nuostabus reginys akims ir galimybė kopti į vulkaną, medituoti ir stebėti kylančią saulę. Šalies pietuose daugybė tropinių paplūdimių, kuriuose galima ne tik pailsėti, bet ir išmėginti banglenčių sportą. Šiaurinėje šalies dalyje, virš Semarang miesto išsidėstęs Karimunjavos salynas, su nuostabiu povandeniniu pasauliu, todėl čia mėgstantys paviršutinį nardymą tikrai ras ką veikti. Ugnikalnių papėdėse rasite arbatos plantacijų laukus, gaivų orą ir meditacinę atmosferą. Javos miestuose patariame per ilgai neužsibūti, mat dauguma jų stipriai urbanizuoti, karšti ir verdantys.

Balis

Išsiskiria visos Indonezijos kontekste, kadangi tai hinduistinė sala iki šiol praktikuojanti hindu religiją ir ritualus. Esant čia pasinersite į hindų religijos grožį, su gėlėmis, aukomis, smilkalų kvapu ir šventyklomis netikėčiausiose salos vietose. Kita vertus, Balis turi ir kitą, labiau turistinį veidą, su viešbučiais, pramogų kultūra ir visą parą verdančiu gyvenimu. Belieka pasirinkti: sala maža, tačiau gali pasiūlyti daug įvairiausių pramogų ir nuotykių.

Salos sostinė Denpasaras – tipinis Azijos miestas su sausakimšu ir judriu gyvenimu, todėl ilgai užsibūti čia nesinori. Galima traukti į netoliese esantį Ubudą, su ryžių terasomis, šventyklų ceremonijomis, tradicinių šokių pasirodymais, arba į pietuose esantį Uluvatu, su neįtikėtinais skardžiais nuo kurių atsiveria įspūdingas Indijos vandenyno peizažas, pulsuojantis nežemiška energija bei galybe. Čia renkasi banglenčių sporto profesionalai, mat bangos ir vandenynas tiesiog idealus šiam sportui. Kylant į salos šiaurę, pravažiuosite neretai rūkuose paskendusį Batur ugnikalnį, kol pasieksite salos viršų, ne su tokia suturistinta aplinka ir kiek ramesniu gyvenimu. Vienas žymesnių miestelių čia, šalia jūros esanti Lovina. Jei atsikelsite anksti ryte, galite spėti pamatyti šuoliuojančius delfinus.

Pasislinkus kiek toliau į salos vakarus aptiksite Munduk su įspūdingu kriokliu, taip pat rasite didelį ir ramybe ošiantį budistų vienuolyną. Čia atgausite jėgas ir pasirengsite tolimesniems nuotykiams šioje magiškoje saloje. Balyje daug gražių vietų, taip pat tai turistų traukos centras numeris vienas Indonezijoje, todėl būkite pasirengę ne tik vaizdams lyg iš atviruko, bet ir turistinėms spūstims.

Sulavesis

Sala garsėja išskirtinio grožio gamta, salomis, žmonėmis, kultūromis ir įspūdingu povandeniniu pasauliu, todėl žmonės dažniausiai čia užklysta išmėginti nardymo malonumų, aplankyti gamtinių rezervatų (pamatyti įvairiausių beždžionėlių, drugelių ir kt.) ar tiesiog atgauti jėgas leidžiant laiką salose. Nuo šiaurės iki pietų Sulavesis turi ką pasiūlyti net ir išrankiausio keliautojo akiai. Salos šiaurė su pagrindiniu miestu Manado vilioja keliautojus žaliais Minahasos slėniais ir kalvomis, taip pat Bunakeno sala, su nuostabiu povandeniniu pasauliu priešakyje. Leidžiantis žemyn aptiksite Togean salas, kur galėsite pasinerti į salų gyvenimą, lėtai ir tingiai drybsoti šalia jūros, gurkšnoti šviežaus kokoso vandenį ir pamiršti visą likusį pasaulį.

Mėgstantiems išskirtinius įspūdžius, istoriją bei antropologiją, tiesiog būtina aplankyti Tana Toraja žemę. Tai išskirtinė vieta visoje Indonezijoje, su gyvais kaimais, papročiais ir labai ypatingais laidojimo ritualais, nes čia švenčiama mirtis. Salos pietuose rasite gyvenimu verdantį miestą Makasarą. Sulavesį supa daugybė mažesnių ir didesnių salelių, kurias be abejo visas verta pamatyti, tačiau vienos kelionės joms vienoms tikrai neužteks.

Sumatra

Tai nuotykiai, prasidedantys jau nuo pirmojo žingsnio. Ši magiška Indonezijos sala labai įvairiapusiška, todėl ji patraukli ir gamtos mylėtojams, vertinantiems laukinę gamtą bei vaizdingus peizažus, ir nutrūktgalviams keliautojams, išsiilgusiems autentikos, tradicinių papročių bei aktyvaus keliavimo. Sumatra šešta pagal dydį sala pasaulyje ir didžiausia sala priklausanti Indonezijai. Iš šios salos neretai pasigirsta žinios apie žemės drebėjimus ir kitas stichines nelaimes, čia nuolat tenka remontuoti kelius, mat dėl žemės plokščių judėjimo, nuolatos yra kelių danga, o tai stipriai apsunkina judėjimą saloje, todėl keliavimui geriausia rinktis lėktuvą, mat atstumai tikrai nemenki, o keliaujant autobuse galima praleisti ne vieną dieną.

Aplankyti verta daug ką: Toba ežerą su Batakų kultūra, Veh salą esančią pačioje salos šiaurėje, Bukit Lavang orangutangų rezervatą, vakarų Sumatroje esančias vietoves ir miestus – Padang, Bukitingi su Minangkabau kultūra priešakyje, pietuose esantį Vay Kambas rezervatą, kuriame galima išvysti dramblius, raganosius ir Sumatros tigrus. Atvykę į Sumatrą nesitikėkite, jog pateksite į nesibaigiančias atostogas, kaip Balyje. Ši sala iš vakarų, šiaurės vakarų bei pietvakarių skalaujama galingojo Indijos vandenyno, pasižymi tropinių džiunglių panoramomis, vietinių kultūrų gausa, “kitokiu” mums gyvenimo būdu bei unikalia gamtine įvairove. Dėl šių priežasčių, šią salą neretai norisi vadinti ne šiaip Sumatra, tačiau “Laukine Sumatra”.