fbpx Ką pamatyti Balio saloje. Lankytinos Balio salos vietos

Ką pamatyti

Ubudas – apsuptas ryžių terasų, Ubudas yra vienas iš svarbiausių traukos objektų pietų Balyje. Kitaip jis įvardijamas kaip kultūrinio turizmo vieta, su nuostabiais šokių ir muzikos pasirodymais, rankdarbiais, šventyklomis ir dar daugeliu kitų gražių dalykų. Daugelis žmonių į Ubudą užsuka dienai ar dviems, tačiau nusprendžia pasilikti ilgėliau, todėl čia nesunku rasti įrengtą poilsio ir laisvalaikio infrastruktūrą. Tai vieta kurioje galite geriau pažinti Balio kultūrą. Miestą supa šventyklos, senovinės vietovės ir kaimai, kurie daugiausia užsiima rankdarbių gamyba, todėl pačiame Ubude ir aplink, rasite daugybę įvairių ir įdomių meno vertybių, suvenyrų ir dovanų artimiesiems.

Balio šventyklos – esant Balyje siūlome ne tik ilsėtis, bet ir pažinti salos kultūrą ir tikėjimus – visą tai, kas šią salą daro išskirtinę ir magišką. Siūlome Jums apvažiuoti Balį susipažįstant su išskirtinio grožio hindu šventyklomis, pastatytomis netikėčiausiose salos vietose – ant uolų skardžių, vandenyne ir kt. Aplankykite septynias svarbiausias šventyklas – Besakih, Tanah Lot, Pura Luhur, Tirta Empul, Ulun Danu, Goa Lavah, Taman Ayun. Tai penas akims ir sielai, bei dalelė kultūros, kurią parsivešite kartu su savimi, o Balis taps ne tik nuostabių balto smėlio paplūdimių ir tropinių vaizdų sala, bet ir svarbus tikėjimų ir kultūros centras, iki šiol turintis žymią įtaką visai šaliai.

Batur vulkanas – šiaurės rytuose esantis Batur vulkanas kartais paskendęs rūkuose, o kartais pozuojantis pravažiuojantiems keliautojams. Nuostabi vulkano panorama atsiveria, kuomet keliaujate iš salos pietų į salos šiaurę. Pietrytinėje vulkano dalyje stūkso Kalderos ežeras. Tai iki šiol veikiantis vulkanas, dėl savo išsiveržimų suformavęs specifinį kraštovaizdį, su lavos laukais. Tai graži vieta trumpam sustoti, pailsėti ir pasigrožėti, galbūt papietauti, stebint šią išskirtinę panoramą. Norintiems čia pabūti ilgiau, siūlome kopti į vulkaną: tai pakankamai trumpa ir nesudėtinga trasa.

Lovina – tai miestelis esantis pačioje salos šiaurėje. Lovina patogi vieta įsikurti, jei planuojate patyrinėti salos šiaurę ilgėliau. Jei Balio pietus randame pakankamai triukšmingus – su aktyviu naktiniu gyvenimu, paplūdimiais, aktyviais turistų srautais, tai salos šiaurė kur kas ramesnė ir pasyvesnė. Lovina visai šalia vandens, tačiau paplūdimiai čia pilkos ar juodos lavos spalvos, su švariu ir skaidriu vandeniu. Esant Lovinoje anksti ryte galite išsiruošti į delfinų stebėjimo kelionę, kuri trunka apie valandą. Anksti ryte, dar saulei auštant mažas laivelis nuplukdys Jus toli nuo kranto, kur netikėtai išvysite šuoliuojančius delfinus. Pasitikus įspūdingą saulėtekį ant vandens, galite vykti į netolimai esantį Munduk miestelį, kuris garsus aukštu kriokliu, ar į didelį budistų vienuolyną, pulsuojantį ramybe ir meditacija.

Uluvatu – esantis Bukit pusiasalyje, pačiuose salos pietuose, viena gražiausių salos vietų. Atrodo, nieko tokio labai jau ypatingo viso Balio kontekste, tačiau nepakartojami statūs skardžiai, vandenyno bangų mūša, čia esanti ramybė, išskirtinio grožio uolėti paplūdimiai, daro šią vietą labai ypatingą. Ant stačių skardžių įsikūrę prabangūs viešbučiai, spa, restoranai ir kt., byloja, jog tai prabangiojo turizmo vieta. Išskirtinės vertės paplūdimiai metai iš metų sutraukia banglenčių sporto mėgėjus ir profesionalus, kurie diena iš dienos gaudo galingas Indijos vandenyno bangas. Ieškantiems kultūrinių renginių, patariame aplankyti Uluvatu šventyklą, esančią visiškai ant vandenyno skardžio (prižiūrėkite daiktus ir saulės akinius, vietos šeimininkės beždžionės pasinaudos pirma pasitaikiusia proga nugvelbti ką nors brangaus ar skanaus). Taip pat, vieta žymi išskirtinio grožio balto smėlio paplūdimiais – Balangan, Bingin, Dreamland, Padang-Padang ir Suluban.

Padangbai – įsikūręs mažytėje įlankoje, miestelis yra patogi sustojimo vieta vykstantiems iš Balio į Lomboko salą. Padangbai maža, rami ir graži vieta stebėti saulėtekius, leisti laiką paplūdimyje, o vakarais tiesiog išmėginti vietinę virtuvę šalia esančiose kavinukėse ir restoranuose. Jie čia išsidėstę vienas greta kito, todėl tikrai bus iš ko pasirinkti – nuo vis populiarėjančios vakarų virtuvės šedevrų iki paprastų vietinius gardumynus siūlančių lauko kavinukių.