Ką pamatyti
Delis
Miestas šiaurės Indijoje, didelėje ir derlingoje žemumoje, Himalajų kalnų papėdėje. Taip pat tai šalies sostinė ir megapolis, talpinantis daugiau nei 10 mljn., gyventojų. Miestą sudaro senamiestis (Senasis Delis), esantis prie Džamnos upės, ir naujamiestis (Naujasis delis), kuriame reziduoja Indijos valdžia. Mieste yra Džami Masdžido mečetė, Indijos vicekaralių rūmai Raštrapati Bhavanas, Radžpato prospektas, Kutb Minaro minaretas (su aukščiausiu pasaulyje akmeniniu bokštu), Džai Singho observatorija, Delio universitetas, Mahatmos Gandžio kremavimo vieta. Miesto senamiestis gali pasigirti meno amatininkų darbais ir rankdarbiais, priemiesčiuose daug pramonės įmonių. Delis kartu yra miestas legenda, mat savo istorija lenkia daugelį pasaulio miestų: šiame mieste jau 3000 metų gyvena skirtingų religijų ir kultūrų tautos, kurios ne tik tarpusavyje konkuruoja, bet ir karaliauja.
Kelionės į Indiją
Varanasis
Ši vieta gali būti jūsų kelionės į Indiją ašimi. Miestas šiaurinėje Indijoje, Utar Pradešo valstijoje, prie Gango upės. Šis miestas svarbus kultūros, istorijos centras, vienas pagrindinių hinduistų ir budistų piligrimų centrų (čia apsilanko apie 1 mljn., žmonių per metus). Miestas atsirado VII amžiuje prieš mūsų erą, kaip senovės Indijos valstybės Kaši sostinė, todėl iki šiol gali pasigirti turintis daugybę istorinių pastatų, ypač įspūdingai atrodo namų fasadai nuo Gango upės kranto. Mieste išvystyta medvilnės, poligrafijos, maisto, stiklo pramonė bei knygų spausdinimas. Miestas garsėja savo kilimais ir juvelyriniais dirbiniais, todėl esant čia nepraleiskite progos jų įsigyti. Mieste įsteigtas universitetas, daugybė lankytinų objektų, tokių kaip „Auksinė Šivos šventykla“, istoriniai rūmai ir kt.
Goa
Poilsinės kelionės į Indiją įgauna pagreitį. Šalies vakaruose esanti vieta, skalaujama Arabijos jūros, metai iš metų sulaukia daugybės lankytojų, mat turi viską ko reikia – ramiai ošiančias palmių giraites, balto smėlio pakrantes su krantus skalaujančia jūra. Tai Indijos rojaus kampelis, labiau primenantis tropikus ir leidžiantis atitrūkti nuo dulkėtų ir judrių miestų. Be mažyčio rojaus, čia yra tikrai kur kas daugiau vietų, kurias būtinai turite pažinti ir patirti – apsilankykite vanilės plantacijose, pasigrožėkite pakrantėmis nusėtomis paukščių, aplankykite senovės amžius menančias katedras, aplankykite krioklius. Kaip ten bebūtų, šiandien ši vietovė kenčia nuo ekologinių problemų, todėl taip pat galite išvysti sparčios modernizacijos, nekontroliuojamo verslo ir turizmo pasekmes aplinkai.
Mumbajus
Didžiausias Indijos miestas, taip pat ir vienas didžiausių pasaulio miestų, talpinantis virš 20 mljn., gyventojų. Maharaštros valstijos sostinė, vienas pagrindinių Indijos ekonominių centrų, esantis vidurio vakarų Indijoje, Salsetės (Salsette) saloje Arabijos jūroje. Tai didelis uostas, taip pat čia yra tarptautinis oro uostas, todėl dažnai Mumbajus vadinamas „Indijos vartais“. Mieste išvystyta medvilėns pramonė, mašinų gamyba, metalo apdirbimas, naftos, chemijos, lengvoji pramonė, kino pramonė, įsteigtas universitetas. Miestas susiformavo ant septynių salų ir gali pasigirti gilia ir dinamiška istorija, senovinis miesto pavadinimas – Bombėjus, tačiau keičiant kolonijalinius pavadinimus pervadintas į Mumbajų. Šiame mieste verta apsilankyti trokštantiems išvysti milžinišką miestą, kupiną kontrastų ir dinamikos, įkvėpti ir paragauti įvairių Indijos gyvenimo skonių ir kvapų.
Kalkuta
Miestas Indijos šiaurės rytuose, rytiniame Huglio upės krante, vakarų Bengalijos valstijos sostinė. Tai didžiausias Indijos uostas. Mieste yra daug istorinių pastatų – Viljamo tvirtovė, Didysis parkas, radžų rūmai, buvę vyriausybės, o šiandien teisėsaugos rūmai, universitetas, Indijos muziejus ir kt. XVII amžiaus pabaigoje miestą įkūrė Rytų Indijos kompanija, o vėliau jis tapo Britų Indijos kolonijos administracinis centras. Šiandien šis miestas taip pat svarbus pramonės ir prekybos centras.
Konark (Saulės šventykla)
Tai XIII amžiaus Saulės šventykla, taip pat žinoma kaip Juodoji pagoda, esanti Kornako mieste. Tai viena labiausiai garbinamų šventyklų Indijoje, įtraukta į Pasaulio paveldo sąrašą. Pastatas sukonstruotas ir pastatytas iš oksidavusio ir sudžiūvusio raudonai rudo smiltainio, tuometinio karaliaus, priklausiusio Rytinei Gango dinastijai. Ši šventykla yra šios dinastijos architektūros pavyzdys ir šedevras. Taip pat tai vienas iš septinių Indijos stebuklų.
Meenakshi šventykla
Nepakartojama Hindu šventykla, esanti Madurajaus mieste, Indijos pietuose, skirta deivei Meenakshi (kuri vaizduojama su trijomis krūtimis ir žuvies akimis). Šventykla pasižymi aukšto lygio sudėtinga architektūra, kas daro šią vietą ypatingą visoje pietų Indijoje. Šventykla priklauso 6 hektarus apimančiam šventyklų ir kitų statinių kompleksui, apsuptų 12gopuramų(šventyklų bokštų), kurių aukščiausias siekia net 52 m. Statiniai dekoruoti daugybe dievų, deivių, demonų ir herojų drožiniais.
Tadžmahalas
Į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas statinys, kiekvienais metais sulaukiantis milijonų turistų, iki šiol pribloškiantis savo didybe bei architektūra. Tadžmahalas laikomas įspūdingiausiu Mongolų imperijos statiniu, jame susipynę persų, indų, turkų bei islamo architektūros elementai. Žinomiausia Tadžmahalo vieta yra balto marmuro mauzoliejus.Tadžmahalas pastatytas XVII amžiuje, Agros mieste, ir prie jo sukūrimo prisidėjo net apie 2000 žmonių. Mongolų imperatorius šį statinį pastatydino kaip mauzoliejų savo brangiosios žmonos, žinomos kaip Mutmaz Mahal, garbei.