fbpx Honkongas. Ką reikiainoti keliaujant į Honkongą.

Praktinė informacija

Gero apetito

Honkonge dominuoja kinų virtuvė, tačiau čia galima rasti viso pasaulio virtuves, taip pat vakarietišą. Honkonge yra keturi iš 100 geriausių pasaulio restoranų, todėl maisto gurmanams čia tikrai bus ką veikti. Jei norite paragauti skanių kinų virtuvės šedevrų, būtinai turite išmėginti tokius patiekalus kaip Dim Sum(tai įvairūs maži maisto kasneliai, gali būti krevečių koldūnai, kiaulienos koldūnai, bandelės su kepta kiauliena, visa tai patiekiama su kiniška arbata), Siu Mei (atviroje ugnyje skrudinta kiauliena su traškia medaus plutele, patiekalas turi lengvą dūmo skonį, patiekiama su ryžiais), Congee (tai lengva košė ruošiama iš ryžių, jos gamyba – tikras ritualas, mat užtrunka apie 10 valandų, o valgoma ji su kinietiškomis spurgomis ar kepiniais iš ryžių), makaronai (Kinijos virtuvė garsėja įvairiai paruoštais ir patiektais makaronais, kurie skiriasi nuo įprastinių europietiškų, jie džniausiai patiekiami su sriuba, įvairių rūšių mėsa, žalumynais, sojos padažu), Tong Sui (tai vietinis desertas, saldi sriuba gaminama skirtingai, kartais iš sezamų pastos, graikinių riešutų ir kt.).

Honkonge dar nuo britų kolonizacijos laikų labai populiari arbata, kuri šiandien geriama tiek karšta, tiek šalta, dažniausiai su pienu. Esant čia būtina paragauti jūros gėrybių ir žuvies, patiekalų su jūros gėrybėmis, mat jos šviežios ir kvapnios – tiesiai iš uosto. Ekstremalaus maisto megėjai čia ras ko užkrimsti – nuo gyvatės mėsos, ryklio, iki vištos kojų, kiaulės ausų, skrandžio, ančių galvų, kepenų, inkstų, liežuvių. Skanaus.

Kaip keliauti

Honkonge galima keliauti daugybe būdų – autobusu, taksi, dviračiu, automobiliu, keltu, traukiniu, lengvuoju miesto traukiniu (MTR). Vieškojo transporto kortelė (Octopus card) užtikrina galimybę naudotis Honkongo viešojo transporto sistema. Mieste veikia metro sistema, kurią sudaro penkios požeminės linijos. Mieste taip pat veikia tramvajus – tai tradicinė, pigi ir lėta keliavimo išeitis. Čia taip pat kursuoja autobusai, kurie ne visada atvyksta pagal grafiką, taip pat kursuoja maži mikroautobusiukai. Tarp salų kursuoja keltai, jungiantis skirtingas Honkongo salas, atkreipkite dėmesį, jog sekmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis kainos pakyla 50 %. Miestuose veikia taksi. Egzistuoja galimybė keliauti išsinuomotu automobiliu, tačiau praktiškai tai nėra pati geriausia idėja, mat nuolatiniai transporto kamščiai, pergrūstos gatvės, brangios stovėjimo aikštelių kainos išblaško norą išmėginti vairuoti šiame mieste.

Kaip ten bebūtų, atsiminkite, jog čia eismas vyksta kaire kelio puse, kelių eismo taisyklės panašios į Jungtinės Karalystės taisykles, privaloma segėti saugos diržą. Keliavimas dviračiu regione vis labiau populiarėja, nors čia vis dar pakankamai sunku naudotis šia transporto priemone, mat sausakimšos transporto priemonių pripildytos gatvės, užterštumas, siauros gatvės ir stačios kalvos pernelyg neįkvepia. Kaip ten bebūtų, ši transporto priemonė vis labiau populiarėja. Visada galima pasivaikščioti ir pažinti miesto erdves pėsčiomis.

Ką pirkti

Pagrindinė valiuta – Honkongo doleris (HKD). Kainos regione yra pakankamai aukštos palyginus su Azijoje vyraujančiomis kainomis. Honkongas yra tikras mėgstančių apsipirkinėti rojus, mat palanki mokesčių sistema, daugybė prekybos centrų ir didžiulė prekių pasiūla, pavertė šią vietą vartojimo rojumi. Čia galite įsigyti ir labai specifinių prekių, ir paprastų kasdienybės atributų, ypač laikrodžių, stoviklavimo įrangos, skaitmeninių prekių, specialios kosmetikos. Taip pat rūbų, kosmetikos, batų, juvelyrikos, prabangių prekių, kiniškos arbatos ir medicinos priemonių, kompiuterių, telefonų ir kitų elektroninių prekių.

Kaip ten bebūtų, be masinio vartojimo prekių, galima įsigyti meno bei antikvarinių dirbinių, taip pat knygų. Honkonge platus pasirinkimas anglišku, japoniškų, prancūziškų bei necenzūruotų kiniškų knygų. Mėgstantiems skaityti bus iš ko pasirinkti.

Kiniškos arbatos – nusipirkti gerą kinišką arbatą esant Honkonge tas pats kaip įsigyti gerą vyno butelį Prancūzijoje. Kinija garsėja savo arbatomis visame pasaulyje, čia rasite mažų arbatos parduotuvėlių, kuriose rasite tikrai kokybiškos arbatos. Vertinantiems gerą skonį ir besidomintiems gera arbata labai rekomenduojame jos įsigyti.

Kaip kalbėtis

Oficialios rašytinės Honkongo kalbos – kinų bei anglų kalbos, o oficialios vartojamos anglų ir kantono kalbos. Vietinė paplitusi kalba – kantono kalba, tai praktiškai ta pati Kinijoje vartojama kantono kalba. Kadangi Honkongas yra buvusi britų kolonija, čia paplitusi anglų kalba. Anglų kalba mokoma darželiuose ir mokyklose, todėl šiame regione anglų kalba pakankamai paplitusi. Daugelis vietinių negali laisvai bendrauti mandarinų kalba.

Būkite saugūs

Honkongas pripažįstamas kaip vienas saugiausių pasaulio miestų, stovinčių greta tokių miestų kaip Singapūras ir Tokijas. Turintis efektyvią policiją ir teisinę sistemą regionas garsėja kaip vienas saugiausių. Kaip ten bebūtų kaip ir visur turėtumėte pasisaugoti kišenvagių, prižiūrėkite asmeninius daiktus, dokumentus, nesinešiokite piniginės užpakalinėje kelnių kišenėje, svarbiausius daiktus palikite viešbučio seife, nedemonstruokite elektroninės technikos. Įvykus nelaimingam įvykiui skambinikite pagalbos telefonu 999. Pripažinta, jog gerti vandenį iš čiaupo yra saugu. Regione didelis oro užterštumas, atkeliaujantis iš Kinijos.

Gerbkite

Honkongas pakankamai skiriasi nuo žemyninės Kinijos dalies, mat šiam regionui pavyko išvengti komunizmo invazijos, kadangi jis buvo britų kolonija. Šiame regione egzistuoja spaudos laisvė, nepriklausoma ir patikima teisinė sistema, visiškai netoleruojama korupcija, čia vartojamos dvi kalbos, viena iš jų tarptautinė anglų kalba, leidžiami skirtingi nuo Kinijos dienraščiai. Regionas didžiuojasi savo nepriklausomybe ir čia esančia sistema. Kaip ten bebūtų, daugelis vietinių gyventojų neneigia bendrų šaknų su žemynine Kinija, tačiau neretai atskira save nuo kitų Kinijos gyventojų. Pagrindinė religija – budizmas. Neretai čia esančiose šventyklose išvysite svastikas, kurios čia turi kitą religinę prasmę. Honkonge gyvena tolerantiška visuomenė, šalyje egzistuoja daugybė taisyklių, kurių yra laikomasi. Tai saugi ir palanki keliavimui vieta.