fbpx Honkongas. Ką pamatyti Honkonge, lankytinos vietos Honkonge.

Ką pamatyti

Viktorijos viršūnė

Honkongo saloje vakarinėje pusėje esantis kalnas, nuo kurio puikiai galite apžvelgti salą ir vietovę, abi Honkongo puses, mat tai aukščiausias salos taškas. Tai viena lankomiausių turistų vietų, čia yra kelios apžvalgos aikštelės, vienas garsiausių – pusmėnulio formos apžvalgos bokštas, muziejai, parduotuvės, kavinės. Apylinkėse jau nuo Britų kolonizacijos laikų gyvena Honkongo turtuoliai, todėl aplink išsidėsčiusios prabangios rezidencijos. Pats svarbiausias objektas čia – panoramos atsiveriančios nuo aukščiausio taško, todėl būtinai su savimi turėkite fotoaparatą. Kaip ten bebūtų, kartais vaizdą gali suniokoti didelis vietos užterštumas, smogas ir rūkas. Gamtos ir žygių mylėtojai gali rinktis kopti į kalną pėsčiomis, užtruksite apie 30 minučių.

Tradicinis paveldas

Kad ir kokia moderni vietovė bebūtų, Honkonge vis dar galima išvysti tradicinį vietos palikimą ir į praeitį sugrąžinančius vaizdus – Hakka kaimą, tradicinį Fu Shin gatvės turgų, daugybę šventyklų – Che Kung,Man Mo šventyklas, Dešimties tūkstančių Būdų šventyklą, Kowloon apsupto siena miesto parką, Po Linvienuolyną, Tien Tan budos statulą, namus ant pastolių Tai O ir kt. Pažindami šią dalį susipažinsite su senąja kultūra ir įkvėpsite šiek tiek senosios dvasios, dvelkiančios paprastesniu ir ramesniu kasdieniu gyvenimu, vietos tikėjimais ir buitimi.

Muziejai

Honkonge sutelkta daugybė įdomių tradicinių ir modernių muziejų, kuriuos verta pamatyti turint daugiau laiko. Visų pirma, galima pradėti nuo Honkongo istorijos muziejaus, kuriame susipažinsite su šios Kinijos dalies istorija ir kultūra. Taip pat daugybė „keistų“, tačiau įdomių muziejų, tokių kaip – „Dialogo tamsoje“ muziejus, kuriame yra visiškai tamsu, todėl turite pasitelkti ne vaizdinius pojūčius, „Tarptautinis hobių ir žaislų muziejus“ – jame pamatysite įvairiausius žaislus, kino ir knygų herojus. Honkongo meno muziejuje išvysite su nuostabia Kinijos keramika, piešiniais, terakotos dirbinais, taip pat šiuolaikinio modernaus Kinijos meno šedevrais ir menininkų darbais. Taip pat galite aplankyti Honkongo mokslo muziejų bei Honkongo paveldo centrą.

Gamta

Nustebsite, jog ne visas vietos gyvenimas susideda tik iš daugybės dangoraižių ir prekybos centrų. Apylinkėse galima rasti ir gamtos lobių – daugelis bus nustebinti, jog Honkongas turi daugybę gražių gamtos kampelių ir kvapą gniaužiančių natūralių panoramų. Aplankykite Lantau salą, dvigubai didesnę už Honkongo salą – pabėkite nuo užterštumo ir daugiabučių sienų. Saloje rasite tradicinį kaimo gyvenimą, žvejų kaimus, vienišus paplūdimius, vienuolynus ir dar daug daugiau. Čia Jūs galite leistis į žygius, važinėsis dviračiu, žvejoti ir stovyklauti. Sai Kung pusiasalis taip pat nustebins kalnuotomis vietovėmis, nuostabiais pakrančių vaizdais. Galite aplankyti Naujosiose teritorijose esantį Pelkynų parką, kuris sužavės atpalaiduojančia atmosfera, takais ir panoramomis. Pasirodo Honkonge yra tikrai gražių gamtos kampelių.

Miesto gyvenimas

Neabejotinai Honkongas – šiuolaikinis finansų, prekybos, gamybos, transporto ir susisiekimo centras, kupinas tradiciniam miesto gyvenimui būdingų atributų – prekybos centrų, dangoraižių, daugiabučių, sausakimšų gatvių – šurmuliuojantis ir gyvas. Daugelį žmonių vilioja atvykti čia ir pamatyti modernios architektūros statinius, pasinerti į prabangių viešbučių ir restoranų pažinimą. Ypač ypatingai visa tai atrodo naktį, kuomet sužimba visos šviesos.