fbpx Koso sala. Ką pamatyti Koso saloje Graikijoje.

Ką pamatyti

Koso miesto monumentai

Esant Kose galite aplankyti miesto kultūrinį paveldą – archeologines vietoves (senovės Graikijos kultūrinį palikimą), miesto gynybines konstrukcijas (gynybiniai miesto įtvirtinimai, menantys IV amžių prieš mūsų erą), mečetes ir minaretus (musulmonų kultūros palikimas, menantis net XVI amžių), senovinį uostą ir turgavietę (senojo miesto palikimas, viduramžių turgaus vieta ir uosto liekanos), baziliką Cape Scandario, Šv. Jono baptisteriją, Viduramžių Horą (viduramžių miesto griuvėsiai) ir kitas miesto vertybes. Pats miestas yra įdomus ir viliojantis traukos objektas: jame daug viešbučių, kavinių ir restoranų, naktinių klubų, taip pat tai kultūrinis centras ir salos sostinė, todėl daugelis gyventojų ir lankytojų telkiasi čia.

Salos kaimai

Po visą salą išsibarstę kaimai, gali pasididžiuoti tradiciniu gyvenimo būdų ir vietine kultūra, išsidėstę gražiausiose salos vietose – Asfendiou, Ammaniou, Antimahia, Kardamena, Kefalos, Marmari, Pyli ir Tigaki. Aplankykite bent vieną jų ir tikrai nenusivilsite. Tigaki žvejų kaimas išsidėstęs visai šalia jūros, todėl čia pamėgta tiek vietinių, tiek ir užsienio gyventojų poilsio vieta. Šalia prabangių kurortų driekiasi žavinga ir natūrali salos gamta, kurioje galėsite pasivaikščioti ir atsipalaiduoti. Salos centre esantis Pyli kaimas žavi tradiciniu gyvenimo būdu ir jaukia aplinka. Jei nuspręsite čia atvykti, atsidursite tradicinių akmeninių namų, kavinukių ir mažų tavernų apsuptyje. Pyli kaime išvysite jaukų žmonių gyvenimą, visai šalia rasite senovinius griuvėsius, bažnyčią, įstabius fontanus ir kitas vertybes. Kefalos nutolęs nuo Koso miesto apie 40 km į vakarus gali pasigirti, jog kažkada buvo pirmoji salos sostinė. Šiandien tai jaukus tradicinis Koso kaimas, su mažomis gatvelėmis ir vienas šalia kito esančiais namais. Čia taip pat rasite etnografinį muziejų, reprezentuojantį tradicinį kaimo gyvenimą. Visi kaimai verti dėmesio, vienuose jų labiau įsigalėjęs turizmas, kituose ne taip smarkiai.

Koso paplūdimiai

Kosas apsuptas Jūrų, kupinas saulės ir gamtos, todėl salos pakrantės idealios poilsiui prie jūros, tingiam mėgavimuisi saule bei vandeniu. Vienas populiariausių Koso paplūdimių – Rojaus paplūdimys – tai gražus paplūdimys, tinkamas vandens sportui, saulės vonioms, šeimyniniam poilsiui. Saloje daugybė vietų, kuriose galima pasidžiaugti paplūdymiu – Limnionas, Kardamena, Kefalos, Agios Thelogos, Marmari, Lambi, Tigaki, Psalidi, Mastichari, Therma ir kiti paplūdymiai. Jums belieka tik išsirinktį labiausiai patinkantį. Therma paplūdimys išsiskiria čia esančiomis karštosiomis ir gydomąją galią turinčiomis versmėmis. Tai gražus paplūdimys, esantis visai tarp uolų, šį paplūdimį galima lankyti ir žiemą, dėl čia esančių karštųjų versmių. Kefalos smėlio paplūdimys patinka vandens sporto mėgėjams, ypač buriuotojams. Jeigu ieškote ramių, nesuturistintų paplūdimių, Jums reikėtų rinktis salos vakarus.

Nisyros

Suformuota vulkanų išsiveržimų Nisyros vietovė žymi laukiniu gamtos grožiu. Ši vieta minima jau senovės graikų mituose, kaip nerami žemė. Tai šalia Koso esanti sala, kurią galite pasiekti iš Koso miesto. Salos sostinė ir uostas – Mandraki, su baltais namais, vienuolynu, Spiliani pilimi, uostu ir dar daugeliu kitų vertybių patiks mėgstantiems vaikštinėti ir tyrinėti keliautojams. Tai gali būti puiki dienos ar dviejų dienų kelionė, lankant šią salą patartina avėti storapadžius ir patogius kopimui skirtus batus, mat dėl aukštos žemės temperatūros neretai paprastų batų padai gali pradėti lydytis. Tai vulkanų žemė, kuriai reikia tinkamai pasiruošti.