fbpx Lankytinos vietos Graikijoje ir Atėnuose

Ką pamatyti

Atėnai ir Akropolis

Šalies senoji ir modernioji sostinė Atėnai išgyvena vis dar tebesitęsiantį ir radikalų miesto atnaujinimo periodą. Didingasis Akropolis su Partenono šventykla, iškilęs virš miesto stebi kaip keičiasi amžius gyvuojantis miestas. Šiandien Atėnai – modernus metropolis, turtingas, rafinuotas kosmopolitiškas miestas, su stilingais restoranais, prabangiomis parduotuvėmis, ir naujausiais viešbučiais. Atėniečiai tipiški miestiečiai, propaguojantys prabangų gyvenimo būdą, madą ir miesto teikiamus malonumus. Kita vertus Atėnai – seniausias Europos miestas su kultūriniu palikimu ir Akropoliu priešakyje – modernios vakarų civilizacijos gimtine. Esant čia aplankykite Syntagmos skverą, jis apsuptas istorinių vietovių – Plaka pietuose, Monastiraki vakaruose, Kolonaki rytuose ir Omonia šiaurėje. Šiek tiek toliau nutolęs Atėnų uostas. Atėnai išlieka prieštaringu, intriguojančiu, tačiau vis dar traukiančiu senovės ir naujovės miestu. Taip pat Atėnai – vienas saugiausių ir gyvybingiausių pasaulio miestų.

Kreta

Tai tarsi maža atskira valstybė, taip pat tai didžiausia Graikijai priklausanti sala, be abejonės labiausiai žavinti ir įvairiapusė. Sala turi gilią istoriją, stebinančią pasaulį ir šiandien. Gilią senovę mena po salą išsibarstęs architektūrinis bei kultūrinis paveldas – žalvario amžiaus Knoso rūmai, venecijiečių Rethymno tvirtovės, Bizantijos laikų vienuolynai, senos mečetės, legendinė gimtoji Dzeuso uola ir dar daugelis kitų. Taip pat Kreta garsi ir dėl neįtikėtino gamtos grožio, skirtingo kraštovaizdžio, regis, čia rasite viską tiek akims, tiek ir sielai. Nuostabios kalnų grandinės su išsikišusiomis uolomis žvelgia į skaisčiai mėlyną jūrą. Rytinė salos dalis gali pasididžiuoti vieninteliais palmių miškų apsuptais paplūdimiais, o pietinė salos dalis turi vienus gražiausių paplūdimių su atokiomis įlankomis.

Tesalonikai

Šalies šiaurinėje dalyje visai šalia lyg trys pirštai į jūrą įsikišusių kyšulių stūkso Tesalonikai. Tai antras Graikijos miestas ir kartu kultūrinė sostinė, kitaip tiesiog vadinama Salonikais. Čia Jūsų laukia gardi Graikijos virtuvė, nuodėmingi saldumynai, prabangios parduotuvės, energingas naktinis gyvenimas, daugybė koncertų, vakarėlių, meno šou ir dar daugelis kitų malonumų. Miestas taip pat garsus dėl savo kultūrinio bei architektūrinio paveldo – tradicinių namų, bažnyčių, tiltų ir kt. Čia gera pasivaikščioti ir pažinti miestą, išgerti puodelį kavos ir niekur neskubant pažinti šiaurinę Graikijos dalį.

Santorini

Net ir didžiausi keliautojai, persisotinę unikaliausių vaizdų, sutinka, jog Santorini yra nepaprasta vieta. Ši sala dažniausiai apibūdinama tokiais žodžiais kaip – nuostabi, fantastiška ir nepakartojama. Siurealistinis kraštovaizdis primena vieną didžiausių vulkano išsiveržimų visoje žmonijos istorijoje. Salos krantai tarsi užuolaida padengti įvairiaspalvėmis uolomis, kurių spalvos kylant ar leidžiantis saulei dar labiau išryškėja. Šiaurinėje salos dalyje esantis Oia kaimas yra viena populiariausių vietų stebėti saulėlydžius. Kaip ten bebūtų Santorini sala, tai ir viena iš lankomiausių vietų Graikijoje, todėl būkite pasiruošę susidurti su ne vienu turistu.

Korfu

Antra pagal dydį ir žaliausia Jonijos jūros sala. Homero epuose ši vieta apibūdinama kaip „graži ir turtinga žemė“. Korfu iškrenta didžiausias kritulių kiekis šalyje, todėl augalija, daržovių derlius ir įvairiausios žolelės čia tiesiog klesti, ypač pavasario mėnesiais. Šiuo metu salos kraštovaizdis kupinas laukinių gėlių, besistiebiančių kiparisų ir alyvmedžių plantacijų. Ši sala apibūdinama kaip viena gražiausių Graikijos salų. Kaip ten bebūtų, ją pasiekė šiuolaikinio pasaulio atributai su savo triukšmingumu ir per didele plėtra.

Meteora

Tai vienos dvasingiausių ir labiausiai atimančių žadą vietų Graikijoje. Meteora vienuolynai pastatyti ant išsikišusių smailų uolų viršūnių, kurie vienuolių buvo pasiekiami kopiant į uolas kilnojamomis kopėčiomis. Kiek vėliau buvo naudojama gervė (suktuvas), kuris išmesdavo vienuolius į tinklus ir taip jie buvo užkeliami į dangų remiančius vienuolynus. Šis metodas buvo naudojamas iki pat XX amžiaus pradžios. Tai ypatingas ir kartu keistas reginys, taip pat dvasinė kelionė pažįstant Graikijos tikėjimus ir dvasingumą. Šiandien vienuolynas pasiekiamas akmeniniais laiptais.

Delfai

Archeologinis paminklas ir miestas šiuolaikinėje Graikijoje į pietvakarius nuo Pranaso kalno, Fokidės slėnyje. Senovės Graikijoje Delfų švantykloje gyveno Delfų orakulas, žymiausias klasikinio graikų pasaulio orakulas ir tai buvo svarbiausia Apolono garbinimo vieta. Delfai buvo visų graikų šventovė ir kas ketveri metai atletai iš visos Graikijos rungdavosi Pitijos žaidynėse. Graikai laikė šią vietą pasaulio centru. Šiandien tai viena iš labiausiai lankomų Graikijos vietų, nutolusi 178 km nuo sostinės Atėnų.

Plakias

Tai vienas iš labiausiai gyvenimu verdančių kurortų pietiniame Graikijos krante. Šis kurortas laukia ne tik prabangą mėgstančių keliautojų, bet ir jaunimo, todėl čia įsteigtas ne vienas jaunimo hostelis, kuris laukia ir nepriklausomų keliautojų. Ne sezono metu čia pamatysite atostogaujančias šeimas ir vyresnio amžiaus žmones. Čia Jūs rasite įvairiausių pramogų, nuo poilsio paplūdimyje, pasivaikščiojimų apžvelgiant regioną, iki naktinio gyvenimo linksmybių ir aktyvių pramogų.

Kultūrinis paveldas

Kur bežengsite Graikijoje, visur rasite senovės palikimą su turtingu kultūriniu paveldu. Tiek žemynas tiek Graikijos salos turi kuo pasididžiuoti, mat žvelgiant į šalies istoriją čia susimaišę tiek daug epochų ir kultūrų – pirmosios civilizacijos, klasikinės Graikijos laikotarpis, helenistinis ir romėniškasis laikotarpiai, ankstyvoji krikščionybė ir Bizantijos epocha, Viduramžiai, otomanų valdymo laikotarpis ir kt. Kiekvienas jų paliko kažką savito architektūroje ir kultūroje. Todėl siūlome Jums atkreipti dėmesį į kultūrinį Graikijos paveldą.