fbpx Kada keliauti į Filipinus, Filipinų klimatas, orai, šventės

Kada keliauti

Filipinuose sezonai aiškiai padalinti į sausąjį ir lietingąjį. Sausasis sezonas prasideda baigiantis liūtims, apie sausio mėn. ir tęsiasi iki birželio. Lietingasis sezonas prasideda liepos mėnesį ir savo viršūnę pasiekia rugsėjo – spalio mėnesiais, kada didžiausia taifūnų tikimybė. Taifūnai Filipinuose vadinami „bagyo“, dažniausiai kerta šalies šiaurės rytus ir padaro milijoninę žalą.

Karščiausia Filipinuose balandį – gegužę (34 celsijaus), vėsiau spalį – gruodį (26 celsijaus).

Jeigu įmanoma, kelionių į Filipinus geriau vengti Kalėdų ir Velykų periodu. Tai katalikiškos šventės, kada daugybė užsienyje gyvenančių filipiniečių grįžta trumpam namo. Taip pat labai išauga viešbučių kainos, per Velykas daug parduotuvių, restoranų išvis nedirba.

Filipinuose tinka lankytis, kai šalyje vyksta festivaliai – karnavalai. Praktiškai kiekviena sala ar miestas turi po savo festivalį ir kažkur Filipinuose vyksta bent po festivalį kas savaitę. Įdomiausi iš jų – Dinagyang festivalis Iloilo mieste kiekvieną sausio mėn ir Masskara karnavalas Bacolode kiekvieną spalį. Dar vyksta tunų festivalis General Santos mieste ir hilerių – Filipinų šamanų festivaliai per Velykas Siquijore.

Kelios svarbesnės šventės – nedarbo dienos. Šalies Nepriklausomybės diena – birželio 12, Nacionalinio didvyrio Rizalio diena – gruodžio 30 ir Liaudies pasipriešinimo diena – vasario 25.