fbpx Talinas. Informacija apie Estijos sostinę.

Praktinė informacija

Gero apetito

Mieste rasite įvairiausių rūšių virtuves – gardžiausius prancūzų, italų, japonų, meksikiečių bei vietinės virtuvės šedevrus. Čia daugybė kavinių ir restoranų, paprastų užeigų bei barų, iš kurių tikrai rasite sau patinkančią. Miesto širdyje – senamiestyje kainos, žinoma, aukštesnės nei kitose miesto dalyse. Siūlome nepraeiti pro Olde Hansa (viduramžių laikus atkuriantis restoranas), Troika (norinties išgirsti rusiško akordeono melodijas bei paragauti rusiškų patiekalų), Kompressor (norintiems paragauti gardžių blynų), Esti Maja (estiškų patiekalų restoranas), Vanaema Juures(istorinis restoranas, menantis tarpukario laikus, 1930-aisiais tai buvo vienas stilingiausių estijos restoranų) ir daugelis kitų. Mieste taip pat rasite ir šiek tiek paprastesnes vietas pavalgyti, čia daugybė kavinių, kuriose galite greitai užkąsti, išgerti puodelį kavos su bandele (Bestseller, Boheem, Liberty, Kompass ir kt.).

Kaip keliauti

Mieste galite keliauti viešiuoju transportu – troleibusu, tramvajumi, autobusu, taip pat automobiliu, pėsčiomis, dviračiu. Talinas nėra labai didelis miestas, todėl senamiestį bei aplink esančius lankytinus objektus labai smagu apžvelgti vaikščiojant pėstute ar riedant dviratuku. Miestą taip pat galite apžiūrėti specialiai tam skirtu Talino apžvalgos autobusu. Dar viena ir greita galimybė nusigauti iš taško A į tašką B yra taksi. Viešasis transportas yra pritaikytas, nebrangus ir patogus keliauti. Dažniausiai autobusuose galite išgirsti įrašą apie sekančią stotelę anglų kalba, kaip ten bebūtų, jie veikia ne visada. Tokiu atveju nesidrovėkite paklausti šalia esančių keleivių.

Kaip kalbėtis

Taline kalbama ir bendraujama estų kalba, tačiau taip pat turėtumėte susikalbėti anglų bei rusų kalbomis. Turistiniuose centruose ir lankytinuose objektuose darbuotojai neretai moka ir kitas vakarų Europos bei Skandinavijos regiono kalbas, tokias kaip suomių, vokiečių, ispanų. Vyresnės kartos žmonės lengviau kalba rusų kalba, jaunesnės – anglų kalba. Anglų kalba sparčiai plečiasi estų tarpe. Žmonės, nors atrodo ramūs ir rimti, iš tiesų yra labai draugiški, turi gerą humoro jausmą ir yra pakankamai atsipalaidavę.

Ką pirkti

Talinas yra šalies sostinė, todėl mieste rasite daugybę įvairiausių parduotuvių ir prekybos centrų. Nepraeikite pro vietinius knygynėlius, jaunų dizainerių ir rankdarbių parduotuvėles, ekologiškų prekių ir meno dirbinių parduotuves, suvenyrines. Taline galite nusipirkti daugybę dalykų, kurie lyginant su vakarų Europos kainomis yra kur kas pigesni. Senamiestis – ideali vieta įsigyti madingų garderobo aksesuarų, batų, rankinių, šalių, rankdarbių, stiklo ir keramikos dirbinių, rankų darbo juvelyrikos. Populiariausi estiški suvenyrai – rankomis megzti vilnoniai megztiniai su tradiciniais estiškais motyvais, originalūs meno dirbiniai – rankų darbo juvelyrika, tamsus juodas šokoladas bei kita Kalev saldainių fabriko produkcija, sovietinė atributika, tradicinis likeris Vana Tallinn.

Būkite saugūs

Talinas yra pakankamai saugus mestas, tačiau turėtumėte vengti kai kurių gatvių, mat ne paslaptis, jog čia taip pat pasitaiko kišenvagių, vagiliautojų bei sukčių. Prižiūrėkite savo asmeninius daiktus bei dokumentus, techniką, ypač atkreipkite dėmesį į saugumą viešajame transporte, Viru gatvėje. Taip pat atkreipkite dėmesį į taksi, prieš sėsdami į taksi pasiteiraukite vietinių apytikrės kainos nuo vieno atstumo iki kito, jog neliktumėte nuskriausti.

Gerbkite

Gerbkite vietinius miestiečius bei miesto svečius, netriukšmaukite, elkitės atsakingai, prieš eidami į bažnyčias atkreipkite dėmesį į aprangą. Venkite kalbėti apie santykius su rusų tautine mažuma bei okupacinę praeitį. Estai yra pakankamai ramūs ir šalti žmonės, tačiau pakankamai atsipūtę ir paslaugūs. Jie su malonumu pasės Jums surasti vieną ar kitą objektą. Esant gamtoje nešiukšlinkite, gerbkite save ir kitus.