slide

Talinas

Ką pamatyti

Senamiestis

Pasinerkite į miesto senuosius amžius, menančius dar XV-XVII amžius. Geriausia senamiesti pažinti vaikščiojant pėsčiomis, esant poreikiui galima nusisamdyti vietinį gidą, jog jis papasakotų apie miesto istoriją bei jo įžymybes. Aplankykite „Žemutinį miestą“, kuriame viduramžiais gyveno prekybininkai bei amatininkai, šiandien šioje gatvėje išstatytos prabangiausios parduotuvės, taip pat apžiūrėkite Raekoja aikštę apsuptą kavinių ir restoranų, Šv. Marijos katedrą – Toomkirik, seniausia bažnyčia mieste (XIII a.), miesto sieną, Aleksandro Nevskio katedrą.

Parkai ir žalieji plotai

Vasarą, pavasarį ar rudenį labai smagu laiką leisti miesto žaliuosiuose plotuose, parkuose ar soduose. Nereikia toli eiti norint rasti poilsio oazes Taline, mat tai puikiai organizuotas ir sutvarkytas miestas. Mieste yra daugiau nei 50 parkų, kai kurie jų visai šalia senamiesčio (Tornide väljak, Kadriorg ir kt.), iki kai kurių tenka paejėti ar pavažiuoti. Parkuose neretai rasite ežeriuką, fontaną ar senos pilies griūvėsius, tai puiki vieta pasivažinėti dviračiu, pasinerti į gamtą, pagulinėti ar surengti iškylą. Taip pat aplankykite Cederhelm parką (parkas menantis XVIII amžių), Estijos muziejų po atviru dangumi (tai etnografinis muziejus, pasakojantis apie kasdieninį senovės estų gyvenimo būdą, tradicinę architektūrą), Falgi parką (senovinis parkas su fontanu) ir kt.

Muziejai ir galerijos

Talinas yra ne tik politikos bei ekonomikos, tačiau ir kultūros centras. Čia veikia daugybė įdomių muziejų ir meno galerijų, kurie puikiai gali užimti Jūsų laiką. Įvairiausi muziejai supažindins su šalies istorija, menu bei kultūra. Atkreipkite dėmesį, jog daugelis muziejų uždaromi pirmadieniais arba antradieniais. Aplankykite Estijos istorijos muziejų, Estijos jūrų muziejų, Domininkonų vienuolių muziejų, Kadriorgrūmus ir meno muziejų, Kumu meno muziejų, Okupacijos muziejų, Talino mašinų muziejų, Talino miesto muziejų ir kitus. Jeigu esate tikri muziejų mylėtojai, rekomenduojame apsvarstyti galimybę įsigyti Talino miesto kortelę, su kuria galėsite patekti į visus miesto muziejus.

Toomkirik

Seniausia šalies bažnyčia, pastatyta dar XIII amžiuje. Bažnyčia išsidėsčiusi antToompea kalvos, nuo kurios atsiveria įspūdingi Talino miesto bei uosto vaizdai. Ši kalva mena senus amžius ir yra labai svarbi kiekvienam estui, pasak legendos čia ilsisi legendinio estų didvyrio pirmojo lyderio Kalevo palaikai. Taip pat Toomkirikbažnyčioje nuo seno buvo laidojami didikai ir pasiturintys šalies gyventojai. Viduje pamatysite išraižytus antkapius, įspūdingą altorių bei žmogaus dydžio skulptūras. Bažnyčią čia pastatydino užkariautojai danai, tačiau metų eigoje ji keitėsi, taikydamasi prie kiekvienos kultūrinės epochos, šiandien ši bažnyčia yra saugoma ir labai gerbiama.

Pirita

Tai 5-7 km nuo Talino centro nutolęs pajūrio miestelis – viena mėgstamiausių taliniečių poilsio vietų. Čia vyrauja kiek laisvesnė atsipalaidavimo ir lėto poilsio atmosfera, mieste rasite paplūdimius, galėsite pasivaikščioti pakrantėmis ar laiką leisti spygliuočių miškuose. Mieste teka upė, kuri turi vaizdingą slėnį, kuris šiltuoju metų sezonu sužydi ir pakvima nuostabiausiais gamtos kvapais ir žiedais. Vieta patiks ir aktyvaus poilsio megėjams, čia turėsite galimybę pasiirstyti kanojomis, pasivažinėti dviračiu, aplankyti Botanikos sodą, mistiškas kapinaites, netgi televizijos bokštą.Dainius Kinderis
Tel. 8 5 206 0315

Užklausa dėl kelionės

Please leave this field empty.

Kelionės paieška
Keliones.com yra kelionių organizatoriaus Magelano Kelionės nuosavybė, kurioje įdiegta technologija leidžia kombinuoti viešbučių ir pigių skrydžių paketus kelionėms, kurios prasideda iš Lietuvos. Paieškos sistema iškart sukuria kelionės pasiūlymus pagal Ryanair ir Wizzair aviakompanijų išvykimus iš Vilniaus ir Kauno oro uostų.

Kai kuriuose pasiūlymuose įtrauktas privatus arba grupinis pervežimas iš viešbučio į oro uostą. Kainos per dieną gali keistis kelis kartus, priklausomai nuo viešbučio apkrovimo ir aviakompanijų kainų.

Norėdami įsigyti kelionės paketą, prašome vadovautis rezervavimo instrukcijomis. Kai pasirinksite norimas paslaugas, būsite perkelti į mokėjimų puslapį, kur iškart galite apmokėti pasinaudodami e-bankininkyste per jūsų banką. Visi pavedimai vykdomi per mokejimai.lt. Per kelias darbo valandas mes gausime jūsų pavedimą ir jūsų paslaugos bus užsakytos. Visus kelionės dokumentus (vaučerius) ir bilietus gausite elektroniniu paštu.

Daugiau informacijos

Užklausa dėl kelionės

Please leave this field empty.


 Noriu prenumeruoti į Jūsų naujienlaiškį

Gavę Jūsų užklausą susisieksime per 24 val.
Jei norite greičiau - skambinkite: 8 5 206 0315