fbpx Estija. Kur keliauti Estijoje ir ką pamatyti.

Ką pamatyti

Talinas

 Estijos sostinė ir svarbiausias uostas, įsikūręs šalies šiaurėje, prie Baltijos jūros Suomių įlankos, 80 km nuo Suomijos sostinės Helsinkio. Tai svarbiausias šalies ekonominis ir prekybos centras bei uostas, čia yra keletas universitetų, svarbiausi šalies kultūros, švietimo, pramonės centrai. Talino senamiestis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Svarbiausi miesto lankytini objektai – Toompea – aukštutinis miestas, vyskupystės centras, čia yra Toompea bokštas, Estijos parlamentas, liuteronų katedra ir įspūdinga cerkvė; Žemutinis miestas – čia gausu ilgą miesto istoriją menančių vietų – Rotušė, Rotušės aikštė, Šv. Olafo aikštė; Kadriorg – 2 km į pietus nuo miesto centro esantys buvę Petro I rūmai, šiandien paversti į meno muziejų;Pirita  – šiaurės rytuose esanti miesto dalis, per ją teka Piritoupė, yra botanikos sodas, Talino televizijos bokštas.

Sarema

Sala ir salų grupė Baltijos jūroje. Šios salos yra išsidėsčiusios į vakarus nuo Estijos bei į šiaurę nuo Latvijos. Pagrindinis miestas – Kuresarė. Archeologiniai tyrinėjimai rodo, jog Saremo saloje ir aplink gyvenama mažiausiai 5000 metų. Sarema buvo turtingiausia iš senųjų estų žemių, ir daugybės Estijos piratų, kurie kartais buvo vadinami rytų vikingais, prieglobstis. Tai įdomios ir gražios salos, patrauklios gamta, istorija, tradiciniu gyvenimo būdu ir ramybe. Jei norite susipažinti su Baltijos jūros regiono salų gyvenimu ir papročiais, pasimėgauti gaivia gamta ir stulbinančia ramybe, ši vieta kaip tik Jums. Sarema sala sujungta keliu su Muhu sala. Nuolat kursuojantis keltas jungia Muhu ir Sarema salas su žemynu (Virstu miestelis).

Lahemos nacionalinis parkas

Nacionalinis parkas šiaurės Estijoje, 70 km nuo Talino, galintis pasigirti, jog buvo pirmasis nacionalinis parkas visoje Sovietų Sąjungoje (1971 m.). Lahema reiškia „įlankų kraštas“. Teritoriją sudaro keturi pusiasaliai (Juminda, Parispeja, Kasmu ir Vergis), atskirti keturiomis įlankomis. Tai vienas svarbiausių turizmo centrų Estijoje: 70 % nacionalinio parko dengia miškai, čia gyvuoja įvairi gyvūnija ir augalija (meškos, vilkai, lušys). Lahemoje daug pelkių, stūkso 7000 metų skaičiuojantis Laukasoopelkynas paverstas į rezervatą. Keliaudami po parką pamatysite keturis įspūdingus dvarus – Palmsės, Vihulos, Kolgos ir Sagadžio dvarus. Šios vietos patiks mylintiems ir vertinantiems natūralią gamtą.

Tartu

Senas universitetinis miestas Estijoje, antras pagal dydį šalies miestas prie Emajegio upės, jungiančios du didžiausius Estijos ežerus. Nuo seno šis miestas garsėja kaip Estijos intelektualų ir kultūros centras, jame yra seniausias Estijos universitetas, taip pat tai studentų miestas. Nors ir nedidelis, tačiau jaukus miestas traukia savo paprastumu ir ramybe, galimybe pasimėgauti šalia esančia natūralia gamta, išsimaudyti per miestą vingiuojančioje upėje. Tartu taip pat rasite galerijas, muziejus, monumentus ir kitus lankytinus objektus.

Parnu

Estijos vasaros sostinė ir kurortas esantis šalies pietvakariuose prie Pernu upės žiočių jai įtekant į Rygos įlanką Baltijos jūroje, turi mažą uostą. Mieste daug restoranų, kavinių, viešbučių, turi ilgus paplūdimius. Pernu garsus mineralinių vandenų kurortais, balto smėlio pakrantėmis ir gražiais parkais. Tai populiari koncertų, teatro pasirodymų bei konferencijų vieta. Mieste galite pamatyti gražų senamiestį, medines vilas, meno muziejų ir miesto galeriją, senas bažnyčias.