fbpx Šarm el Šeicho kelionės praktiniai patarimai

Praktinė informacija

Gero apetito

Kurorte dominuoja įvairiausių rūšių virtuvė – nuo vakarietiškos iki rytietiškos – daugybė pasirinkimo galimybių. Čia rasite visko, o jeigu norite paragauti vietinių patiekalų, paieškokite vietinio stiliaus kavinės, kurioje rasite tokius patiekalus kaip Kabab, Kofta, Reyash, Nefa ir kiek egzotiškesnius rytietiškus patiekalus – kimštą antį ar balandį, veršieną keptą ant strypo ir kt. Rytietiški patiekalai išsiskiria gamyboje naudojamomis šviežiomis žolelėmis ir prieskoniais, taip pat esant Sharm el Sheikhe būtina paragauti šviežios žuvies ir jūros gėrybių, išgerti ne vieną stiklinę šviežiai spaustų vaisių ir daržovių sulčių. Negalintys gyventi be vakarietiškos virtuvės ras kur nueiti, mat čia yra visko. Alkoholinių gėrimų tradicinėse egiptietiškose užeigose nerasite, tačiau viešbutyje, naktiniuose klubuose ir vakarietiškose kavinėse jo gausu.

Kaip atvykti

Atvykti galite lėktuvu, autobusu, laivu ar automobiliu. Šarm el Šeichas (Sharm el Sheikhas) turi didelį ir pritaikytą oro uostą, todėl čia galite atvykti iš daugelio Europos ir Artimųjų rytų oro uostų, vienintelė vietinių skrydžių kompanija – Egypt Air. Čia taip pat kursuoja tarptautiniai greitieji keltai, kursuojantys į Hurgadą ir kitus Raudonosios jūros pakrantės miestus. Autobusu galite atvykti iš Kairo ir kitų didžiųjų Egipto miestų.

Kaip keliauti

Keliauti vietoje ir aplink yra trys pagrindinės galimybės – keliauti pėsčiomis, taksi, autobusu ar mikroautobusu. Prieš įsėsdami į taksi įsitikinkite, jog taksistas jus supranta, taip pat atkreipkite dėmesį į taksisto ID numerį, susitarkite dėl kainos dar prieš pradėdami keliauti. Taksi kainos pakankamai brangios, todėl galite pasinaudoti po regioną važinėjančiais baltais ir mėlynais autobusiukais. Juos sustabdyti galite tiesiog iškėlę ranką gatvėje, o jų kaina neturėtų viršyti daugiau nei 15 LE.

Ką pirkti

Čia rasite daugybę suvenyrų parduotuvių su tradiciniais egiptietiškais suvenyrais – medžio ir sidarbro dirbiniais, kaljanais, kilimais ir kilimėliais, drabužiais, prieskoniais ir tradiciniais saldumynais, muzikos įrašais ir daugybe kitų smulkmenų. Galima išskirti tris populiariausias apsipirkinėjimo vietas – senasis turgus (būtinai derėkitės, kainos čia žemesnės nei specializuotose suvenyrų parduotuvėse), Naama įlanka (viena populiariausių apsipirkinėjimo vietų, čia taip pat rasite tarptautinius kavinių ir restoranų tinklus) ir Soho skveras (daugybė importuotų prekių iš Turkijos, todėl jų kaina šiek tiek brangesnė). Rekomenduojame atkreipti dėmesį į tai, jog pasiimtumėte apsaugos priemones nuo saulės iš namų, nes čia jos pakankamai brangios, už kremą nuo saulės galite sumokėti net 80-200 LE, vanduo parduotuvėje kainuoja 3-5 LE.

Kaip kalbėtis

Daugelis vietinių gidų, viešbučio personalo darbuotojų sugeba bendrauti angliškai, o kartais ir kai kuriomis kitomis kalbomis (pvz. prancūzų). Galite pamėginti bendrauti ir rusų kalba, mat dėl didelio kiekio čia apsilankančių rusakalbių, viešbučių personalo darbuotojai kartais sugeba bendrauti ir rusų kalba.

Saugumas

Kurorte pakankamai saugu, tačiau kaip ir visur kitur turėtumėte prižiūrėti savo asmeninius daiktus, dokumentus ir pinigus. Juos palikti galite viešbučio seife, taip pat per daug nesišvaistykite su fotoaparatais ir kitomis technikos priemonėmis. Dar visai neseniai Sinajaus pusiasalis buvo didelių konfliktų ir ginčų tarp Egipto ir Izraelio sritis, todėl čia iki šiol egzistuoja teroro galimybė. Kaip ten bebūtų, jau 40 metų į šią vietą plūsta vietos ir užsienio turistai, ir kiekvienais metais apsilankančiųjų skaičius turi tendenciją augti.

Gerbkite

Egiptas musulmoniška valstybė, todėl net ir viename garsiausių pasaulio kurortų jaučiama ir matoma kita (arabų pasaulio) kultūra, todėl gerbkite vietos kultūrą ir religiją, ir vietiniai gerbs Jus. Esant viešbutyje ar kitoje vietoje patarnaujančiam personalui įprasta duoti smulkių arbatpinigių. Vietiniai žmonės paslaugūs ir norintys bendrauti, todėl nesistebėkite jei Jus užkalbins, pasakys komplimentą ar pakvies prisėsti. Kita vertus, Šarm el Šeichas – labai turistinė vieta, todėl ryšys tarp keliautojo ir vietinio žmogaus jau pasikeitęs, tarnaujantis turizmo verslui, mat daugeliui vietinių tai pragyvenimo šaltinis.

Pinigai – vietinė valiuta – vadinamieji egiptietiški svarai (EGP). Kartais valiuta trumpinama ir (LE). 1$ – EGP 6.0; €1 – EGP8.0; 1LTL – EGP 2.6.