fbpx Kada keliauti į Egiptą, kelionės sezono ir ne sezono metu

Kada keliauti

Geriausias laikas pamatyti Egiptą priklauso nuo to, ką norėtumėte pamatyti. Apskritai tai žiemos sezonas (gruodis-vasaris) yra apibūdinamas kaip labiausiai turistinis sezonas, o vasarą (birželis-rugpjūtis) Egiptą aplanko kur kas mažiau žmonių, išskyrus pajūrio kurortus. Vasaros sezonas čia ypatingai karštas, mat termometro stulpelis gali pakilti net iki 40⁰ karščio, todėl šiuo metu lankyti Egiptą gali būti fiziškai sunku

Taip pat stenkitės išvengti Ramadano mėnesio, mat šiuo metu gyvenimas šalyje apmiršta. Visos šalies klimatas apibūdinamas kaip karštas ir sausas, tačiau šalies šiaurėje žiemos mėnesiais gali būti pakankamai vėsu. Pavasario mėnesiais (kovą-balandį) vakarinėje šalies dalyje esančioje dykumoje siaučia khamsin (sausas ir karštas vėjas), kuris gali siekti net 150 km/h greitį. Šiuo metu dangus tampa tamsiai oranžinis, oras kupinas smėlio dulkių.

Keliaujant į Luksorą, vėlgi, žiema yra geriausias metas apsilankymui. Kairas žiemą gali būti per šaltas vakarais ir per daug vėjuotas, o Aleksandrijos miestas žiemą gali netgi tapti purvinu, dėl lietaus ir dulkių bei smėlio mišinio.