fbpx Egipto turistiniai objektai ir lankytinos vietos

Ką pamatyti

Kairas

Tai istorinis miestas, įsikūręs Nilo deltoje. Šiandien tai dulkėtas, siaučiantis ir verdantis metropolis, skaičiuojantis 20 mln., gyventojų. Tai miestas galiūnas su nesibaigiančiu eismu, miesto triukšmu ir muedzino kvietimu maldai penkis kartus per dieną. Jūs čia ir dabar, mieste, kuriame galite užuosti gyvenimą ir pasinerti į musulmonišką kultūrą. Miestas turi kuo pasididžiuoti. Esant čia būtinai reikia pamatyti – Gizos piramides ir Sfinksą, Salah El Dincitadelę, Mohamedo Ali mečetę, Saqqara ir Dahshur piramides ir šventyklas. Besidomintiems Egipto istorija ir kultūra tiesiog būtina aplankyti Egipto muziejų, kuris apibūdinamas kaip vienas įdomiausių ir didžiausių pasaulio muziejų. Plačiame muziejaus pastate rasite begalinę įvairovę Egipto senienų – senovės palikimą: karališkąsias mumijas, senovės juvelyriką, Egipto faraono Tutanhamono kapo vertybes ir dar daugelį kitų įdomybių.

Praturtinę savo kultūrines ir istorines žinias galėsite judėti toliau, aplankyti įspūdingo dydžio Gizos piramides, ir kitus monumentus.

Gizos piramidės ir Sfinksas

Turbūt tai labiausiai žinomas Egipto objektas pasaulyje, tapęs šalies ikona. Išsidėsčiusios Kairo vakarinėje dalyje, dykumoje, stūkso aplink garsųjį Piramidžių kelią. Jas nėra sunku pasiekti iš miesto centro. Trys pagrindinės Gizos piramidės buvo sukurtos dar trečiame tūkstantmetyje prieš mūsų erą, kurių paskirtis – saugoti faraonų palaikus. Tai milžiniškos kapavietės su paslaptingais tuneliais, salėmis, paslėptais lobiais ir ypatinga forma. Tarsi ne žmogaus sukurti statiniai. Pamatyti čia tikrai yra ką, nes tai ištisas senovės Egipto piramidžių ir kapaviečių slėnis. Šiandien jis pritaikytas atvykstantiems turistams, su išplėtota infrastruktūra, įsteigtais muziejais, maitinimo vietomis. Siūlome Jums atkreipti dėmesį į Cheopso ir Chefreno piramides, Sfinksą, įvairių karalienių ir įpėdinių piramides, užsukti į Solar Barquemuziejų ir kt.

Aleksandrija

Antras pagal dydį Egipto miestas, turintis keletą istorinių vietovių, garsus dėl pribloškiančios Aleksandrijos bibliotekos. Tai istorinis miestas, kiekvienais metais sutraukiantis ne tik užsienio, bet ir vietinius turistus, kurie ypatingai šią vietą mėgsta vasarą, kuomet centriniame ir pietiniame Egipte labai karšta, Aleksandrijoje galima atsikvėpti dėl šiek tiek vėsesnės temperatūros. Tai taip pat puiki vieta pasivaikščiojimams, apžvelgiant didingus skverus, belle epoque pastatus, stabtelint prisėsti vietinėje prancūziško stiliaus kavinukėje išgerti kavos su pyragaičiu. Miestas išsidėstęs visai šalia Viduržemio jūros, todėl jį supa daugybė įlankų. Šį miestą lengva pažinti ir juo grožėtis, kitaip nei kitose Egipto vietose, Aleksandrijoje pakankamai mažai spekuliantų.

Pagrindiniai turistų traukos objektai – Senovės Romos ir Graikijos monumentai, Qa‘edbaycitadelė pastatyta ant kažkada egzistavusio Aleksandrijos švyturio griuvėsių, El Montaza rūmai ir kt.

Luksoras

Miestas pastatytas 4000 metų menančioje senovės Tėbų vietovėje, senojoje Naujosios Egipto karalystės sostinėje. Šiandieninis Luksoras tai neįprasta periferinio miesto menančio senovės didingumą kombinacija, kuriame sutelkta neaprėpiama galybė senovės monumentų. Ypač Luksoras garsus dėl čia esančių šventyklų – Karalių slėnio ir Abu Simbelio, rytiniame Nilo upės krante esančių Karnako ir Luksoro šventyklų. Mieste įrengta infrastruktūra pritaikyta lankytojams, todėl čia nesunkiai rasite kur papietauti ir pavakarieniauti, kur pernakvoti. Pasinerkite į senovės Egipto gyvenimą sumišusį su šiandieninio gyvenimo atributais.

Hurgada

Kurortas esantis Raudonosios jūros pakrantėje, patiks tiems, kas mėgsta laiką leisti be rūpesčių, drybsoti šalia skaisčiai mėlyno baseino vandens ar dienas leisti paplūdimyje. Taip pat tai vieta tiems, kurie mėgsta nardyti, mat Raudonoji jūra garsėja gražiu povandeniniu pasauliu. Kažkada Hurgada buvo mažas žvejų kaimas, su puikiais paplūdimiais. Šiandien tai labiausiai lankoma Egipto vieta, sulaukianti 96,000 turistų per metus, milžiniškas kurortas su daugybe grandiozinių viešbučių ir vilų, daugiausia išsidėsčiusių ant jūros kranto.

Galima sakyti, jog Hurgada yra vienas didelis kurortų centras, su jau prarasta vietinių gyvenimo ramybe, tarnaujantis turistų pageidavimams. Tai puiki vieta žmonėms, norintiems pasyviai pailsėti, įdegti ir pasipliuškenti jūros vandenyje. Mėgstantiems aktyvų poilsį siūlome išmėginti nardymo ir paviršinio nardymo malonumus – povandeniniai rifai, koralai ir įvairiausių rūšių žuvelės neleis pamiršti saulėtų atostogų. Esant Hurgadoje galima pasirinkti maršrutą keliauti Nilo slėniu aplankant senovines vietoves ir Sinajaus pusiasalį.

Sharm el Sheikhas

Saulėtas Egipto kurortas išsidėstęs pačiuose Sinajaus pusiasalio pietuose, labiau pritaikytas kelionių paketų pirkėjams nei individualiems keliautojams. Tai populiari turistų traukos vieta, su išpuoselėtais ir prabangiais kurortais bei vilomis, išsidėsčiusiais dviejose įlankose. Sharm el Sheikhas taip pat garsus dėl nardymo ir paviršinio nardymo malonumų, įvairių pramogų, įrengtos turistinės infrastruktūros, pritaikytos prie lankytojų norų. Ši vieta taip pat vadinama „Ramybės miestu“, mat čia buvo rengiama ne viena tarptautinė taikos konferencija. Tai istoriškai sena ir geografiškai ypatingai išsidėsčiusi vieta, šiandien transformuota į Raudonosios jūros kurortą.

Asvanas

Miestas esantis toje vietoje, kur Nilo upė susilieja su Nasero ežeru. Šiame mieste Jūs išvysite daugybę šventyklų ir senovinių monumentų. Taip pat ši vieta garsi dėl Geziret El Nabatat(Augalų salos), kuri stūkso Nilo upėje. Ši sala garsėja retomis augalų, medžių ir gėlių rūšimis. Viena populiariausių atrakcijų Asvane – tai Nilo upės kruizas, prasidedantis Asvane ir pasibaigiantis Luksore. Šis kruizas suteikia Jums galimybę pakeliauti penkių žvaigždučių viešbučiu laivu karts nuo karto stabtelint ir apžvelgiant senovinius monumentus.

Bur Saidas

Uostas ir vienas iš svarbiausių šalies vasaros kurortų, mat išsidėstęs šiaurėje miestas yra atgaiva ypatingai karštomis Egipto vasaromis. Šiuo metu daugybė vietinių turistų suplūsta į Bur Saidą pailsėti, apsipirkti ir pasilinksminti. Be šių malonumų čia rasite unikalius XIX amžiaus pastatus, seną švyturį ir kt.