slide

Hurgada

Praktinė informacija

Gero apetito

Hurgada siūlo įvairiausią virtuvę – nuo vakarietiškos iki rytietiškos – daugybė pasirinkimo galimybių. Atslūgus šilumai vakare gera išeiti pasivaikščioti ir užsukti į vietinę kavinę ar restoraną, pabendrauti su žmonėmis ir pasimėgauti šiltais vakarais. Kaip ir visame Egipte čia dominuoja tradiciniai patiekalai, tokie kaip falafel, ful medames ir kt., žuvis ir jūros gėrybės, arabų virtuvės šedevrai ir vakarietiškos virtuvės patiekalai. Alkoholio rasite daugelyje vietų, viešbutyje ir aplink, mat Hurgadoje dominuoja pakankamai vakarietiška dvasia, todėl jo vartojimas čia pakankamai toleruojamas. Taip pat paragaukite ir tokių nealkoholinių egiptietiškų gėrimų kaip – sahlab, karkadeh, mirinda, jansoon, irfa, gansabeel ir kt.

Kaip kalbėtis

Hurgada pakankamai tarptautinė ir vakarietiška vieta, todėl daugelis vietinių čia dirba ir gyvena iš turizmo. Daugelis sugeba bendrauti angliškai, o kartais ir kai kuriomis kitomis kalbomis (prancūzų, italų). Galite pamėginti bendrauti ir rusų kalba, mat dėl didelio kiekio čia apsilankančių rusakalbių, viešbučių personalo darbuotojai kartais sugeba bendrauti ir rusų kalba.

Ką pirkti

Čia rasite daugybę suvenyrų, kuriuos galite įsigyti suvenyrų parduotuvėse mieste (žymiausiaSekalla gatvė) bei palei paplūdimius. Taip pat Ad Dahar senamiestyje, kuriame rasite prekių turgus, juose prekių kaina gali būti netgi žemesnė. Svarbiausia ką turite daryti – tai derėtis, derėtis ir dar kartą derėtis, mat pirkdami prekę, jos kainą sumažinti galite net iki 75 %. Čia rasite įvairiausių suvenyrų – marškinėlių, medžio ir sidabro dirbinių, kaljanų ir kt.

Jeigų ieškote geresnės kokybės ar „etiketinių“ prekių, jų ieškoti siūlome New Marina irSheraton gatvėse, čia Jūs rasite Adidas, Timberland, Levi‘s ir kt., prekinių ženklų gaminių.

Taip pat Hurgadoje galite įsigyti egiptietiškų kvepalų, kurių pagrindas – aliejus. Nesistebėkite ir žinokite, jei kvepalų pardavėjai pasikvies Jus į savo parduotuvę ir pradės vaišinti arbata bei kitais gėrimais ir siūlyti prekes – jie tikisi, jog Jūs būsite dosnus klientas ir pirksite. Todėl, tiems kas tik žvalgosi, siūlome per ilgai neužsibūti ir atsisakyti vaišių.

Kaip atvykti

Hurgada pasiekiama lėktuvu iš didžiųjų Europos ir Artimųjų Rytų oro uostų tiesiogiai nesustojant Kaire. Iš Kairo į Hurgadą taip pat galima atvykti skrydžiu. Žinoma, galima naudotis ir kelių transportu – autobusai kursuoja nuolatos iš Kairo, Aleksandrijos, Luksoro ir Asvano.

Kaip keliauti

Hurgadoje nėra normalaus viešojo transporto, čia egzistuoja tik mikro-autobusiukai, kurie dažniausiai kainuoja 1-2 egiptietiškus svarus. Paprašius jie sustoja kur reikia, tačiau prieš įlipant geriausia iš karto susitarti kur norite vykti. Šiuo transportu daugiausiai naudojasi vietiniai gyventojai, jis nerekomenduojamas jaunoms moterims keliautojoms. Jeigu naudojatės taksi paslaugomis, prieš įlipant įsitikinkite ar Jūsų vairuotojas gali bendrauti angliškai, taip pat galite sutarti sumą už kurią taksi Jus nuveš į reikiamą vietą.

Gerbkite

Egiptas musulmoniška valstybė, todėl kad ir kokia provakarietiška Hurgada bebūtų, čia jaučiama ir matoma kita kultūra, todėl gerbkite vietos kultūrą ir religiją ir vietiniai gerbs Jus. Esant viešbutyje ar kitoje vietoje patarnaujančiam personalui įprasta duoti smulkių arbatpinigių. Vietiniai žmonės paslaugūs ir norintys bendrauti, todėl nesistebėkite jei Jus užkalbins, pasakys komplimentą ar pakvies prisėsti. Kita vertus, Hurgada labai turistinė vieta, todėl ryšys tarp keliautojo ir vietinio žmogaus jau pasikeitęs, tarnaujantis turizmo verslui, mat daugeliui vietinių tai pragyvenimo šaltinis.

Saugumas

Hurgadoje pakankamai saugu, kaip ten bebūtų visada saugokite savo asmeninius daiktus, dokumentus ir pinigus. Juos galite palikti viešbučio seife ar kitoje saugioje vietoje. Jei kilo sveikatos problemų Hurgadoje veikia dvi ligoninės – Hurgados klinika ir El Gouna ligoninė.

Pinigai – vietinė valiuta – vadinamieji egiptietiški svarai (EGP). Kartais valiuta trumpinama ir (LE). 1$ – EGP 6.0; €1 – EGP8.0; 1LTL – EGP 2.6.Dainius Kinderis
Tel. 8 5 206 0315

Užklausa dėl kelionės

Please leave this field empty.

Kelionės paieška
Keliones.com yra kelionių organizatoriaus Magelano Kelionės nuosavybė, kurioje įdiegta technologija leidžia kombinuoti viešbučių ir pigių skrydžių paketus kelionėms, kurios prasideda iš Lietuvos. Paieškos sistema iškart sukuria kelionės pasiūlymus pagal Ryanair ir Wizzair aviakompanijų išvykimus iš Vilniaus ir Kauno oro uostų.

Kai kuriuose pasiūlymuose įtrauktas privatus arba grupinis pervežimas iš viešbučio į oro uostą. Kainos per dieną gali keistis kelis kartus, priklausomai nuo viešbučio apkrovimo ir aviakompanijų kainų.

Norėdami įsigyti kelionės paketą, prašome vadovautis rezervavimo instrukcijomis. Kai pasirinksite norimas paslaugas, būsite perkelti į mokėjimų puslapį, kur iškart galite apmokėti pasinaudodami e-bankininkyste per jūsų banką. Visi pavedimai vykdomi per mokejimai.lt. Per kelias darbo valandas mes gausime jūsų pavedimą ir jūsų paslaugos bus užsakytos. Visus kelionės dokumentus (vaučerius) ir bilietus gausite elektroniniu paštu.

Daugiau informacijos

Užklausa dėl kelionės

Please leave this field empty.


 Noriu prenumeruoti į Jūsų naujienlaiškį

Gavę Jūsų užklausą susisieksime per 24 val.
Jei norite greičiau - skambinkite: 8 5 206 0315