fbpx Čekija. Ką pamatyti Čekijoje ir kur keliauti.

Ką pamatyti

Praha

Čekijos sostinė ir didžiausias miestas, svarbus susisiekimo, pramonės ir kultūros centras. Praha garsi nepakartojamo grožio senamiesčiu, architektūra ir miesto dvasia, čia Jūs išvysite gotikinę Šv. Vito katedrą (XIV-XX a.) su karališkaisiais rūmais, renesansinio stiliaus Belvederio rūmus (XVI a.), daug gotikos ir baroko stiliaus pastatų, rasite XIX amžiaus eklektikos pastatų (Nacionalinis muziejus, Nacionalinis teatras). Taip pat čia įsikūręs ir šiuolaikinis modernus miestas, su biblioteka, universitetu, mokslų akademija, teatrais, muziejais, galerijomis, verslo bei prekybos centrais. Miesto centras sudarytas iš penkių atskirai egzistavusių miestų, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, centrinėje dalyje yra septyni tiltai.

Hradec Kralovė

Miestas šalies šiaurėje, Bohemijoje, taip pat krašto centras. Miestas įsikūręs derlingame regione, vadinamame Aukso keliu, Elbės ir Orlicės upių santakoje. Mieste nemažai istorinių ir architektūrinių paminklų – XIV amžiaus pradžios katedra, pilies griuvėsiai, Šv. Jono bažnyčia. Čia taip pat įsikūrę du universitetai, atrasite ir šiuolaikiniam miestui būdingus atributus – kavines, restoranus, prekybos centrus. Tai istorinio Bohemijos regiono centras.

Karlovi Varai

Miestas esantis šalies šiaurės vakaruose, netoli Vokietijos sienos, įsikūręs Ohře ir Teplá upių santakoje. Karlovi Varai žinomi dėl gausių karštųjų versmių, čia kasmet vyksta tarptautinių filmų festivalis. Tai populiarus turistų traukos centras, kurį ypač mėgsta rusai bei vokiečiai. Mieste pamatysite arhitektūrinį paveldą, susipažinsite su miesto istorija, atsigausite gydomosiose versmėse.

Pernštejn pilis

Pavažiavus porą valandų nuo Prahos, virš miestelio Nedvedice stūkso galinga Prenštejn pilis. Apsilankymas Pernštejn pilyje suteikia progą sugrįšti į praeitį ir įsivaizduoti kaip gyveno senovės riteriai ir princesės – pilies kieme lankytojų laukia įspūdingos riterių kovos, amatininkų mugės, muzikantai ir kitos pramogos. Čia taip pat galima įsigyti įvairių tradicinių rankdarbių, skanėstų, suvenyrų ir papuošalų. Ši pilis apipinta mitais ir legendomis, sakoma, jog ji turi savo Baltąją damą – naktimis besivaidenančią gražios tarnaitės dvasią. Pasak legendos, ši mergina visą laiką praleisdavo prieš veidrodį, todėl kiekvienas pažvelgęs į veidrodį, per metus praras savo grožį.

Nacionalinis Čekijos Šveicarijos parkas

Tai žavingas gamtos kampelis, nusidriekęs šiaurės vakarine Čekijos dalimi. Šis parkas garsėja nuostabaus grožio žaliais miškais, giliais ir vaizdingais Elbės upės slėniais, įmantriomis reljefo formomis. Čekijos Šveicarija jauniausias, tačiau labiausiai turistų lankomas Nacionalinis parkas Čekijos respublikoje. 2000 m. šis regionas buvo paskelbtas nacionaliniu parku, tam jog apsaugotų šios vietovės unikalumą – pasakiškus uolinius miestus su vartais, bokštais, mūrais bei tarpekliais. Vienas iš svarbiausių ir ryškiausių Čekijos Šveicarijos gamtos paminklų – Pravčicka vartai – didžiausias natūralus akmens tiltas Europoje.