fbpx Bulgarija. Lankytinos vietos Bulgarijoje. Sofija, Varna.

Ką pamatyti

Rilos ir Pirinų kalnai

Šie kalnai yra aukščiausi visoje Bulgarijoje ir visuose balkanuose, aukščiausia viršukalnė – Musala (2924m). Siūlome Jums aplankyti ir įkopti į šias gamtos grožybes, pakilti į kalnus ir pasinerti į kalnų didybę. Aplink kanus įsikūręs ne vienas kaimas ir vienuolynas, todėl siūlome Jums pažinti kalnuotas Bulgarijos vietoves, Melniko miestą, Rilos vienuolyną ir kitas aukštumas bei slėnius. Vaikštinėdami po šiuos kalnus išvysite kitokią Bulgariją.

Varna

Trečias pagal dydį Bulgarijos miestas-kurortas, šalies vasaros sostinė, į kurią suplūsta gausybė vietinių ir užsienio lankytojų. Taip pat tai verslo centras, turintis universitetą, uostą ir gražų senamiestį. Esant Varnoje galite pasimėgauti ne tik turistiniais malonumais, bet ir aplankyti miesto muziejus – Varnos archeologijos muziejų, Etnografijos muziejų, Varnos delfinariumą ir akvariumą, Bulgarijos ortodoksų bažnyčias, Jūreivystės muziejų ir kitus įdomius objektus. Varną tiesiog galite apžiūrėti vaikštinėdami pėsčiomis ar važiuodami dviračiu, galite pasirinkti iš dviejų siūlomų nemokamų turų – Žaliasis Varnos turas (dviračiu) bei Varnos turas (pėsčiomis).

Aladzha vienuolynas

Šalia Varnos esantis ortodoksų krikščionių viduramžių vienuolynas, menantis dar XII amžių, o dar senesnės vienuolyno liekanos siekia V amžiaus laikus. Iki šių dienų išliko tik vienuolyno giūvėsiai, vienuolyno erdvės uolose, kurias puošia senos freskos, bylojančios apie gilų vietinių tikėjimą. Tai 17 Km nuo Varnos esanti vieta, todėl tai gali būti puiki dienos išvyka aplankant kultūrinį ir archeologinį šalies paveldą, susipažįstant su šalies senovės tikėjimais.

Juodosios jūros pakrantė

Smėlėti paplūdimiai, saulė ir pajūrio gyvenimas. Bulgarija gali pasigirti pribloškiančiais paplūdimiais, vaizdingomis įlankomis ir prieplaukomis. Kita vertus, čia sparčiai vyksta atnaujinimo ir modernizacijos darbai, steigiami vis nauji kurortai ir prabangaus poilsio atributai. Kaip ten bebūtų, Juodosios jūros pakrantėje vis dar galima aptikti jaukių kampelių. Mėgstantiems naktinį gyvenimą kavines ir barus, reiktų rinktis didžiuosius kurortus, tokius kaip Varna ar Burgas. Renkantinis poilsines keliones, tikrai verta pasvarstyti apie Bulgariją.

Sofija

Miestas vakarų Bulgarijoje, Balkanų kalnų pašlaitėje, šalies sostinė ir didžiausias miestas. Pagrindinis šalies verslo, kultūros, pramonės ir švietimo centras. Šiandien Sofija yra judrus ir verdantis rytų Europos miestas, jungiantis savyje kelis architektūros stilius ir, žinoma, kultūras – visai dar neseniai klestėjusią komunistinę, religinę ortodoksų bei šiuolaikinę Europos architektūrą. Tai senas miestas, menantis ne vieną tūkstantmetį, todėl ir šiandien Sofija konkuruoja su kitais Europos miestais savo senamiesčiu, peizažais ir kt. Esant šiame mieste patariame pamatyti miesto traukos centrus – muziejus, galerijas, bažnyčias, istorinius pastatus, parkus bei aikštes.

Plevenas

Istorinis miestas, žymus savo parkais ir fontanais bei monumentais. Tai septintas pagal dydį Bulgarijos miestas, taip pat pramonės centras. Kaip ten bebūtų šiame mieste tiesiog būtina pamatyti Pleven miesto istorinį muziejų, garsų monumentą, vadinamą Pleven Panorama, skirtą atminti turkų-rusų karą (XIX a.), čia esančius du pagrindinius parkus.