fbpx Brazilija. Kelionės į Braziliją su kelionės vadovais.

Brazilija

Valstybė esanti Pietų Amerikos žemyne, didžiausia ir daugiausia gyventojų turinti šio žemyno valstybė. Brazilija yra didžiausia pagal plotą ir gyventojų skaičių portugališkai kalbanti valstybė pasaulyje. Šalis taip pat yra penkta pagal užimamą plotą ir gyventojų skaičių pasaulio valstybė. Brazilija užima didelę teritoriją tarp Andų kalnų ir Atlanto vandenyno, ribojasi su Urugvajumi, Argentina, Paragvajumi, Bolivija, Peru, Kolumbija, Venesuela, Gajana, Surinamu ir Prancūzijos Gviana. Brazilija buvo Portugalijos kolonija apie tris šimtmečius, o šaindien tai nepriklausoma, turinti vieną iš labiausiai augančių ekonomikų pasaulyje.

Brazilijos kraštovaizdį sudaro platus Amazonės miškų ruožas šiaurėje bei atviresnė kalvų ir nedidelių kalnų teritorija pietuose – tai daugumos Brazilijos gyventojų namai ir žemės ūkio regionas. Užimantys Australijos dydžio teritoriją, Amazonės drėgnieji atogrąžų miškai yra didžiausi žemėje. Jie sudaro apie trečdalį Pietų Amerikos ir auga daugiausia Brazilijoje, Amazonės baseine. Jų medžiai maitina ir globoja įvairiausius žvėris, paukščius, vabzdžius ir roplius, taip pat Amazonijos indėnus, gyvenančius čia jau tūkstančius metų. Palei Atlanto vandenyną išsidėstę keli kalnų ruožai, kuriuose yra aukščiausias Brazilijos kalnas – Neblina (Pico da Neblina), iškilęs 3014 m virš jūros lygio.

Brazilija vilioja keliautojus neįtikėtina augalijos ir gyvūnijos įvairove – atogrąžose esanti ekosistema yra viena didžiausių pasaulyje, joje prieglobstį randa apie 1000 paukščių rūšių, apie 3000 žinduolių rūšių, apie apie 480 roplių, 400 žuvų, apie 9000 bestuburių rūšių. Mokslininkų apytiksliais paskaičiavimais manoma, kad visoje Brazilijoje augalų ir gyvūnų galėtų būti netoli keturių milijonų rūšių. Taip pat ši egzotiška valstybė gali pasigirti senoviniais miestais, balto smėlio paplūdimiais, pulsuojančia gyvenimu, muzikos ritmais ir prieskonių kvapais vietinių kultūra, temperamentingais gyventojais, šokiais bei dainomis, vietine virtuve, išvystytais didmiesčiais, karnavalais, geru oru ir jūra, ir dar daugeliu kitų dalykų. Atsipalaidavimo ir geros nuotaikos atmosfera tvyro ore, o tarp vietinių gyventojų yra sakoma – Deus e Brasileiro (Dievas kilo iš Brazilijos).