fbpx Australija. Naudinga informacija keliaujant į Australiją.

Praktinė informacija

Gero apetito

Australijos virtuvė sujungė geriausius Rytų ir Vakarų pasaulio virtuvių bruožus. Senosios tradicijos buvo sėkmingai suderintos su moderniausiomis technologijomis. Šiandien australietiškoji virtuvė vadinama viena geriausių, moderniausių pasaulyje. Labiausiai paplitęs maistas iš mėsos, ypač avienos ir jautienos, pagardintas bulvėmis bei daržovėmis. Virtuvėje vyrauja daug žuvies, jūros gėrybių. Virtuvėje vartojama mažai prieskonių, todėl daugelis patiekalų turi panašų skonį. Šalis garsėja egzotiškais vaisiais ir jūros gėrybėmis. Senoji žemyno virtuvė, kitaip aborigenų virtuvė, praktiškai išnyko. Jai būdinga ant žarijų kepta laukinė mėsa (strutiena, krokodiliena, triušiena, kengūriena).

Tradiciniai aborigenų valgiai – arbata, užvirinta katiliukuose, buliaus mėsa, vietiniai riešutai. Taip pat daug Azijietiškos virtuvės pasirinkimų (Kinų, Tailando, Vietnamo ir kt.), šioje virtuvėje naudojama daug prieskonių ir neretai ji labai aštri. Nacionalinis Australijos patiekalas – kengūros pjausnys su burokėlių koše, rūkyta stručio mėsa, supjaustyta permatomais grežinėliais. Tradicinis valgis – „Vegemite“ – tai sūrus mielių koncentratas, turtingas vitamino B. Šalyje smarkiai paplitęs sveikas gyvenimo būdas, todėl stengiamasi valgyti daug daržovių, uogų ir vaisių. Geriamas vynas, arbata ir kava, konjakas, viskis, brendis, likeris. Desertai – įvairūs blynai su uogienėmis, varškės pyragai.

Kaip keliauti

Tai milžiniška valstybė, todėl neretai reikia pasirinkti vieną regioną. Pamatyti visai šaliai reikia nemažai laiko ir vienų atostogų gali nepakakti. Šalyje galima keliauti automobiliu, lėktuvu, traukiniu, autobusu ir kitomis transporto priemonėmis. Lėktuvai geriausia išeitis taupantiems laiką ir norintiems pamatyti skirtingas šalies vietas. Keliauti automobiliu gali būti didžiausias nuotykis ir gyvenimo kelionė, mat teks įveikti ne vieną tūkstantį kilometrų, kurių metu išvysite daugybę nepakartojamų panoramų bei sutiksite skirtingų žmonių. Prisiminkite, jog australai vairuoja kaire kelio puse. Šalyje taip pat kursuoja traukiniai, kurie yra greiti ir pritaikyti, tačiau gali būti pakankamai sunku pasiekti atokiausius šalies kampelius. Taip pat galite keliauti dviračiu, laivu ir kitomis alternatyviomis keliavimo priemonėmis, viskas priklauso nuo Jūsų pasirinkimo.

Ką pirkti

Australijos valiuta – Australijos doleris. Šalyje galite įsigyti daugybę prekių bei įdomių dalykų. Tradicinių maisto produktų ir gėrimų – Australiško vyno, vietinių saldumynų, tradicinio „Vegemite“. Tai pat galite įsigyti vietinių aborigenų meno suvenyrų ir prekių – medžio dirbinių, tradicinių muzikos instrumentų. Vietinių grupių ir atlikėjų muzikos įrašų. Ddžiuosiuose miestuose daugybė prekybos centrų, juose galite įsigyti viską, ko širdis geidžia – nuo rūbų, batų, kosmetikos, iki elektronikos prekių, turistavimo įrangos bei suvenyrų su šalies atributika.

Kaip kalbėtis

Australijoje kalbama anglų kalba, ši kalba kiek skiriasi nuo įprastos britų ar amerikiečių anglų kabos, turi stiprų akcentą. Kadangi šalyje daug imigrantų, nemažai žmonių kalba ir kitomis pasaulio kalbomis, tačiau pagrindinė ir dominuojanti yra anglų kalba. Taip pat keliaujant po skirtingus šalies regionus pamatysite, jog kai kuriose aborigenų gyvenamose teritorijose naudojamos senosios vietinės kalbos. Keliautojams, kurie nekalba angliškai bus pakankamai sunku susikalbėti. Kita vertus, suprasti vienas kitą tikrai įmanoma, tuo labiau, jog čia dominuoja vakarų kultūra, kur jausmus ir mintis suprasti galima tiesiog iš veido išraiškos.

Būkite saugūs

Čia greičiau galite nukentėti nuo laukinės gyvūnijos ir gamtos reiškinių, nei nuo piktavališko žmonių elgesio. Įvykus nelaimingam atsitikimui kuo greičiausiai kreipkitės numeriu 000 mobiliuoju telefonu, arba numeriu 112. Taip pat, jei nusprendėte keliauti automobiliu, turėkite galvoje, jog atstumai tikrai labai dideli, todėl jiems reikia pasiruošti, turėti žemėlapius, vandens atsargas. Lankydami paplūdimius prisiminkite, jog vandenyno srovės yra kur kas galingesnės nei mažų jūrų, užtenka tik negiliai įbristi į vandenį ir Jūs jau galite būti toli nuo kranto. Visada prisiminkite, jog šioje valstybėje galioja kur kas stipresni gamtos dėsniai.

Turistinėse vietose, dideliuose miestuose, spūstyse visada prižiūrėkite savo daiktus, dokumentus, elektroninę techniką, saugokite save ir artimuosius. Australija yra pakankamai saugi valstybė, bet kaip ir visur visko pasitaiko. Naudokite priemones nuo saulės, gerkite daug vandens, nepadauginkite alkoholinių gėrimų, turėkite priemonių nuo uodų, neikite per daug arti laukinių gyvūnų, mat čia gyvena vienos nuodingiausių gyvačių pasaulyje, pievose šoliuoja kengūros, vis dar sutinkami krokodilai.

Gerbkite

Australija labai multikultūrinė valstybė, čia gyvena įvairiausių tautybių žmonės, o šalia jų senieji vietiniai gyventojai. Australija yra labai atvira ir tolerantiška valstybė, todėl žmonės pripratę prie įvairiausių keliautojų, trumpalaikių gyventojų ir laimę bandančių susikurti imigrantų. Kiek įtemptesni santykiai egzistuoja su senosiomis vietinėmis bendruomenėmis. Šalyje vyrauja vakarų kultūra, todėl čia įprasta vartoti alkoholį, dėvėti paplūdimio rūbus ir panašiai. Kaip ten bebūtų, lankydami šventas vietas, bažnyčias ir kitas šventoves, turėtumėte prisidengti, taip parodydami pagarbą vietinėms bendruomenėms.