fbpx Visos Šri Lankos spalvos - Magelano kelionės
10 d. nuo 999 €
Skaityti pilną aprašymą

Artimiausias garantuotas išvykimas – Vasario 29 d.

1 diena. NEGOMBAS

Atvykimas Į Indijos vandenyno brangakmeniu vadinamą Šri Lankos salą. Pasitinkame jus Negombo oro uoste ir iškart keliaujame poilsiui prie Indijos vandenyno. Pirmąją dieną praleidžiame susipažindami su nauja kultūra, kvapais ir maistu. Vakare – pažintinė kelionė po kolonijinį Negombo miestą, kur savo pėdsaką paliko tiek olandų, tiek britų, tiek portugalų atėjūnai. Nakvynė viešbutyje prie vandenyno.

 

2 diena. NEGOMBAS – PINAVELA – DAMBULA – SIGIRIJA

Anksti ryte paliekame Negombą. Keliaujame judriais ir gyvenimu alsuojančiais Šri Lankos keliais iki Pinnawelos kaimelio. Visiems šri lankiečiams Pinavela asociuojasi su drambliais ir jų varovais – mahutais. Jau daugiau kaip 30 metų veikiančioje dramblių prieglaudoje galima iš arti stebėti šių gražuolių milžinų kasdienybę: kaip jie maitinasi, kaip prausiasi, kaip žaidžia ir kaip bendrauja su savo geriausiais draugais – mahutais. Susipažinę su dramblių gyvenimu iš arčiau, keliaujame toliau į šiaurę iki svarbios Šri Lankai religinės vietos – Dambulos šventyklos uoloje. Nors Dambulos miestelis neišvaizdus, jo reputaciją gelbsti ir keliautojų susidomėjimą išlaiko įspūdingo dydžio uolos luite pastatyta, tiksliau – iškalta budistų šventykla. Aplankysite penkias įspūdingas uolos sales, kur išvysite įstabiausius Šri Lankos budizmo monumentus. Užlipus ant Dambulos uolos, tolumoje matosi dar viena, ne mažiau garsesnė uola – tvirtovė – Sigirija. Būtent ten toliau ir vykstame. Į ramią Sigiriją atvažiuojame jau temstant. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. SIGIRIJA

Šį rytą jus, ko gero, iš miego pažadins ne žadintuvas ir ne stogais mėgstančios kabarotis beždžionės, o trimituojantys drambliai. Kas rytą jie yra vedami maudynėms mažame upelyje. Po pusryčių keliaujame ilgai lauktai pažinčiai su Sigirijos uola. „Sigiriya“ reiškia „liūto uola“. Kodėl? Atsakymą sužinosite įveikę pusę kelio iki uolos viršūnės. O kelias viršaus link įspūdingas: statūs ir labai seni laipteliai, vedantys iki sraigtinių, prie uolos pritvirtintų laiptų, kuriais užlipę pamatysite pikantiškus piešinius. O viršuje jūsų laukia archeologiniai radiniai ir kvapą gniaužianti panorama: žaluma alsuojančios džiunglės, šventyklos ir Sigirijos kaimas – kaip ant delno. Sugrįžę į Sigiriją, lipame į džipus ir važiuojame į Mineriya nacionalinį parką. Čia galima pamatyti daug gyvūnų, tačiau mes ten važiuojame dėl šios vietos šeimininkų – dramblių, kurie išmindę aplinkinę teritoriją sudarė taip vadinamą „dramblių koridorių“. Dramblius ne tik pamatysite iš arti, bet ir sužinosite apie juos labai daug įdomių faktų. Nakvynei grįžtame į Sigiriją.

Sigiriją

4 diena. SIGIRIJA – MATALE – KENDIS

Po pusryčių keliaujame į vieną iš šarmingiausių Šri Lankos miestų – Kendį, pakeliui sustodami Matale vaistažolių ir prieskonių soduose. Tai labai įdomi vieta, kur auginamos įvairios vaistažolės ir žolelės, iš kurių gaminami ir maišomi vaistai įvairioms ligoms gydyti. Charizmatiški vaistažolių sodo konsultantai paaiškins kiekvienos žolelės ir lapelio gydomąją funkciją, papasakos apie dabar itin plačiai vartojamus prieskonius kaip cinamonas, pipirai ir muskatas, bei pavaišins čia pat auginama kakava. Toliau keliaujame į Kendį, Šri Lankos aukso grynuolį. Čia galva sukasi nuo veiksmo, spalvų, garsų ir kvapų. Gyvenimas verda, pulsuoja ir kunkuliuoja tiek turguje, kuris, atrodo, užimą visą miestą, tiek viešbučiais vadinamuose musulmonų restoranuose. Atvykę į Kendį apsistojame viešbutyje.

Dambulla

Lankome įspūdingo dydžio Peradenijos botanikos sodą. Visų rūšių palmės, drambliapėdžiai medžiai, prieskonių krūmai, vaistažolės, įvairiausi bambukai ir daug daugiau įspūdingų medžių ir augalų Peradenijos sode stebins visus, net ir tuos, kam augalija neįdomi. Po pietų lankome vieną švenčiausių vietų kiekvienam budistui – Budos danties šventyklą. Vakarai čia dažniausiai purpuriniai, o tylą sklaido lietaus ir griaustinio suderinta melodija. Nakvynė viešbutyje.

5 diena. KENDIS – NANUOJA – NUVARA ELIJA

Šį kartą iškeičiame patogų asmeninį autobusiuką į šri lankietiška kultūra dvelkiantį traukinį. Keturias valandas keliausime traukiniu kartu su paprastais vietiniais žmonėmis, stebėdami neginčijamai gražiausius peizažus Šri Lankoje. Traukinys vingiuoja aukštais kalnais, arbatų plantacijomis ir kerta net 46 tunelius. Po pietų atvykstame į arbatos plantacijų sostinę – Nuvara Elija, dar vadinamą Šri Lankos “Mažąja Anglija”. Ši vieta yra aukštai kalnuose, todėl temperatūra vakarais nukrenta žemiau nei 10 laipsnių šilumos – nepamirškite megztinio! Vakare lankome arbatos gamyklą, kur sužinosite viską apie juodąją Ceilono arbatą iki smulkmenų. Nakvynė viešbutyje.

Traukinys

6 diena. NUVARA ELIJA – KITHULGALA – BENTOTA

Pasirinktinai: kelionė iškart prie jūros arba – adrenalino dozė – plaukimas plaustais! Apsispręsti galėsite iš vakaro. Atvykę į Kithulgalą šokame į plaustą ir leidžiamės į šlapią nuotykį sraunia Kelini upe. Euforija – garantuota, kurią tik sustiprins žaluma, paukščiai ir kriokliai. Jeigu nenorite verstis per galvas – rinkitės mėgėjų lygį, bet jei norite… rinkitės profesionalų lygį. Po šio aktyvaus nuotykio nakvojame Bentotoje esančiame viešbutyje. Pasirinkus kelionę išakrt prie jūros, turėsite pusdienį poilsio daugiau.

7 – 9 diena. BENTOTA

Poilsis auksiniame Bentotos paplūdimyje. Visas poilsio dienas yra galimybė aktyviai praleisti laiką. Pasiūlysime jums daugybę variantų.

10 diena. BENTOTA – KOLOMBAS

Ryte po pusryčių išvykstame į Kolombą. Atvykus į Kolombą – apžvalginė ekskursija po miestą. Pervežimas į oro uostą skrydžiui.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Nakvynės viešbučiuose  3* pažintinės kelionės metu su pusryčiais;
 • Nakvynės viešbutyje 4* poilsio metu su pusryčiais;
 • Kelionės ir pervežimai privačiu patogiu transportu;
 • Traukinio bilietai;
 • Įėjimo bilietai, leidimai į lankomus objektus ir turai pagal programos aprašymą;
 • Rusiškai kalbantys gidai.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Lėktuvo bilietai skrydžiams į/iš Kolombą;
 • Asmeninės išlaidos maistui, suvenyrams, arbatpinigiams;
 • Šri Lankos viza – 40 USD (oro uoste);
 • Priemoka už vienvietį kambarį 275 €  (apsistojant 3* viešbučiuose);
 • Priemoka už vakarienes – 190 €;

Pastabos:

 • Norintiems apsistoti 4* viešbučiuose pažintinės programos metu, priemoka 195 € /asm;
 • Šventiniu periodu (gruodžio 21 d. – sausio 15 d.) papildomos priemokos apsistojant 3* – 98 € /asm; 4* – 155 € /asm;
 • 2-7 asmenų grupė keliauja su gidu-vairuotoju, 8-16 asmenų grupė su vairuotoju ir gidu;
 • vaikai iki 12 metų tame pačiame kambaryje su tėvais – 50% nuolaida, iki 3 metų – nemokamai.
IšvykimasAtvykimasTrukmėGidasKaina nuoIšv. garant.
2020-02-29
2020-03-10
10 d.
Rusu k.
999 €
TAIP