fbpx Tradicinis Moldovos turas - Magelano kelionės
8 d. nuo 718 €
Skaityti pilną aprašymą

1 diena. Skrydis Vilnius – Kišiniovas. Atvykimas į Kišiniovą

Po pietų atvykstame į Moldovos sostinę Kišiniovą. Sutvarkę atvykimo formalumus keliaujame į viešbutį miesto centre. Vakare siūlome atrasti moldavišką virtuvę tradiciniame restorane. Nakvynė viešbutyje Kišiniove.

2 diena.  Kišiniovas – Krikova – Kišiniovas

Po pusryčių – pažintis su Kišiniovu. Tai labai žalias, kontrastingas ir niekada nenuobodus miestas. Pažintinio turo metu suprasite, kodėl Kišiniovas vadinamas kontrastų miestu.

Kisiniovas, Moldova

Po apžvalginės ekskursijos aplankome Kišiniovo istorijos ir etnografijos muziejų, kur išvysite gražiausią mamuto šypseną Pasaulyje! Be mamuto iškasenų čia pamatysite garsiuosius Besarabijos kilimus, tradicinius moldaviškus kostiumus ir kitus įdomius eksponatus.

Kišiniovo istorijos ir etnografijos muziejus, Moldavija

Pietūs tradiciniame moldaviškų patiekalų restorane. Po pietų pusdieniui paliekame Kišiniovą ir keliaujame į Krikovą – laikas vynui! Moldova garsėja savo vynais visame Pasaulyje. Kiekvienais metais pagaminama apie 124 tūkst. tonų vyno. Ypač vertinamas moldaviškas raudonas saldus ir pusiau saldus vynas.

Pirmoji mūsų pažintis su Moldovos vynų industrija – Krikovos vyno rūsiuose. Tai didžiulis, net 70 „gatvių“ turintis vynų bastionas, kur galima prisiliesti prie vynų istorijos, pavyzdžiui, pamatyti daugiau kaip šimto metų senumo vyno butelius.

Krikova, Keliones i Moldavija

Lankydamiesi šiuose vynų rūsiuose, neabejotinai išgirsite juokingą istoriją apie kosmonauto Gagarino vizitą ir nuotykius Krikovos vyninėje. Kokia ta istorija… išgirsite vietoje. Krikovoje savo 50 gimtadienį, laistydamas vynu šventė Rusijos prezidentas V.Putinas.

Pasisotinę vynu grįžtame atgal į Kišiniovą vakarienei restorane ir nakvynei viešbutyje.

3 diena. Kišiniovas – Kapriana – Palanca – Milesti Mici – Kišiniovas

Po pusryčių keliaujame į Kaprianą. Ši vietovė garsėja savo XV amžiaus vienuolynu, kuris buvo pirmasis atidarytas šalyje 1989 metais ir išliko kaip tautos nepriklausomybės simbolis.

Capriana, Moldavija

Kelionę tęsiame Palancos link, kur pirmuoju stabtelėjimu aplankome „Casa Parinteasca“ – tradicinių amatų centrą, kur ne tik išvysite tradicinius Moldovos amatus, bet ir patys galėsite  juos išbandyti. Pietus turėsime taip pat amatų centre, kur paragausime įvairių moldaviškų patiekalų.

Casa parinteasca, Palanca, Moldova

Kitas sustojimas – kita vynų sostinė – Milesti Mici. Ši vyninė yra įrengta 80 metrų po žeme, kur nusileisite savo transporto priemonėje.

Milestii Mici

Čia viskas įspūdinga – ir mąstai – (požeminių rūsių bendras ilgis net 200 kilometrų!) ir kiekiai – (vyninėje viso laikoma per 2 milijonai vyno butelių). Abu šie skaičiai yra rekordiniai – užfiksuoti Pasaulio Gineso rekordų knygoje.

Milestii Mici, Keliones i Moldova

Vakarienei ir nakvynei keliaujame atgal į Kišiniovą.

4 diena. Kišiniovas – Komratas – Besalma – Kišiniovas

Išvykstame po pusryčių iš Kišiniovo į Komratą, esantį pietų Moldovoje, Gagaūzijos regione. Tai unikali, labai įdomi teritorija, kurios daugumą gyventojų sudaro gagaūzai, tiurkų kilmės atvykėliai, atsikėlę į Moldovą iš Bulgarijos ir yra išskirtinai vieninteliai tiurkų kilmės atstovai, siejami su ortodoksų bažnyčia, ne su islamu. Visame Pasaulyje priskaičiuojama vos ketvirtis milijono gagaūzų, pusė kurių – gyvena Moldovoje.

Komratas, Moldova

Komrate aplankome gagaūzų meno galeriją ir pietaujame tradiciniame restorane. Gagaūzai turi puikias virtuvės tradicijas, todėl nepraleisime progos išbandyti jų stalo vaišių. Pietūs tradiciniame gagaūziškame restorane.

Po pietų – tęsiame pažintį su šiuo kraštu Besalmoje – lankome Besalmos kaimą ir jame esantį gagaūzų muziejų.

Besalma, Gagaūzija

Prieš grįždami atgal į Kišiniovą, pažintį su šiuo kraštu užbaigiame vakarieniaudami tradiciniame gagaūzų restorane Besalmoje.

Susipažinę labiau su šia unikalia tauta ir jų kultūra – grįžtame  nakvynei į Kišiniovą.

5 diena. Kišiniovas – Orcheiul Vechi – Churchi – Orhei – Kišiniovas

Po pusryčių keliaujame į įsotrinį Orcheiul Vechi – ištisą senųjų priešistorinių gyvenviečių kompleksą uoloje. Šiose uolose žmonės gyveno jau prieš dešimtis tūkstančių metų, kuomet jie buvo žinomi kaip dakai – moldavų protėviai. Šioje vietoje mėgausitės ne tik urvų unikalumu, bet ir gamtos grožiu, uolo stūksto prie Rauto upės vingio su vaizdais į derlingą ir toli kiek akys užmato nusidriekusią plynaukštę.

Pietaujame Orcheiul Vechi, tradiciname moldaviškame restorane.

Orheiul Vechi, Moldova

Netoliese esantis miestelis taip pat gali pasigirti unikaliu istoriniu paveldu – XIX amžiaus pradžios barokinėmis bažnyčiomis ir vienuolynų kompleksu.

Curchi, Moldova

Vėlgi metas vynui! Lankomės Orhėjaus vyninėje – moderniausioje Moldovos vynų citadelėje. Pažintis ir vynų degustacija vyninės rūsiuose.

Chateau Varteley, Keliones i Moldova

Vėlai vakare sugįžtame į Kišiniovą. Vakarienė autentiškame Moldovos virtuvės restorane ir nakvynė Kišiniove viešbutyje.

6 diena. Kišiniovas – Tipova – Lalova – Kišiniovas

Po pusryčių – išvyką į Tipovos vienuolyną. Tai vienas seniausių vienuolynų Moldovoje, galintis pasigirti net 18 skirtingų patalpų, išskaptuotų tiesiog uoloje. Šalia teka Tipovos upė, į kurią krenta kelios dešimtys įspūdingų krioklių (10-16 metrų aukščio).

Tipova, Moldova

Netoliese Tipovos yra Lalovos kaimas, kur esame paruošę jums unikalią moldaviškos kulinarijos pamokėlę.

Bread Baking Moldova

Čia išmoksite kepti moldavišką duoną ir pasigaminsite savo pietus – vietinius koldūnus. Po pietų – pasiplaukiojimas valtimi po Lalovos kaimą Nistros upe.

Lalova, Kelione i Moldavija

Vakare – grįžimas į Kišiniovą. Vakarienė restorane ir nakvynė viešbutyje.

7 diena. Kišiniovas – Tighina – Tiraspolis – Chitcani – Kišiniovas

Diena, kuri sugrąžins jus į netolimą praeitį. Anksti ryte paliekame Kišiniovą ir keliaujame į ironišką vietą – Padniestrės Moldovos respubliką, kurios nepripažįsta praktiškai visas Pasaulis. Pakeliui aplankome Tighinos tvirtovę – įspūdingą XV amžiaus  fortą, kuris buvo užimtas otomanų imperijos ir paverstas jų pagrindiniu centru šiame regione.

Tighinos tvirtove

Netrukus kertame „sieną“ į Padniestrę, kuriozišką, unikalią ir šypseną keliančią teritoriją. Atvykstame į Tiraspolį – Padniestrės didžiausią miestą ir jos sostinę.

Tiraspolis, Kelione i Tiraspoli

Tiraspolyje turėsite galimybę staiga atsidurti Sovietų sąjungoje. Šioje vietoje mažai kas pasikeitę nuo tų laikų, kuomet valdė Brežnevas. Dairomės po miestą – Lenino statula, tankai, likę čia nuo II Pasaulinio Karo ir daug kitų objektų bei monumentų, likusių čia tūnoti net ir griuvus Sovietų sąjungai. Pamatysime ir postūmių į naująjį amžių – pavyzdžiui Tiraspolio futbolo stadionas, tokio stadiono gali pavydėti dauguma nedidelių Europos miestų.

Pietūs ukrainietiškame restorane Tiraspolyje.

Po kelių valandų sugrįžtame į „realybę“. Chitcani kaime, esančiame Moldovos ir Padniestrės pasienyje, apžiūrime  Noul Neamt vienuolyną.

Monastery Noul Neamt, Moldova

Užlipsime į aukščiausios Moldovoje varpinės bokštą, iškilusios 64 metrų aukštyje ir apžiūrėsime nuostabią, iš visų pusių atsiveriančią panoramą ir susipažinsime iš arčiau su Moldovos teologine istorija.

Keliaujame atgal į Kišiniovą. Vakarieni šį kartą keliausime į rusišką restoraną. Nakvynė viešbutyje Kišiniove.

8 diena. Kišiniovas. Išvykimas namo

Pusryčiai viešbutyje. Po to, kelias valandas turėsite laiko atrasti savo mėgiamiausias Kišiniovo vietas – ramiai praleisti laiką vyninėse, kavinėse ar nupirkti suvenyrų namiškiams iš vietinio turgaus ar suvenyrų krautuvėlių. Pietums dar kartą siūlome paragauti moldaviškų patiekalų.

Suvenirai, Moldova

Po pietų – pervežimas į oro uostą skrydžiui atgal namo. Puikus jausmas – Moldovą pažinome nuo…iki.

Kaina vienam asmeniui pagal grupės dydį

Keliautojų skaičius246-16Priemoka už vienvietį
Viešbutis Doina 3*
915 €
704 €
631 €
162 €
Viešbutis Vila Verde 3*
1002 €
788 €
718 €
179 €

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Nakvynės pasirinktame viešbutyje dviviečiame kambaryje;
 • Pusryčiai viešbutyje;
 • Pažintiniai turai ir leidimai į lankomus objektus pagal programą; 
 • Vyninių lankymas ir vynų degustacijos;
 • Visi pervežimai komfortabiliu transportu;
 • Porterių paslaugos oro uoste ir viešbutyje;
 • Rusakalbiai gidai.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Lėktuvo bilietai skrydžiams;
 • Papildomos lėšos maistui ir pramogoms;
 • Draudimas (galime jus apdrausti).

Pastabos:

 • Priemokos už vakarienes 168 €/asm ir priemokos už pilną maitinimą – 315 €/asm. Į šią kainą įtrauktas alkoholis (1 taurė vyno arba 1 bokalas alaus kiekvienų pietų, vakarienės metu)
IšvykimasAtvykimasTrukmėGidasKaina nuoIšv. garant.
Bet kada /8 d.Rusu k.
718 €
min. 2 asm