fbpx Naujametinės kelionės į Šri Lanką,
10 d. nuo 1219 €
Skaityti pilną aprašymą

1 diena. NEGOMBAS

Atvykimas Į Indijos vandenyno brangakmeniu vadinamą Šri Lankos salą. Pasitinkame jus Negombo oro uoste ir iškart keliaujame poilsiui prie Indijos vandenyno. Pirmąją dieną praleidžiame susipažindami su nauja kultūra, kvapais ir maistu. Vakare – pažintinė kelionė po kolonijinį Negombo miestą, kur savo pėdsaką paliko tiek olandų, tiek britų, tiek portugalų atėjūnai. Nakvynė viešbutyje prie vandenyno.

Negombo

2 diena. NEGOMBAS – PINAVELA – DAMBULA – SIGIRIJA

Anksti ryte paliekame Negombą. Keliaujame judriais ir gyvenimu alsuojančiais Šri Lankos keliais iki Pinnawelos kaimelio. Visiems šri lankiečiams Pinavela asociuojasi su drambliais ir jų varovais – mahutais. Jau daugiau kaip 30 metų veikiančioje dramblių prieglaudoje galima iš arti stebėti šių gražuolių milžinų kasdienybę: kaip jie maitinasi, kaip prausiasi, kaip žaidžia ir kaip bendrauja su savo geriausiais draugais – mahutais. Susipažinę su dramblių gyvenimu iš arčiau, keliaujame toliau į šiaurę iki svarbios Šri Lankai religinės vietos – Dambulos šventyklos uoloje. Nors Dambulos miestelis neišvaizdus, jo reputaciją gelbsti ir keliautojų susidomėjimą išlaiko įspūdingo dydžio uolos luite pastatyta, tiksliau – iškalta budistų šventykla. Aplankysite penkias įspūdingas uolos sales, kur išvysite įstabiausius Šri Lankos budizmo monumentus. Užlipus ant Dambulos uolos, tolumoje matosi dar viena, ne mažiau garsesnė uola – tvirtovė – Sigirija. Būtent ten toliau ir vykstame. Į ramią Sigiriją atvažiuojame jau temstant. Nakvynė viešbutyje.

Sigiriya

3 diena. SIGIRIJA

Šį rytą jus, ko gero, iš miego pažadins ne žadintuvas ir ne stogais mėgstančios kabarotis beždžionės, o trimituojantys drambliai. Kas rytą jie yra vedami maudynėms mažame upelyje. Po pusryčių keliaujame ilgai lauktai pažinčiai su Sigirijos uola. „Sigiriya“ reiškia „liūto uola“. Kodėl? Atsakymą sužinosite įveikę pusę kelio iki uolos viršūnės. O kelias viršaus link įspūdingas: statūs ir labai seni laipteliai, vedantys iki sraigtinių, prie uolos pritvirtintų laiptų, kuriais užlipę pamatysite pikantiškus piešinius. O viršuje jūsų laukia archeologiniai radiniai ir kvapą gniaužianti panorama: žaluma alsuojančios džiunglės, šventyklos ir Sigirijos kaimas – kaip ant delno. Sugrįžę į Sigiriją, lipame į džipus ir važiuojame į Mineriya nacionalinį parką. Čia galima pamatyti daug gyvūnų, tačiau mes ten važiuojame dėl šios vietos šeimininkų – dramblių, kurie išmindę aplinkinę teritoriją sudarė taip vadinamą „dramblių koridorių“. Dramblius ne tik pamatysite iš arti, bet ir sužinosite apie juos labai daug įdomių faktų. Nakvynei grįžtame į Sigiriją.

Sigirija

Naujametinė vakarienė viešbutyje.

4 diena. SIGIRIJA – MATALE – KENDIS

Po pusryčių keliaujame į vieną iš šarmingiausių Šri Lankos miestų – Kendį, pakeliui sustodami Matale vaistažolių ir prieskonių soduose. Tai labai įdomi vieta, kur auginamos įvairios vaistažolės ir žolelės, iš kurių gaminami ir maišomi vaistai įvairioms ligoms gydyti. Charizmatiški vaistažolių sodo konsultantai paaiškins kiekvienos žolelės ir lapelio gydomąją funkciją, papasakos apie dabar itin plačiai vartojamus prieskonius kaip cinamonas, pipirai ir muskatas, bei pavaišins čia pat auginama kakava. Toliau keliaujame į Kendį, Šri Lankos aukso grynuolį. Čia galva sukasi nuo veiksmo, spalvų, garsų ir kvapų. Gyvenimas verda, pulsuoja ir kunkuliuoja tiek turguje, kuris, atrodo, užimą visą miestą, tiek viešbučiais vadinamuose musulmonų restoranuose. Atvykę į Kendį apsistojame viešbutyje.

Peradenija

Lankome įspūdingo dydžio Peradenijos botanikos sodą. Visų rūšių palmės, drambliapėdžiai medžiai, prieskonių krūmai, vaistažolės, įvairiausi bambukai ir daug daugiau įspūdingų medžių ir augalų Peradenijos sode stebins visus, net ir tuos, kam augalija neįdomi. Po pietų lankome vieną švenčiausių vietų kiekvienam budistui – Budos danties šventyklą. Vakarai čia dažniausiai purpuriniai, o tylą sklaido lietaus ir griaustinio suderinta melodija. Nakvynė viešbutyje.

Bentota

5 diena. KENDIS – BENTOTA

Po pusryčių – šiek tiek laisvo laiko pasižvalgyti po Kendį savarankiškai. Per pietus keliaujame iš kalnų į lygumas ir toliau – į pakrantę, kur laukia nuostabios poilsio dienos. Atvykimas į Bentotą. Nakvynė viešbutyje 4*.

Viešbutis Šri Lanka

6-9 dienos. Poilsis auksiniame Šri Lankos paplūdimyje

Visas šias dienas turėsiti sočiai laiko puikiam poilsiui prie vandenyno. Norintiems daugiau veiklos ir adrenalino- pasiūlysime galybę įvairiausių užsiėmimų ir išvykų. Nakvynės viešbutyje 4* su pusryčiais ir vakarienėmis.

Kambariai

10 diena.  BENTOTA – KOLOMBAS

Po pusryčių atsisveikiname su auksiniu paplūdimiu ir  keliaujame į Šri Lankos sostinę – Kolombą. Čia – ir kolonijinė architektūra ir prieskonių turgūs ir galimybė panirti į pačias tirščiausias Šri Lankos kultūros sultis. Po trumpos pažinties su sostine, vykstame į oro uostą skrydžiui namo.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Visos nakvynės 4* viešbučiuose su pusryčiais;
  • Poilsio metu – ir vakarienės;
  • rusakalbių gidų paslaugos;
  • Privatūs pervežimai;
  • Visi lankytini objektai pagal programą;
  • Šventinės vakarienės ir kitos priemokos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • Tarptautiniai skrydžiai;
  • Šri Lankos viza (35 eur/asm);
  • Asmeninės išlaidos;
  • Arbatpinigiai.
IšvykimasAtvykimasTrukmėGidasKaina nuoIšv. garant.
2018-12-28
2019-01-07
10 d.
Rusu k.
1219 €
TAIP