fbpx Mistinis Butanas – 9 d. kelionė į Butaną su Magelano kelionėmis
9 d. nuo 1925 €
Skaityti pilną aprašymą

Ar galite įsivaizduoti mažą, vos 40 tūkst. kv. kilometrų valstybę, įsispraudusią tarp dviejų didžiausių milijardinių imperijų (Indijos ir Kinijos) ir išlaikiusią savo nepriklausomybę, kultūrą, tradicijas? Butanas yra ko gero paslaptingiausia pasaulio valstybė, daug paslapčių slepia ir jį supantys Himalajai. Butanas tapo nepriklausomu VIII amž. ir iki XX a. II pusės priešinosi šiuolaikinės civilizacijos atėjimui.

Butanas yra laikomas viena uždariausių valstybių pasaulyje, o butaniečiai vadinami patys laimingiausi pasaulio gyventojai. Mitas tai ar tiesa – į šiuos klausimus galėsite atsakyti grįžę iš kelionės.

Butano vaikai

Individualios kelionės programa

1-2 Dienos. Vilnius – Delis

Pirmąją viešnagės dieną praleidžiame Indijos sostinėje Delyje. Iš lėto aklimatizuojamės, geriame į savo naują kultūrą, potyrius ir garsus. Nakvynė viešbutyje Delyje.

Delis

3 Diena. Delis – Timpu

Skrendame Parą, iš kurio keliaujame į modernią Butano sostinę Timpu. Mieste gyvena apie 100 000 žmonių, tai vienintelė sostinė pasaulyje, kurioje nebūna transporto kamščių ir nėra šviesoforų, nes joje tik trys ištisinės gatvės palei kurias ir vyksta visas gyvenimas. Nakvynė viešbutyje.

Timpu

4 Diena. Timpu

Ryte lankysimės tradicinės medicinos institute. Čia sukauptos žinios apie senovinius gydymo būdus, akupunktūrą, žolelių gydomąsias galias bei jų taikymą. Toliau keliausite į paveldo muziejų, kuriame pažvelgsite į Butano praeitį, pamatysite kaimo buityje naudotus daiktus, o tekstilės muziejuje susipažinsite su išsaugotu ir iki šiol gyvu audimo menu, čia saugoma didelė kolekcija senosios be galo spalvingos tekstilės. Po pietų lankysime Butano karaliaus Jigme Dorji Wangchuck atminimui pastatytą stupą (National memorial Chorten). Vakare lankysimės vietose, kuriose gausu tradicinių rankdarbių, audinių, atvežtų iš visų Butano kampelių. Nakvynė viešbutyje.

Timpu

5 Diena. Timpu – Punaka

Ryte lankote popieriaus fabriką (Zilukha Nunnery), mažąjį zoologijos sodą (Motithang ir Sangayganh), iš kurio atsiveria nuostabi panorama. Pietūs Timpu restorane. Po pietų išvykstame į Punaką, senąją Butano sostinę. Išvažiavus iš Timpu kelias kyla aukštyn per pušų ir kedrų mišką, iki pat Dočulos perėjos, kurioje galima gėrėtis nuostabiu vaizdu. Dočula yra 3050 metrų aukštyje, iš čia atsiveria pasakiški vaizdai į Himalajų kalnus. Prie Dočula Jūsų laukia butanietiškos arbatos puodelis ir judame toliau, vingiuotais keliais vykstame į Punakos slėnį. Nakvynė viešbutyje.

Punaka

6 Diena. Punaka – Gangtė

Ryte aplankome Punakha Dzong įsikūrusį gražioje vietovėje tarp dviejų upių Mo (moteriškosios), Chu ir Pho (vyriškosios). Šia vietą lankytojai gali aplankyti tik vasarą, kai čia įsikūrę Je Khenpoir Monk Body būna persikėlę į Timpu. Je Khenpo, tai didžiausia Butane religinė įstaiga. Tuo tarpu Monk body yra pagrindinis vienuolių – lamų centras. Valstybės valdymo sistema yra padalinta tarp religinių įstaigų vadovaujamų Je Khenpo ir administracinės grandies vadovaujamos Drun Desi. Tęsiame kelionę į Gangtey, pakeliui trumpam sustojate Wangdue – viename iš didžiausių vakarų Butano miestų ir aplankome Wangdiphodrang Dzong tvirtovę įsikūrusią ant kalvos viršūnės, tarp dviejų Tsang Chu ir Dang Chuupių.

Dočula

Keliaujant matysime beveik tropinės klimato juostos augaliją, pasiekus Pelela perėją galite pasigrožėti rododendrų augmenija ir nykštukiniais bambukais. Ši perėja tradiciškai laikoma riba tarp vakarų ir rytų Butano. Esant palankioms oro sąlygoms turėtumėme matyti įspūdingą Himalajų kalnų ruožą, Chomolhari viršukalnę, o vakaruose – 17 amžiuje pastatytą Gangtės vienuolyną (Gangte Goemba), kuris dabar rekonstruojamas. Už poros kilometrų nuo vienuolyno išsidriekęs įspūdingas Phobjikha slėnis, jis laikomas vienu gražiausiu Himalajų slėnių. Žiemą šis slėnis tampa namais itin retoms juodakaklėms gervėms. Vakare pasivaikščiosime po Gangtės slėnį, jis yra 3000 m. virš jūros lygio. Nakvynė viešbutyje.

Punaka

7 Diena. Gangtė – Paras

Po pusryčių, mašina vykstame į Parą, keliausime pro Timpu ir Dočula tarpeklius. Trumpam sustosime prie Dočulos tarpeklio ir papietausite kavinėje. Pasiekę Timpu, aplankysime vietinį turgų, kuriame gyventojai įsigyja įvairiausių vaisių, daržovių, ryžių, grūdų ir kitų šviežių maisto produktų. Šis turgus tikra egzotika ne tik maisto mėgėjams – jame galima įsigyti įvairių dirbinių iš Nepalo ar muzikos instrumentų iš Tibeto. Po pietų tęsime kelionę į Paro. Nakvynė viešbutyje.

Butanas

8 Diena. Paras – Taktšangas – Paras

Po pusryčių, mašina vykstame į tvirtovės, kuri kadaise saugojo Butaną nuo Tibeto invazijų, griuvėsius (Drukgyal Dzong). Puiki galimybė pažvelgti į butaniečių buitį – vizitas pas vietinius gyventojus. Važiuojame į Satsam Chorten ir nuo ten pradedame žygį į stulbinančiais vaizdais pasižymintį Taktšango vienuolyną (Taktshang Goemba). Vienuolyną galima pasiekti ir žirgais, kelionė jojant užtruktų 1,5 val. Legenda pasakoja, kad XIII amžiuje Guru Padmasambhava nusileido toje vietoje ant tigro nugaros. Taktšango vienuolynas – turbūt viena įspūdingiausių vietų Butane. Keliaudami atgal į Parą aplankysime vieną iš seniausių Butano šventyklų (Kyichu Lhakhang). Nakvynė viešbutyje.

Šventykla Butanas

9 Diena. Paras – Delis

Po pusryčių vykstame į oro uostą ir skrendate į Delį. Perskridimas į Europą arba liekate papildomoms dienoms Indijoje.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Nakvynės Delyje ir Butane;
 • Skrydis Delis-Timpu;
 • Skrydis Paras – Delis;
 • Pilnas maitinimas Butane;
 • Pusryčiai Delyje;
 • Visi pervežimai;
 • Visi lankytinai objektai;
 • Angliškai kalbančių gidų paslaugos;
 • Butano viza ir leidimas vykti į šalį.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Skrydžiai Vilnius-Delis-Vilnius;
 • Indijos viza;
 • Asmeninės išlaidos;
 • Draudimas (galime jus apdrausti);
IšvykimasAtvykimasTrukmėGidasKaina nuoIšv. garant.
2018-03-18
2018-03-28
9 d.
Anglu k.
1925 €
TAIP