fbpx Kipras – kultūrų kryžkelė - Magelano kelionės
8 d. nuo 710 €
Skaityti pilną aprašymą

Plūduriuojanti Viduržemio jūroje sala, visai šalia Turkijos, Libano ir Sirijos krantų. Ši valstybė yra pusiaukelėje tarp Europos, Azijos ir Afrikos, todėl – tai labai įdomus kultūrų derinys. Nors saloje dominuoja vakarų Europos kultūra, visgi, smarkiai jaučiama šalia esančių Azijos valstybių įtaka. Kaip ten bebūtų, Kipras kaip sala ir valstybė, turi savitą ir kerintį savo charakterį. Tai trečia pagal dydį ir gyventojų skaičių sala Viduržemio jūroje. Sala mena gilią istoriją ir turtingą kultūrą, kuri minima senovės Graikijos mituose. Kipras taip pat žinomas kaip „nuodėmių sala“ bei graikų deivės Afroditės sala.

Apsupta jūros valstybė tiesiog sutverta atostogoms – nuostabūs vaizdai, jūra, saulė ir kultūrinis paveldas. Kaip ir visada, daug kas priklauso ir nuo Jūsų pasirinkimų, mat esant Kipre galite lankytis turistiniuose miestuose, tokiuose kaip Pafos, Agia Napa, Lemesos,kuriuose rasite pritaikytą infrastruktūrą ir patogų poilsį. Ieškantiems nuotykių, siūlome ištrūkti iš miesto ir pasinerti į keliones po mažus salos kaimus, auksinius paplūdimius, citrusinių vaisių giraitės, viduramžių pilis ir nuo saulės mirguliuojančius peizažus.

Kipro pakrantė

Sekmadienis

Atvykimas ir pervežimas į viešbutį Ayia Napoje/Protare/Limasolyje. Apgyvendinimas viešbutyje. Vakarienė ir poilsis.

KIpro pliažai

Pirmadienis

Laisvas laikas. Pusryčiai ir vakarienė viešbutyje.

Kipro pliažai

Antradienis: šiaurės ir pietų Nikosija

Pusryčiai viešbutyje.

Susitikimas su gidu ir išvykimas į Nikosiją, Kipro sostinę, kurios miesto centrą supa didinga venecijiečių ginybinė siena. Miestas garsus savo archeologiniais ir meniniais turtais saugomais muziejuose bei tuo, jog tai vienintelis išlikęs miestas pasaulyje atskirtas siena. Pirmiausia, vizitas į Arkivyskupijos kompleksą, kuriame įsikūręs įžymusis Bizantijos muziejus, vienas iš svarbiausių tokio pobūdžio muziejų Europoje.

Nikosija

Kirtus venecijiečių ginybinę sieną, per Famagusta vartus, atsiduriame archeologijos muziejuje, kuriame galime grožėtis žavinga Kipro artefaktų kolekcija ir neįkainojamais istoriniais turtais.

Tęsiame kelionę į Nikosijos senamiestį (Laiki Yitonia), sekdami nuorodomis pasieksime Caravanserai, Buyuk Hanas – viena iš geriausiai išsilaikiusių Osmanų architektūra. Buyuk Hanas įsikūręs tradicinio turgaus viduryje, tarp miesto ginybinių sienų. Nakvynė viešbutyje.

Nikosija

Trečiadienis: Bizantijos laikotarpio bažnyčios (San Nicolaos, Kakopetria, Podithou, Omodos)

Pusryčiai viešbutyje. Išvykimas į Trodo kalnus, ekskursija su gidu po žymiausias Bizantijos laikotarpio bažnyčias. Kelios iš jų įtrauktos į „UNESCO“ paveldo sąrašą: „Ayios Nicolaos“ – pilnai ištapyta freskomis.

Kipras

Laisvas laikas papietauti. Tęsiame kelionę aplankydami Omodos kaimelį, gerai žinomą dėl jo užburančių akmenimis grįstų gatvelių ir šv. Kryžiaus vienuolyno, įkurto šv. Elenos 327 m. po Kr. Nakvynė viešbutyje.

Omodos

Ketvirtadienis: Curium/ Paphos

Pusryčiai viešbutyje. Tarp istorijos ir mitologijos. Šiandien nusikelsime laiku po įvairius amžius. Pradėdami nuo vakarų ir eidami palei nuostabaus grožio pakrantę sustosime Curium, mieste – valstybėje, kuri šiuo metu yra viena iš pačių svarbiausių archeologinių vietovių saloje. Vienos iš šios vietovės istorinių įžymybių: didingas II a. pr. Kr. graikų – romėnų amfiteatras ir Eustolios namai – romėnų vila viešai naudota kaip poilsio centras. Toliau, ankstyvoji krikščionių bazilika (V a.), kuri greičiausiai buvo Kuriono Katedra. Tolimesnė stotelė – Petra tou Romiou, kur pasak graikų mitologijos, deivė Afroditė išnėrė iš vandens putos. Po to aplankysime Paphos – miestą įtrauktą į „UNESCO“ paveldo sąrašą. Ekskursiją pradėsime nuo įžymiųjų Dionizo vilos mozaikų. Šių vilų grindinys skaičiuoja savo metus nuo III a. ir V a. po Kr.ir yra laikomos vienomis gražiausių mozaikų rytų Viduržemio jūros regione.

Kipro archeologija

Laisvas laikas papietauti. Po pietų mūsų tolimesnis kelionės tikslas – Panagia Chrysopolitissa bažnyčia, pastatyta XIII a., komplekse galite pamatyti šv. Jono koloną, kur, pagal tradiciją, šventasis buvo nuplaktas. Tęsiame kelionę į karalių kapus (IV a. pr. Kr.) demonstruojančius raižiniais papuoštas sienas ir Dorėnų stiliaus kolonas. Nakvynė viešbutyje.

Freskos

Penktadienis: Famagusta

Po pusryčių, išvykimas į Famagustą. Pakeliui aplankysime Salaminos gyvenvietę, įkurtą 1180 pr. Kr. po jo grįžimo iš Trojos karo. Aplankysime amfiteatrą, antkininį Spa.

Salamina

Tada pajudėsime į senovinę Famagustą, kurios stiprios sienos jų šlovingoje istorijoje atlaikė ne vieną priešo užpuolimą.

Famagusta

Tolimesnis sustojimas – šv. Nikalajaus bažnyčioje. Laisvas laikas pasivaikščioti po Famagustos gatveles, po kurio aplankysime Kipro gubernatoriaus iš Venecijos, Otelo pilį. Ir galiausiai, pabaigai palikta Famagustos dalies pagarsėjusios kaip „miestas vaiduoklis“ apžvalga.

Šeštadienis

Laisvas laikas poilsiui. Pusryčiai ir vakarienė viešbutyje.

Elias viešbutis

Sekmadienis

Pusryčiai viešbutyje, išsiregistravimas iš viešbučio ir pervežimas į oro uostą.

Kaina asmeniui dviviečiame kambaryje

ViešbučiaiSausio 5 –
Vasario 28
Kovo 1-31Balandžio 1-30Vienviečio
priemoka
3* su vakarienėmis
710 €
746 €
772 €
146 €
4* su vakarienėmis
775 €
850 €
887 €
222 €

Vaikams nuo 2 iki 12 metų taikoma 30% nuolaida.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Nakvynės viešbučiuose su pusryčiais ir vakarienėmis;
  • Visi lankytini objektai ir turai pagal programą;
  • Visi pervežimai pagal programą;
  • Angliškai kalbantys gidai (yra galimybė turėti rusakalbį gidą).

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • Skrydžiai (nuo 140-160 €);
  • Papildomos lėšos maistui;
  • Draudimas (galime jus apdrausti);
  • Arbatpinigiai.
IšvykimasAtvykimasTrukmėGidasKaina nuoIšv. garant.
Bet kada /8 d.Anglu k.
710 €
TAIP