fbpx Portugalija. Lankytinos vietos - Porto, Lisabona, Algarvė.

Ką pamatyti

Porto

Taip pat žinomas pavadinimu Oporto, antras pagal dydį Portugalijos miestas, vis dar dvelkiantis senove bei tradiciniu gyvenimo būdu, ne veltui Porto miestas nominuotas kaip vienas seniausių Europos miestų ir 1996 metais įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Vaikštinėjant jaukiomis Porto gatvelėmis išvysite daugybę tradicinės architektūros pavyzdžių, dekoruotų keramikinėmis plytelėmis, o užėję į vidų negalėsite patikėti savo akimis – antikvariniai baldai, išlaikyti interjerai, senovinė jaukuma nukels Jus į praėjusius šimtmečius. Šis miestas matė daugybę epochų ir kultūrų, todėl šiandien čia galite išvysti viduramžių pilis, barokines bažnyčias, art-deco stiliaus pastatus. Miesto centre teka upė, palei kurią išsidėsčiusios mažos vyninės ir kavinukės. Jaukus miesto centras ir apylinkės įtraukia ir puikiai tinka ramiems pasivaikščiojimams. Pasigrožėkite šiuo senu miestu – Porto.

Madeira

Autonominis Portugalijos regionas, Madeiros salynas išsidėstęs Atlanto vandenyne. Salyną sudaro dvi apgyvendintos salos – Madeira ir Porto Santo, bei dvi grupės negyvenamų salų – Desertas ir Selvagens salos. Šios salos, o ypač Madeira, žinomos kaip amžinojo pavasario salos, dėl švelnaus klimato ir gaivios gamtos ištisus metus. Arčiau Afrikos krantų, nei Europos esanti sala garsėja stulbinančiais vaizdais ir vietų skirtingumu, mat vieną akimirką Jums darosi šalta stovint virš debesų Madeiros kalnuose, o kitą, norisi nusimesti rūbus ir šokti į saulėtą jūrą. Užtruksite 1.30 – 3.00 valandas skrendant iš Portugalijos ar kitų Europos miestų, ir Jūs jau čia, žaliuojančiuose Madeiros slėniuose. Regiono sostinė – Funchal – didžiausias Madeiros miestas, su turistininiais kurortais, kavinėmis ir restoranais, bei pritrenkiančiomis panoramomis ir vietinio gyvenimo spalvomis.

Lisabona

Portugalijos sostinė Lisabona apibūdinama kaip žavingas miestas, išgyvenantis atgimimą, kurį įnešė moderni kultūra, būdinga ir daugeliui kitų Europos miestų. Miestas, išsidėstęs visai ant Atlanto vandenyno krantų, žavi savo lengvumu ir išlaikytu gyvenimo būdu. Tai vienas iš nedaugelio Europos miestų žvelgiantis tiesiai į vandenyną, todėl apibūdinant Lisaboną vartojami vandens epitetai. Lisabona žavi savo senamiesčiu, siauromis jaukiomis gatvelėmis, mažais baltai nudažytais namais, išsidėsčiusiais ant kalvų, kurie ypač įspūdingai atrodo žvelgiant iš tolumos, ramiu ir atsipalaidavusiu gyvenimo būdu. Čia taip pat rasite ir kitus didelio miesto atributus – naktinį gyvenimą, barus ir kavines, prekybos centrus, jaukias mažas paruodtuvėles ir kt.

Pietų Portugalija (Algarvė)

Piečiausiai esantis Portugalijos regionas, skalaujamas Atlanto vandenyno. Tai pati populiariausia atostogų kryptis Portugalijoje, mat vietos gali pasigirti švariais paplūdimiais, gaivių, neužterštu vandeniu, pakankamai šiltu oru ištisus metus, neužkeltomis kainomis ir labai svetingais vietiniais gyventojais. Algarve regionas didžiuojasi kultūros išskirtinumu, įvairių lankytinų vietų gausa. Kaip ten bebūtų, jeigu čia ieškote tik poilsio prie jūros, rasite daugybę kurortų ar ramių svečių namų, kuriuose galėsite pailsėti beveik ant vandenyno kranto. Suskaičiuojama net 100 skirtingų paplūdimių. Kaip ten bebūtų, gamtos mylėtojams nelabai mėgstantiems laiką leisti vien tik paplūdimyje, siūlome aplankyti kalnuotas regiono vietas – Ria Formosa, Monchique, Caldeirao ir kitus kalnus, kuriuose galėsite kopti, žygiuoti ar tiesiog vaikščioti. Patys lankomiausi mėnesiai regione – liepa ir rugpjūtis.

Aveiro

Miestas esantis tarp Porto ir Lisabonos miestų, todėl jeigu keliaujate traukiniu iš Porto į Lisaboną, butinai užsukite ir aplankykite vadinamąją Portugalijos Veneciją. Šis miestas taip vadinamas ne veltui, mat dėl čia esančių kanalų, tiltų ir daugybės vandens, miestas kažkuom primena garsųjį Italijos miestą. Čia taip pat rasite galimybę paplaukioti gondola. Taip pat šis miestas žavi išlikusia senovine architektūra, ypač art-deco stiliaus pastatais. Vienos žavingiausių vietų mieste – Aveiro krantinės ir paplūdimiai – Sao Jacinto, Barra, Costa Nova, vietinis pajūris yra apibūdinamas kaip „sidabrinis pajūris“ dėl švarios ir sutvarkytos atmosferos. Aveiro yra pakankamai drėgnas miestas, su vėsiomis vasaromis ir švelniomis žiemomis. Čia rasite lankytojams pritaikytą infrastruktūrą, turistinius objektus ir poilsio oazes.

Azorų salynas

Salynas, esantis Atlanto vandenyne susideda iš devynių vulkaninės kilmės salų, kaip ten bebūtų seisminis aktyvumas yra pakankamai retas. Tai autonominis Portugalijos regionas, kuriame vyrauja subtropinis klimatas, drėgmė, vyrauja nepastovūs orai. Saloms būdinga įspūdinga vešli augmenija, gamta, kalnai, nuostabūs paplūdimiai, istoriniai miestai ir centrai. Salose kalbama portugalų kalba, jose taip pat daug imigrantų iš kitų valstybių – Brazilijos, USA, Kanados ir Europos. Tai pakankamai nežinomos ir pasislėpusios Europos salos, kurias galite pažinti ir Jūs.