fbpx Kanada. Kur keliauti Kanadoje ir ką pamatyti.

Ką pamatyti

Torontas

Didžiausias Kanados miestas, Ontarijo provincijos sostinė. Miestas išsidėstęs šiaurinėje Ontarijo ežero pusėje. Tai Kanados verslo ir finansų sostinė, čia įsikūrę daugybė bankų, didelių kompanijų biurai, miesto panoramą raižo dangoraižiai, modernūs pastatai. Tarp lankytinų vietų yra Toronto salų parkas, kurį galima pasiekti keltu. Mieste yra vienas didžiausių pasaulio bokštų (CN bokštas) iš kurio aukštumų atsiveria įspūdinga miesto panorama. Mieste yra daug įdomių meno, istorijos ir mokslo muziejų, tarp jų Ontarijo meno galerija, Karališkasis Ontarijo muziejus ir kt.

Monrealis

Antras pagal dydį Kanados miestas, didžiausias Kvebeko provincijos miestas, esantis prie Šv. Lauryno upės. Tai didelis šalies pramonės, prekybos ir finansų centras. Mieste įrengtas metropolitenas, yra 3 universitetai, dailės, meno ir kiti muziejai, XVIII amžiaus pilis, XVII amžiaus seminarija, Bonsecoursbažnyčia. Įdomu pastebėti, jog indėnai šioje teritorijoje gyvena jau 8 tūkstančius metų. Monrealis yra svarbiausias Kanados jūrų uostas.

Vankuveris

Uostamiestis vakarinėje Kanados dalyje, Ramiojo vandenyno pakrantėje, Britų kolumbijos provincijoje. Išsidėstęs prie Džordžijos sąsiaurio, Pakrantės kalnų papėdėje. Tai labai gražus miestas, mat jame puikiai dera modernaus miesto statiniai su nepakartojamomis gamtos panoramomis. Miestas puikiai suderintas su gamtos oazėmis, todėl būdami čia išvysite ne tik auštus pastatus, bet ir miesto parkus. Ypač puikus metas aplankyti Vankuverį yra ruduo, mat šiuo metu miestas nusidažo jaukiomis šiltomis rudens spalvomis. Daugybė vietų, kurias galite pamatyti keliaudami po miesto apylinkes – Vankuverio sala, Okanagano slėnis, Kanados uoliniai kalnai ir kt.

Banfo nacionalinis parkas

Tai seniausias šalies nacionalinis parkas, įkurtas 1885 m., Albertos provincijoje, apie 120 km į vakarus nuo Kalgario. Šiame nacionaliniame parke saugomas uolinių kalnų kraštovaizdis. Kalnai čia ypatingo grožio – aukšti, uolėti, padengti ledynais ir sniegynais, daugiausia apaugę spygliuočių miškais. Parke gausu įvairių gyvūnų – turėsite galimybę išvysti lokius grizlius, lūšis, vilkus, elnius, briedžius, kalnų ožius, pumas ir kt. Tai vieta, kuri turėtų patikti gamtos ir nepakartojamų panoramų mylėtojams.

Fandžio įlanka

Pakrantėje stūksančios įvairių formų suformuotos uolos, vandens išgraušti urvai ir neįtikėtinai greitai kylantis vandens lygis – tokiais žodžiais apibūdinama Fandžio įlanka. Ši įlanka nutysusi apie 300 km ties Kanados Naujojo Brunsviko ir Jungtinių Amerikos Valstijų krantais, rytinėje Šiaurės Amerikos pakrantėje. Fandžio įlankoje vykstantys potvyniai ir atoslūgiai – vieni didžiausių pasaulyje: čia per 6 valandas vandens lygis pakyla 14 m. Kylančio ir slūgstančio vandens garsas vadinamas „mėnulio vaitojimu“, jį sukelia Saulės ir Mėnulio gravitacijos jėgos. Fandžio įlankos pakrantėje stūkso Hopvelio uolos, stulbinančios savo įmantriomis formomis – tai gamtos suformuotos skulptūros, kurioms susiformuoti prireikė tūkstančio metų.

Niagaros kriokliai

Tai vieni žymiausių pasaulio krioklių, esantys JAV ir Kanados pasienyje, itin lankomi turistų. Šiuos krioklius suformavo Niagaros upė. Kriokliai nėra labai aukšti, siekiantys 51 m, tačiau itin vandeningi ir vaizdingi. Per vieną minutę kriokliu prateka beveik 170 tūkst. m3 vandens. Įdomu tai, jog Niagaros kriokliai palaipsniui slenka link Niagaros upės ištakose esančio ežero.

Dramhelerio nederlingosios žemės

Tai Kanados Albertos provincijoje esanti dykynė, kurią sudaro smiltainiai ir skalūnai. Uolienų erozija suformavo įdomius kauburius, daubas bei kanjonus. Šių uolienų amžius sieka 70 mljn. metų. Teritorijoje randama dinozaurų fosilijų, galima aplankyti netoliese įsikūrosioje Dramhelerio gyvenvietėje esančiame muziejuje. Jame saugomi apylinkėse rasti eksponatai.