fbpx Brazilija. Ką pamatyti Brazilijoje.

Ką pamatyti

Rio de Žaneiras

Antrasis pagal dydį Brazilijos miestas, buvusi Brazilijos sotinė.  Miestas garsus paplūdimiais – Kopakabana ir Ipanema. Rio de Žaneiro mieste yra vienas seniausių Brazilijos nacionalinių parkų – Tižukos nacionalinis parkas. Jis laikomas didžiausiu urbanizuotoje teritorijoje esančiu pasaulio mišku – užima 33 km² plotą ir yra išsidėstęs tarp šiaurinės ir pietinės miesto dalies. Miestas garsėja sambos festivaliu keikvieną pavasarį, į kurį susirenka lankytojai iš viso pasaulio. Ant Corcovado kalvos stovi 1931 m pastatyta 38 metrų aukščio Kristaus skulptūra.

Amazonė (Brazilija)

Didžiausia Brazilijos valstija, išsidėsčiusi šalies šiaurės vakaruose, Amazonijoje. Beveik visą Amazonės valstiją užima Amazonės žemuma, su ją dengiančiais Amazonijos miškais, tik pačioje šiaurėje paviršius kyla į Gvianos plokščiakalnį. Jame aukščiausia valstijos vieta – Neblinos kalnas (2994 m.). Čia vingiuoja Amazonės upė. Amazonija yra vienas didžiausių pasaulyje gamtinių regionų, pasižymintis gausia ir įvairia augalija bei gyvunija, tai vienas mažiausiai ištirtų ir įsisavintų pasaulio regionų. Ši vieta patiks gamtos ir džiunglių mylėtojams.

Igvasu krioklys

Paranos intake Igvasu upėje, Argentinos bei Brazilijos pasienyje esantis krioklys, priklauso Igvasu nacionaliniam parkui. Krioklys sudarytas iš 275 protakų, kurių aukštis siekia iki 80 m. Ypač įspūdinga krioklio dalis yra vadinamoji „Velnio gerklė“, kurio kraštais krenta milžiniška vandens srovė. Krioklys ir nacionaliniai parkai (tiek Argentinos, tiek Brazilijos) įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Šis krioklys ypač lankomas turistų ir laikomas vienu įspūdingiausių gamtos darinių.

San Paulas

Miestas pietų Brazilijoje, didžiausias šalies miestas, San Paulo valstijos sotinė. Tai pagrindinis Brazilijos ekonominis centras, transporto mazgas. San Paule yra 4 universitetai, medicinos ir teisės mokyklos, meno galerijos, leidyklos, metropolitenas, tarptautinis oro uostas. Taip pat čia išvysite daugybę dangoraižių, XVI a. vyriausybės rūmus, modernaus miesto atributus – verslo bei prekybos centrus, modernaus gyvenimo simbolius. Kaip ten bebūtų mieste egzistuoja daugybė kontrastų, o už prabangios ir spindinčios dangoraižių kalvos galite išvysti skurdų ir realų, kartais žiaurų, vietinių paprastų žmonių gyvenimą.

Pantanalis

Didžiausia pasaulyje pelkių ir šlapynų sritis, esanti pietų Brazilijoje (taip pat nedidelė dalis Bolivijoje ir Paragvajuje). Pantanalis drėgnuoju metų sezonu patvinsta ir užlieja apie 80% teritorijos, vandens lygis pakyla 3 m. Vandens sulaikymą lemia geografinė padėtis, kadangi teritoriją supa aukštumos iš kurių nuolat suteka vanduo. Pantanalis yra labai turtinga ekosistema, gyvunijos ir augalijos įvairove ir gausumu nenusileidžianti žymiajai Amazonijai. Čia išvysite tokius gyvūnus kaip kaimanai, jaguarai, kapibaros, karčiuotieji vilkai, miškiniai šunys, brazilinės ūdros, didieji šarvuočiai, braziliniai jabiru, tapyrai, aros ir daug kitų gamtos stebuklų.