slide

Blogas

Vietnamo keliais: kaip buvo sukurtas maršrutas po Vietnamą

2013.04.30

Kai Kinijos man jau buvo užtektinai, laukiau susitikimo su Vietnamu, kurį savo mintyse piešiau kaip kažką didingo ir nepaprasto, kaip vietą, kurią aplankyti yra didelė laimė. Kadangi keliavau žeme, Vietnamo viza jau buvau pasirūpinęs iš anksto Honkonge.

Iš esmės, kirtus Kinijos ir Vietnamo pasienį niekas nesikeitė. Aukštai virš pastatų plevėsavo panašios raudonos vėliavos ir zujo tūkstančiai motorolerių ir motorikšų. Pirmoji kelionė nuo pasienio iki Halong City buvo įspūdinga, nes labai purvina. Nuo lietaus pakilusi Raudonoji upė užliejo ne tik pievas, bet ir kelius, kurie skendėjo klampiame molyje.

Atvykęs į Halong City mataravau kojomis ant aukštos krantinės. Šalia pinigus pluoštais skaičiavo du seniai ir gėrė alų iš didelės talpos butelių, o apačioje kojomis irklavo žilagalvė močiutė ir kažką man norėjo pasakyti mojuodama ranka. Rytojui planavau plaukti iki kurios nors salos Halongo įlankoje, bet jo dar reikėjo sulaukti. Kadangi Vietnamas – nuotykių kraštas, nakvynei pasirinkau, turbūt pačią netikėčiausią vietą – Hošimino muziejų po atviru dangumi. Vieta miegui buvo patogi, bet uodai vos gyvo nesukandžiojo, nors labai jau ankstyvo nubudimo priežastimi tapo ne uodai, o vaikai, sekmadienį, 5 valandą ryto pradėję žaisti futbolą miesto aikštėje, rūsčiai į juos žvelgiančių Hošimino ir Lenino statulų akivaizdoje. Prisijungiau prie azijietiško futbolo, įmušiau du įvarčius ir nusifotogravafau su laimingais vaikais, kuriems buvo garbė paliesti mano plaukus...

Halongo įlanka

Iš Halongo įlankos uosto išplaukia įvairiausi laivai į vieną iš gražiausių Vietnamo, Azijos ir viso Pasaulio vietų – Halongo įlanką. Galima plaukti dailiais turistiniais laivais, bet galima pabandyti ir vietiniu „laiveliu – traktoriumi“, kurio denio vos nesemia vanduo, bet keliems šimtams vietinių tai – nė motais, žiovauja ir tiek. Jeigu keliausite užsakytu, turistiniu laivu, tai galėsite poniškai pramogauti ir ilsėtis nuostabių vaizdų fone. Naktį laivo įgula žvejoja kalmarus, jeigu nesitingi – prisijunkite.

Šiek tiek komunizmu dvelkiantis šiaurės Vietnamas dailus, lyg rytietiškas tapybos darbas, su grakščiais kalnais, žaliomis žaliomis ryžių plantacijomis, ir provincialiais regionais. Kai kurie vietiniai kalba rusiškai, dauguma jų būtinai žino Lietuvą.

Pamačius nemažai pasaulio, galiu tvirtinti, kad kas Vietname tikrai išsiskiria – tai ypač gražūs, laukiniai paplūdimiai. Jeigu tai provincija, mieguistose įlankose nuo vėjo draikysis pamiršti tinklai, koks vienišas žvejas miegos po geros ir varginančios žvejybos, jeigu tai miestas – jūra bus kimšte prikimšta žydrų medinių laivelių su plevėsuojančiomis raudonomis vėliavomis.

Paplūdimys Vietname

Daug kas dar žavėjo Vietname, bet labiausiai prisimenu du nutikimus su vietiniais. Pirmasis – jaudinantis, antrasis – komiškas. Pradėsiu nuo jaudinančio. Dalato mieste, pušynais kvepiančiame kalnų kurorte susistabdžiau sovietinį viliuką, kurį vairavo senas vietnamietis, šalia jo sėdėjo moteris, turbūt jo žmona. Vyriškas kalbėjo angliškai, nedaug, bet pakankamai. Pastebėjau, kad jis neturi vienos rankos, bet vairuoti tai jam netrukdo, netgi sukinėjant viražus sudėtingais kalnų serpantinais. Senukas ne tik mane pavežė gabalą kelio, bet ir nakvynei pasiūlė savo namus – mažame kaimelyje netoli Saigono. Aš, žinoma, sutikau.

Jo namelis dvelkia senove, feodaliniais laikais, baldai, visi daiktai ir namų apyvokos įrankiai buvo „pasidengę laiku“. Senukas pasakojo, kad rankos neteko per Vietnamo karą, kad visą gyvenimą rinko pašto ženklus (parodė savo kolekciją ir paprašė, kad atsiųsčiau jam pašto ženklų iš Lietuvos). Vakare nusivežė į plynus kalvotus laukus, kur auginamos kavos pupelės. Pasirodo, senukas ir žemvaldys ir kavos plantatorius .

Kitą rytą išvažiavau į Saigoną, išsiskyrėme kaip draugai, paprastai ir nuoširdžiai. Po kelių mėnesių nusiunčiau jam pašto ženklų iš Lietuvos.

Kitas įvykis buvo juokingas ir klostėsi šalies viduryje, aplink Hue senovės miestą. Didelį sunkvežimį vairavo trys vietnamiečiai pasikeisdami. Kol vienas iš jų vairuodavo, kiti du jam patarnaudavo, pridegdavo cigaretę, atkimšdavo vandens butelį. Kas šimtą ar panašiai kilometrų juos vis stabdydavo kelių policija ir vairuotojai jiems jau būdavo paruošę kyšį. Kai porą kartų policininkas pamatė mano galvą, kyšančią pro langą, kyšio atsisakė. Taip vairuotojai buvo labai laimingi, sutaupydami pinigų ir turėdami tikrą prievaizdą kabinoje. Nepaisant to, užsibaigiant kelionei jie pradėjo inkšti, ir rodyti popierinius pinigus – suprask, ruošk duoklę už važiavimą.

Autostopas – nemokamas, tą žino visi, bet ne jie. Sustojome vietinėje užeigoje. Padavėjai atnešė puodą su verdančiu vandeniu ir daug visokių žolių ir šaknelių, kurias vairuotojai metė į tą verdantį vandenį, o man pasiūlė kompromisą. Turėsiu eiti rankų lenkimo su vienu iš jų, jeigu aš laimėsiu – už kelionę nemokėsiu.

Visi trys buvo liesi, prasirūkę, todėl savo sėkme neabejojau, nors, ką gali žinoti? Mano priešininkas buvo jauniausias iš trijų, gal ir stiprus ir mažiau prasirūkęs. Jo vardas buvo Huy, kai nepatikėjau, jis parodė savo vairuotojo pažymėjimą. Tikrai, ranką lenksiu su Huy.

Aplinkui susirinko minia žioplių, padavėjų ir virėjų bei kitų vairuotojų. Bet ažiotažas buvo sukeltas be reikalo. Kova truko kelias sekundes ir užsibaigė blyškiaveidžio pergale. Pinigų už kelionę nemokėjau, nors jų, iš tiesų tada  ir neturėjau.

Vietnamo pinigai

 


Dainius Kinderis
Tel. 8 5 206 0315

Užklausa dėl kelionės

Please leave this field empty.

Kelionės paieška


KomentaraiKeliones.com yra kelionių organizatoriaus Magelano Kelionės nuosavybė, kurioje įdiegta technologija leidžia kombinuoti viešbučių ir pigių skrydžių paketus kelionėms, kurios prasideda iš Lietuvos. Paieškos sistema iškart sukuria kelionės pasiūlymus pagal Ryanair ir Wizzair aviakompanijų išvykimus iš Vilniaus ir Kauno oro uostų.

Kai kuriuose pasiūlymuose įtrauktas privatus arba grupinis pervežimas iš viešbučio į oro uostą. Kainos per dieną gali keistis kelis kartus, priklausomai nuo viešbučio apkrovimo ir aviakompanijų kainų.

Norėdami įsigyti kelionės paketą, prašome vadovautis rezervavimo instrukcijomis. Kai pasirinksite norimas paslaugas, būsite perkelti į mokėjimų puslapį, kur iškart galite apmokėti pasinaudodami e-bankininkyste per jūsų banką. Visi pavedimai vykdomi per mokejimai.lt. Per kelias darbo valandas mes gausime jūsų pavedimą ir jūsų paslaugos bus užsakytos. Visus kelionės dokumentus (vaučerius) ir bilietus gausite elektroniniu paštu.

Daugiau informacijos

Užklausa dėl kelionės

Please leave this field empty.


 Noriu prenumeruoti į Jūsų naujienlaiškį

Gavę Jūsų užklausą susisieksime per 24 val.
Jei norite greičiau - skambinkite: 8 5 206 0315