slide

Blogas

Šri Lanka. Kaip atsirado mūsų tropinis maršrutas po rojų

2013.02.12

Ar pašėlę šri lankiečiai vaikai tikrai mėto gyvates per viešbučių tvoras ten besiilsintiems keliautojams? Į tokį klausimą norėjau sau atsakyti važiuodamas į Šri Lanką pirmą kartą. Ieškant informacijos apie Šri Lanką, kažkodėl būtent ši, iš pirmo žvilgsnio šiurpi vietinių vaikų pramoga užkliuvo už mano paieškos radarų. Dabar, jau pabuvojus buvusiame Ceilone trejetą kartų, galiu, su labai mažyčiu nusivylimu pasakyti – gyvačių nemačiau nei vienos. Nei viešbučio baseine, nei džiunglėse.

Užtat, čia yra į ką akis paganyti iš kitų krutančių gamtos sutvėrimų. Erdvios žaliuojančios pievos pilnos dramblių, džiunglių šventyklos knibždėte knibžda išdykėlių beždžionių, o ežerai ir pakelės tiesiog nusėtos įvairiausių iguanų. Reikia tik atsimerkti ir žiūrėti. Šri Lanka turi daug stebuklų, ir jų neslepia.

Sri Lanak augalai

Į Aziją keliones, būtent, galima pradėti nuo Šri Lankos. Chaotiška ji tik pirmosiomis minutėmis. Autobusai riaumoja, kūnas prakaituoja, saulė kaitina, gatvės pilnos netikėčiausių siurprizų – nuo karvių, rikšų ir labai jau smalsiai į tave žiūrinčių vietinių.

Sri Lanka Kandy

Džiunglėse, kur karaliauja armijos įžūlių beždžionių ir ropoja riebūs driežai, už nutįsusių lianų ir išsikerojusių gauruotų medžių slepiasi senoviniai miestai. Tokie senoviniai, kad virtę muziejais – su nuolatiniais gyventojais gyvūnais ir laikinais ateiviais, įsibrovėliais turistais.

Laukiniai gyvunai

Šri Lanka – mažytė šalis, plotu prilygstanti Lietuvai, bet klampi, įvykiais ir gyvenimu verdanti ir tokia įvairi, kad keliaudamas įsivaizduoji ją didelę, tikrą tropikų imperiją. Tik įsivaizduokite – Lietuvos dydžio saloje yra 22 milijonai gyventojų, keturios didelės religijos (daugiausia budistų, bet kitų religijų atstovų irgi geras skaičius – induistų, katalikų ir musulmonų), trys oficialios kalbos (sinhalų, tamilų ir anglų) ir tikrai ne mažiau kaip geras tūkstantis keliautojų dėmesio vertų vietų.

Mano puikiausiu vadovu po šią šalį buvo Marlonas – su kuriuo kontaktą užmezgiau dar prieš atvykdamas į Šri Lanką. Šri Lankos mažaūgiams nebūdingai aukštas ir plačiapetis, buvęs regbininkas o dabar gidas po Šri Lanką ir ne tik, žinojo ką reikia pasiūlyti pirmą kartą atvykusiam į šią šalį. Ėjome džiunglių takais, nakvojome tose džiunglėse pasislėpusių namelių užuovėjose, mirkome tropiniame lietuje, traukėme iš kojų šimtais besigeriančias siurbėles, bendravome su arbatos plantacijų darbininkais ir važiavome vietiniais traukiniais.

Sri Lanak dziungles

Sri Lanka

Geresnės kelionės į Sri Lanką, nei pirmos, kol kas neturėjau. Galbūt, todėl, kad ir kokia ji egzotiška bebūtų, man atrodo gana turistinė, o pirmas kartas ten, buvo tų tikrųjų akimirkų gaudymas ir gyvenimas vietinių žmonių ritmu. Vis tik mažai pasaulyje šalių, kur gali paglostyti drambliuką, kur jauti tokią gilią, tyrą ir tokią autentišką darną tarp vietinių ir jų religinių stabų. Budos dantis, plaukas ir pelenai saugomi būtent Šri Lankoje, o tos religinės ir šventos vietos pakylėja net visai niekuo netikinčius.

Sri Lanka budizmas

Šri lankiečiai jas lanko kaip stebuklingas vietas, kur semiasi jėgų, ramybės ir išminties. Ten, kur Budos pelenai, vis dar stovi seniausias pasaulyje medis, po kuriuo nušvito Buda. Medis, kurį tikiesi išvysti kaip tikrą milžiniško baobabo ir Stelmužės ąžuolo galingą hibridą, pasirodo tėra tik eilinės sodo obelėlės kopija. Bet aptvertas ir apsuptas tokios auros, kad atsidūrus ten tiesiog braidai po tą vietinių sukurtą ekstazę basomis kojomis ir alsuoji magija, kuriai sukurti užtenka ir obelėlės dydžio seno medelio.

Budos medis

Keliaudamas po Šri Lanką pirmus kartus, jau mačiau idealiausią maršrutą. Nuostabūs paplūdimiai, gaivuma alsuojantys kalnai, drambliukai pievose, religiniai centrai, arbatos plantacijos, kurias pasiekti galima tik važiuojant traukiniu beprotiškai gražiais padangių vingiais. Ir viską dar kartą vainikuoja vandenynas. Toks rūstus ir besisvaidantis aštriomis bangomis. Atviras ir solidus. Tai maža šalis ir nuo pramintų kelių nepabėgsi, bet čia supranti, kad bėgti nuo jų ir nereikia, nes jie veda į rojaus kampelius, iš kurių nesinori ištrūkti.

Indijos vandenynas

Kelionės po Šri Lanką metu esi apsuptas didžiausio jos turto - žmonių. Pasakiškai draugiški, gražiai besišypsantys. Bendrauti jie labai mėgsta. Linksmuoliai Kandžio geležinkelio stoties kavinės darbuotojai pripila beprotiškai saldžios arbatos ir pasiskundžia, kad alkoholio pardavinėti valstybinėse įstaigose negali.

Gal ir gerai, besišlaistančių ir sienas ramstančių nesimato. Užtat vaizdelis prie „taškų“ vertas atskiro filmavimo. Rimtais veidais rimti vyrai čia užsuka vedini vieno tikslo – per grotuotą skylę ištraukti pardavėjo siūlomo vietinio stipraus gėrimo – arako stiklą. „Sri lankan – best drinkers in the world“ - pasako man vienas komedijos filmams tinkantis filmuotis senučiukas basomis kojomis ir užlipęs ant, dar turbūt jo seneliui priklaususio dviračio, išdidžiau nurūksta dulkėta miesto gatve. O aš lieku stotyje.

Sri Lanka traukiniai

Lūkuruoti ekstravagancijos pilname britiškame perone neprailgsta. Pavargęs senukas užmiega šalimais ir padeda apsunkusią galvą man ant peties. Iš pradžių pasitraukiu. Jis sapnuodamas ir neprabusdamas savo veiksmą pakartoja, vėl padeda savo galvą man ant peties. Daugiau jo sapno vaikyti nebedrįstu.


Dainius Kinderis
Tel. 8 5 206 0315

Užklausa dėl kelionės

Please leave this field empty.

Kelionės paieška


KomentaraiKeliones.com yra kelionių organizatoriaus Magelano Kelionės nuosavybė, kurioje įdiegta technologija leidžia kombinuoti viešbučių ir pigių skrydžių paketus kelionėms, kurios prasideda iš Lietuvos. Paieškos sistema iškart sukuria kelionės pasiūlymus pagal Ryanair ir Wizzair aviakompanijų išvykimus iš Vilniaus ir Kauno oro uostų.

Kai kuriuose pasiūlymuose įtrauktas privatus arba grupinis pervežimas iš viešbučio į oro uostą. Kainos per dieną gali keistis kelis kartus, priklausomai nuo viešbučio apkrovimo ir aviakompanijų kainų.

Norėdami įsigyti kelionės paketą, prašome vadovautis rezervavimo instrukcijomis. Kai pasirinksite norimas paslaugas, būsite perkelti į mokėjimų puslapį, kur iškart galite apmokėti pasinaudodami e-bankininkyste per jūsų banką. Visi pavedimai vykdomi per mokejimai.lt. Per kelias darbo valandas mes gausime jūsų pavedimą ir jūsų paslaugos bus užsakytos. Visus kelionės dokumentus (vaučerius) ir bilietus gausite elektroniniu paštu.

Daugiau informacijos

Užklausa dėl kelionės

Please leave this field empty.


 Noriu prenumeruoti į Jūsų naujienlaiškį

Gavę Jūsų užklausą susisieksime per 24 val.
Jei norite greičiau - skambinkite: 8 5 206 0315