slide

Blogas

Magelano Kelionių įkūrėjas – „geležinis žmogus“

2012.05.25

Dainiaus Kinderio įspūdžiai iš JAV, Teksaso valstijoje vykusių prestižinių ultratriatlono varžybų „Iron Man“.

Kelionės ir sportas

Lietuvos Magelanas Dainius Kinderis – prieš keletą metų vėl pradėjo aktyviai treniruotis ir dalyvauti ištvermės sporto varžybose, dažniausiai ypač ilgų nuotolių bėgimuose. Tam nesutrukdė ir nuolat darbo kalendoriuje išnyrančios kelionių datos. Dainius įprato treniruotis keliaudamas, o gegužės pabaigoje išbandė save įpatingoje trasoje Teksase.

Apie tai – tekstas žemiau (spausdinta ir Alytaus Naujienose).

Prieš porą metų išgirdęs apie tokias ištvermės varžybas tik varvinau seilę ir tie geležiniai žmonės man atrodė mažiausiai kaip robotai. Tik įsivaizduokit – plaukti 3.8 kilometrus, tada važiuoti dviračiu 182 kilometrus ir pabaigoje nubėgti visą maratoną – 42 kilometrus. Ir ne bet kaip, o greitai – per 17 valandų.

Panašiai galvojau prieš savo pirmąjį maratoną. Įveikiau, visai patiko. Tada įveikiau 100 kilometrų ultramaratono trasą. Buvo sunku, bet varžybos davė daug daugiau nei atėmė. Palaipsniu apetitas iššūkiams augo, kol nepriėjau iki prestižiškiausiomis ištvermės varžybomis laikomų „Iron man“, arba geležinio žmogaus varžybų.

Tai yra keturis kartus prailginta standartinio triatlono trasa. Varžybos vyksta kasmet, daugiausia JAV ir Europoje. Registracija kainuoja brangiai – dažniausiai virš tūkstančio litų, o ir vietos ribojamos ir tirpsta akimirksniu. Nors pasiruošimas šioms varžyboms kainuoja krūvą pinigų, dar daugiau prarandama laiko. Norint pasiruošti šiam iššūkiui galima lengvai išbraukti metus laiko iš savo gyvenimo. Tai yra metai disciplinos, alinančių treniruočių, nusivylimo, pakilimo, entuziazmo, euforijos ir kasdienės prakaituotos rutinos.

„Iron man“ varžyboms ruošiausi metus. Plaukiojau vulkano kraterio ežere Filipinuose, Lietuvos baseinuose, bėgiojau Taivanio kalnų takeliais ir nuo vienos šventyklos iki kitos Šri Lankoje. Nuo kūno numečiau nereikalingus 9 kilogramus (grįžus po varžybų skaičius išaugo iki 11- os), suvartojau kalnus ne pačių gardžiausių maisto papildų ir nesuskaičiuojamus kilogramus ištvermės sportininkams būtinų makaronų. Šiam išbandymui pasirinkau tolimąją, saulės išdegintą, bet visiems puikiai žinomą valstiją Amerikoje – Teksasą. Kadangi prieš tai nebuvau dalyvavęs jokiose triatlono varžybose, juo labiau jokiose plaukimo ar dviračių lenktynėse, tai tik kėlė dar daugiau nerimo ir sportininkams budingo mandražo.

Metų laukimas baigėsi. Ankstyvą tamsų rytą beveik trys tūkstančiai profesionalų ir mėgėjų laukė neįprastos dienos pradžios.

Plaukimas

Plaukimas, Iron Man

Geležiniam startui užsiregistravo 2900 atletų iš viso pasaulio, bet daugiausia iš vietinės Teksaso valstijos. Starte lūkuriavo daugybė pilvotų amerikiečių (buvo sunku patikėti, jog jie gali kažką daugiau daryti nei tik valgyti hamburgerius), gauja pirmą kartą dalyvaujančių ir nežinančių, ko galima tikėtis, ir saujelė ypatingų dalyvių – mama su dukra, keliolika vyrų, dalyvujančių kartu su savo žmonomis, ir ne vienas savo gyvenimą kardinaliai pakeitęs, pavyzdžiui: vienas 80-ies metų amžiaus vyras, du vos pilnametystės sulaukę jaunuoliai, amerikietis, ruošdamasis šioms varžyboms numetęs 115 kilogramų svorio.

Pirmoji rungtis – 3.8 km plaukimas. Dauguma dalyvių labiausiai bijo būtent šitos rungties, nors ji trumpiausia ir daro mažiausiai įtakos rezultatui. Tačiau susigrūdus vandenyje panikuoja ir susižeidžia nemažai atletų. Į labai šiltą (7 val. ryto vandens temperatūra buvo 28 laipsniai Celcijaus) Woodlands ežerą lyg varlės buvome suvaryti jau 15 minučių iki starto. Lyg išsigelbėję iš skęstančio laivo užsikabinome už plūduriuojančių kajakų ir kalendami dantimis laukėme švilpuko. Viskas iš šalies turėjo atrodyti labai įspūdingai, kai armija ruonių pradėjo lipti vieni kitiems per galvas. Nieko nesimatė, nieko nesigirdėjo, tik nuolat kažkas užvoždavo per nugarą, galvą, kepštelėdavo per kojas ir rankas. Tai išmušdavo iš ritmo ir išsikovojus geresnę vietą vėlgi tekdavo pradėti greitėti iš naujo. Tiesą sakant, šia rungtimi netgi mėgavausi ir akimirką atsidūręs tuštesnėje vietoje pakėliau galvą ir apsidairiau.

Tai buvo magiška akimirka. Aplinkui šimtai mosuojančių rankų, nuo judėjimo baltuojantis vanduo ir visiška tyla. Vienas kitas dalyvis springo ar gavęs traumą siekė medikų pagalbos kajakuose. Rungtis pasibaigė siaurame upelyje pačiame miestelio centre, kur gylis tesiekė vos metrą ir ne kartą kojomis rėžiausi į kieto pagrindo dugną. Kadangi užtrukau ilgiau, nei tikėjausi – 1:46.55 val., manau, kad būsiu nuplaukęs gerokai virš 4 km – dėl blogo matomumo ne vienas dalyvis plaukė zigzagais. Iš 2900 dalyvių šią atkarpą baigiau 1989 vietoje.

Dviratis

Dviratis Iron Man

Po plaukimo rungties jaučiausi puikiai ir jausdamas tik nedidelį tempimą krūtinės srityje mintyse sėdėjau ant dviračio. Šios rungties bijojau labiausiai, kadangi tai buvo mano pirmosios dviračių lenktynės, o tokio atstumo dviračiu niekada nebuvau įveikęs. Dar pridėkime griežtas taisykles (negalima sėdėti kito dviratininko oro maiše, bet kur išmesti šiukšlių ir t.t.), labai karštą orą  – apie 33 laipsnius celsijaus, ir gegužės mėnesį įsismarkaujantį Teksaso vėją. Trasoje jaučiausi kaip turistas. Dairiausi į šonus, grožėjausi rančomis, besiganančiais arkliais, mažais miesteliais, medinėmis bažnyčiomis, persimesdavau keliais žodžiais su kitais dalyviais ir mylios nepastebimai tirpo.

Ant kiekvieno posūkio stovėjo po policininką ir daugybė palaikančių žmonių, ant plento kreida buvo išmarginti priminimai - “eat” (valgyk), “drink” (gerk), “be strong” (būk stiprus). Trasoje maitinausi energetiniais batonėliais, geliais ir gėriau organizatorių dalinamą vandenį. Teksaso saulė buvo negailestinga – baigiantis dviračių rungčiai jaučiau, kad nudeginti keliai primins man apie pietų saulę mažiausiai savaitę. Pabaigoje mane pradėjo vienas po kito lenkti kiti dalyviai, bet buvau įsitikinęs, kad ką pridėsi ant dviračio – prarasi bėgimo takelyje. Visą distanciją praleidau nenulipęs nuo dviračio ir mano išsinuomotas dviratis, ant kurio taip pat sėdėjau pirmą kartą gyvenime neapvylė, nors daugybė kitų dalyvių keitė pradurtas padangas ir pakirsti nugaros skausmų ilsėjosi po medžiais šešėlyje.   Paskutinius kilometrus sukau jau sukandęs dantis ir jausdamas maudimą rankose. Galutinis rezultatas – 182 km per 7:15.10 val. Nors dviračių trasoje ir nepersistengiau, iš 1989 vietos šoktelėjau į 1921.

Bėgimas

Begimas

Bėgimo rungtį pradėjau su šypsena. Tai buvo mano arkliukas ir didelė patirtis maratonuose ir ultramaratonuose leido man būti užtikrintam. Kaip ir tikėjausi, dviračių trasoje mane aplenkę dalyviai šį kartą ne bėgo, o didžiąją dalį distancijos žingsniavo. Nors kojos norėjo šuoliuoti, vistik plaukimo ir dviračių rungtyse patirtas nuovargis davė savo. Pradėjau lėtėti ir vietomis mano bėgimas pereidavo į neaiškios formos šliaužimą. Teksaso saulė plieskė iš visų jėgų ir jeigu ne fantastiškas žiūrovų palaikymas, nežinau, kaip būčiau įveikęs paskutinius kilometrus. Kas mylią stovėjo didžiuliai stalai su  gėrimais, maistu (bananai, apelsinai, vynuogės, arbūzai, sultiniai). Nors įprastai negeriu kolos, čia nebuvo kito pasirinkimo – išgelbėjo nuo skrandžio skausmų bei papildė cukraus atsargas. Aplink ošė sirgaliai, griaudėjo muzika ir dvasią kėlė neįtikėtinai nuoširdžiai palaikantys pavieniai žmonės. “Tu gali”, “tavo ritmas puikus”, “tu užmuši šią trasą, “man patinka tavo apranga” - tokius raginimus ir komplimentus girdėjau savo adresu.

Kad bėgikai dar labiau būtų sužadinti greičiau pasiekti finišą, kas  keliolika metrų buvo pastatyti plakatai su juokingais užrašais - “Čekas Norisas niekada nedalyvavo Iron Man”, “mes atsikėlėme taip anksti ne tam, kad žiūrėtume, kaip jūs einat”, “skausmas laikinas, Iron Man – visiems laikams”, “skausmas dabar – alus vėliau”, “nuogos sirgalės – už mylios” ir pan. Tai tikrai kėlė nuotaiką ir trumpino labai ilgą laiką. Paskutiniame rate pajutau antrą kvėpavimą ir nepaisydamas skausmo  pradėjau 10 kilometrų spurtą iki finišo.

Trasoje žmonės vėmė, griuvinėjo, skundėsi skrandžio ir raumenų skausmais, alpo ir visiškai išsunkti tiesiog gulėjo greitosios pagalbos automobiliuose.

Finišas

Dainius Kinderis, Iron Man

Griaudint ovacijoms išdidžiai ir su plačia šypsena kirtau finišo liniją.  Jausmas – nuostabus. Po visko nejaučiau jokio skausmo ar nuovargio, euforija viską užglaistė ir aš nenorėjau nei masažo, nei prigulti pailsėti. Nubėgęs ir nuėjęs maratonui lygią distanciją per 5 val, iš 1921 vietos šoktelėjau į 1389. Galutinis laikas – 14:24.29 val.

Tai, kad distancijos nebaigė net 800 dalyvių, įrodo, kad tai nebuvo lengvas pasivaikščiojimas po parką, tačiau mano finišas įrodo, kad viskas įmanoma, netgi jei nesi ankščiau dalyvavęs jokiose triatlono varžybose. Kartu su manimi finišą kirto ir senukai, ir pilvoti, hamburgerius valgantys amerikiečiai, kuriems tai buvo savo galimybių išbandymas ir gyvenimo pasiekimas. Kitą diena galėjau ne tik vaikščioti, bet ir lengvai bėgiojau. Organizmas ir kūnas atsistatė daug greičiau nei po eilinio maratono. Apie nepaprastą trasą priminė tik skaudžiai nudegę keliai ir maudžianti nugara bei nežmoniškas  druskos stygius. Nepaprasta ir nelengva pakilti nuo sofos ir atiduoti mažiausiai metus pasiruošimui, bet finišuotojo marškinėliai ir medalis ilgai glostys savimeilę ir primins – viskas yra įmanoma.


Dainius Kinderis
Tel. 8 5 206 0315

Užklausa dėl kelionės

Please leave this field empty.

Kelionės paieška


KomentaraiKeliones.com yra kelionių organizatoriaus Magelano Kelionės nuosavybė, kurioje įdiegta technologija leidžia kombinuoti viešbučių ir pigių skrydžių paketus kelionėms, kurios prasideda iš Lietuvos. Paieškos sistema iškart sukuria kelionės pasiūlymus pagal Ryanair ir Wizzair aviakompanijų išvykimus iš Vilniaus ir Kauno oro uostų.

Kai kuriuose pasiūlymuose įtrauktas privatus arba grupinis pervežimas iš viešbučio į oro uostą. Kainos per dieną gali keistis kelis kartus, priklausomai nuo viešbučio apkrovimo ir aviakompanijų kainų.

Norėdami įsigyti kelionės paketą, prašome vadovautis rezervavimo instrukcijomis. Kai pasirinksite norimas paslaugas, būsite perkelti į mokėjimų puslapį, kur iškart galite apmokėti pasinaudodami e-bankininkyste per jūsų banką. Visi pavedimai vykdomi per mokejimai.lt. Per kelias darbo valandas mes gausime jūsų pavedimą ir jūsų paslaugos bus užsakytos. Visus kelionės dokumentus (vaučerius) ir bilietus gausite elektroniniu paštu.

Daugiau informacijos

Užklausa dėl kelionės

Please leave this field empty.


 Noriu prenumeruoti į Jūsų naujienlaiškį

Gavę Jūsų užklausą susisieksime per 24 val.
Jei norite greičiau - skambinkite: 8 5 206 0315