slide

Blogas

Lankotės Budapešte – eikite į pirtį!

2015.12.03

Budapešto maudyklos – viena iš pagrindinių priežasčių, dėl ko į šį miestą atvyksta šimtai tūkstančių keliautojų. Vien Sečeny terminiuose baseinuose (Széchenyi fürdő) kasmet išsimaudo daugiau nei milijonas žmonių, kurių dauguma – užsieniečiai. Vieni tikslingai keliauja į Vengriją dėl spa malonumų, kiti, lankydamiesi Budapešte tiesiog nepraleidžia progos patirti ko nors nauja. Juk pasaulyje nėra kitos valstybės sostinė, kurioje būtų tiek daug terminių versmių ir mineralinio vandens. Kiekviena iš daugybės Budapešto maudyklų gali pasiūlyti šio to unikalaus, ko neįmanoma patirti niekur kitur, todėl lankydamiesi Budapešte būtinai nueikite į pirtį. O jei yra galimybė, aplankykite daugiau nei vieną iš garsiųjų Budapešto maudyklų.

Szechenyi

Budapeštas – Spa miestas

Budapeštas kartais vadinamas Rytų Paryžiumi arba Dunojaus perlu, tačiau bene dažniausiai – Spa miestu. Išties čia trykšta daugybė natūralių karštųjų versmių. Atrodytų, lyg po Vengrijos sostine nuolat kunkuliuoja didžiulis karšto vandens katilas, nors uždengtas keliais žemės sluoksniais, tačiau tai vienur tai kitur ištrykštantis terminiais šaltiniais. 118 versmių, iš kurių kasdien išsiveržia apie 70 milijonų litrų vandens, kurio temperatūra yra nuo 21 iki 78 laipsnių pagal Celsijų!

Budapešto spa tradicijos siekia daugelį šimtmečių. Dunojaus pakrantėse vis dar veikia XVI-XVII amžiais įkurtos turkiškos pirtys. Kur kas anksčiau už turkus pirčių malonumais čia mėgavosi romėnai. Dar seniau šilto vandens baseinuose stiprybės sėmėsi keltai.

Nenuostabu, kad ir dvidešimt pirmajame amžiuje Budapeštas garsėja gydomaisiais vandenimis ir karštųjų versmių šildomais vandens baseinais. Vengrų maudymosi tradicijos yra svarbi jų gyvensenos ir sveikatos stiprinimo dalis. Čia labai mėgstamos įvairios vandens sporto šakos, tiek jaunas, tiek senas yra įpratę lankytis pirtyse ir reguliariai mėgautis spa procedūromis. Hidroterapija Vengrijoje yra įprastos medicinos praktikos dalis. Gydytojai savo pacientams dažnai skiria vandens procedūras ir gydymą mineraliniais vandenimis. O pastaraisiais metais maudynių kultūra pasipildė dar vienu įdomiu reiškiniu - spa vakarėliais. Pirtyse šėliojama iki paryčių grojant smagiai muzikai, žybčiojant lazerio šviesoms, o į bilieto kainą įeina ir spa kokteiliai. Vakarėliai baseinuose vyksta bet kokiu metų laiku (juk vanduo šiltas!), o ypač laukiama naujametinė spa šventė.

szechenyi vakarėliai

Spa maudyklos Vengrijoje

Budapeštas – ne vienintelis Vengrijos miestas, įsikūręs virš galingų terminių versmių. Vengrijoje yra daugybė maudyklų, vadinamų žodžiu fürdő, kurių vandenį šildo ir suteikia jam gydomąsias savybes iš požemių trykštantis vanduo. Štai Hevizo mieste, kurio net ir pavadinimas išvertus iš vengrų kalbos reiškia „karštas vanduo“, yra apie 1000 šaltinių.

Dauguma Budapešte esančių terminių maudyklų skaičiuoja ne vieną gyvavimo šimtmetį. Išskirtinės yra turkiškos pirtys: Kiraly fürdő – viena mažiausių ir seniausių, pastatyta XVI amžiuje, kai Vengriją užkariavo turkai, to paties laikmečio įdomios architektūros Rudas fürdő (kaip tik joje vyksta populiariausi spa vakarėliai), prabangiai restauruota, papuošta meno kūriniais Veli Bej fürdő. O štai populiariausias Budapešte maudyklų kompleksas Sečeny buvo atidarytas tik XIX amžiaus pabaigoje. Pradžioje tai buvo tik pašiūrė, tačiau netrukus virto puošniais rūmais. Dar vienas Budapešto spa kompleksas, prilygstantis garsiajam Sečeny architektūros grožiu, o gal net jį lenkiantis, yra Gellert maudykla, pastatyta 1918 m. Art Nouvea stiliumi. Kolonomis papuoštas Gellért fürdő baseinas jums gali pasirodyti kažkur matytas – tai labiausiai fotografuojamas spa visoje Vengrijoje.

Gellert spa

Kuri Budapešto pirtis geriausia?

Tai klausimas, kurį dažniausiai užduoda Budapešte besilankantys turistai, tačiau vieno teisingo atsakymo į jį nėra. Ar jūs esate dviese, ar su vaikais, ar norite patirti visus spa malonumus ir pasilepinti prabanga, ar tiesiog neilgai „pamirkti“ šiltame vandenyje, ar jus žavi puošni architektūra, ar geriau jaučiatės atvirame vandens telkinyje? Jei Budapešte praleidžiate daugiau nei 3 dienas, būtinai apsilankykite keliose maudyklose. Kiekviena jų turi savo ypatumų ir tik jai būdingo žavesio, skiriasi architektūra ar siūloma programa. Be to dauguma Budapešto maudyklų turi po kelis baseinus, kurie skiriasi dydžiu, įranga, vandens temperatūra ir tt., taigi yra iš ko rinktis.

Labiausiai turistų lankomas yra Sečeny spa kompleksas – pirtis, baseinai po stogu ir po atviru dangumi. Vandens temperatūra baseinuose skirtinga: nuo malonios +34C iki gaivinančios +18C ar lepinančios +50C. Kai kuriuose jų sudarytos kūną masažuojančios povandeninės srovės. Yra drėgno ar sauso oro saunos, aromaterapijos, šviesos terapijos kambariai.

Turistų mėgstamos turkiška Rudas pirtis, puošnioji Gellert spa. Taupesnieji renkasi neseniai restauruotą turkišką Veli Bej. Savotiškai įdomi Kiraly pirtis, nors XVI a. statyta turkų, tačiau šiandien joje apsilankius galima pasijusti lyg sugrįžus kelis dešimtmečius atgal į komunistinę praeitį: paprastas interjeras, baltais chalatais apsirengę darbuotojai, nedidelės kainos, vietinė klientūra.

Rudas spa

Būdami Budapešte, būtinai eikite maudytis. Net jei nesate pirčių mėgėjas, net jei neypatingai mėgstate vandens procedūras (beje, kategoriškai nenorintiems maudytis Sečeny komplekse beveik kasdien vedamos 15 minučių ekskursijos), Budapešte, būtinai apsilankykite pirtyje. Jūs turite tai patirti! Tai ir sveikata, ir poilsis, ir nepamirštamas nuotykis.

Šachmatai Budapešto pirtyje

 Norite išbandyti Budapešto maudyklas?

Junkitės prie grupės vasario 11 d. - speciali sveikatinimo kelionė į Budapeštą!


Dainius Kinderis
Tel. 8 5 206 0315

Užklausa dėl kelionės

Please leave this field empty.

Kelionės paieška


KomentaraiKeliones.com yra kelionių organizatoriaus Magelano Kelionės nuosavybė, kurioje įdiegta technologija leidžia kombinuoti viešbučių ir pigių skrydžių paketus kelionėms, kurios prasideda iš Lietuvos. Paieškos sistema iškart sukuria kelionės pasiūlymus pagal Ryanair ir Wizzair aviakompanijų išvykimus iš Vilniaus ir Kauno oro uostų.

Kai kuriuose pasiūlymuose įtrauktas privatus arba grupinis pervežimas iš viešbučio į oro uostą. Kainos per dieną gali keistis kelis kartus, priklausomai nuo viešbučio apkrovimo ir aviakompanijų kainų.

Norėdami įsigyti kelionės paketą, prašome vadovautis rezervavimo instrukcijomis. Kai pasirinksite norimas paslaugas, būsite perkelti į mokėjimų puslapį, kur iškart galite apmokėti pasinaudodami e-bankininkyste per jūsų banką. Visi pavedimai vykdomi per mokejimai.lt. Per kelias darbo valandas mes gausime jūsų pavedimą ir jūsų paslaugos bus užsakytos. Visus kelionės dokumentus (vaučerius) ir bilietus gausite elektroniniu paštu.

Daugiau informacijos

Užklausa dėl kelionės

Please leave this field empty.


 Noriu prenumeruoti į Jūsų naujienlaiškį

Gavę Jūsų užklausą susisieksime per 24 val.
Jei norite greičiau - skambinkite: 8 5 206 0315