slide

Blogas

Filipinų Top 5 – ką būtina pamatyti ir pabandyti Filipinuose

2012.07.03

Kai šalis tokia išsimėčiusi salomis kaip Filipinai, ne vienam keliautojui žiūrint į šio didžiulo archipelago kontūrus kyla klausimas – kaip viską suspėti per tas dvi ar tris savaites ir kur galiausiai pasiduoti, kad užgriebti geriausius šalies perlus.

Logistika tampa didžiausiu galvos skausmu – pasirinkimų kaip keliauti daug, pasirinkimų kur keliauti – dar daugiau.

“Magelano kelionės” siūlo savo Top 5 sąrašą iš Filipinų ir pataria kaip keliauti, kad viską ir pamatyti ir pabandyti vienos kelionės metu. Ir visa tai galite pamatyti prisijungę prie mūsų kelionių po Filipinus!

Kordiljeros kalnai Luzono salos šiaurėje

Patekus į uždarus, sunkiai pravažiuojamus ir masyvius Kordiljeros kalnus, supranti, kad visos įspūdingos, prieš tai matytos vietos Filipinuose, ne tokios jau įspūdingos, palyginus su šių kalnų didybe, grožiu ir autentika. Nuo Manilos iki kalnų provincijos – daugiau kaip dvylika valandų kelio automobiliu, artimiausi oro uostai – Tuguegarao, Laoagas ir Cayuanas – už penkių – septynių valandų kelio ne pačiais lygiausiais kalnų keliais. Tokie atstumai atbaido savaitgalio ekskursijų medžiotojus, kurie užima savo tradicines vietas pakrantės bungaluose. O tuo tarpu Kordiljeros kalnuose ramiai teka įprastas gyvenimas. Čia tūkstančiai takų siauriais ryžių terasų vingiais veda į atokius  kaimelius, kur nuo aušros iki sutemų ryžių plantacijose prakaituoja senutės ir bėgioja laimingi vaikai, kuriems retų žygeivių atnešti saldainiai – didžiausias stebuklas. Ryžių terasos – be abejonės, kad didžiausia Kordiljeros kalnų žvaigždė, bet yra daug mažų stebuklų, dėl ko čia atvykęs jautiesi laimingas. Tai ir senųjų genčių egzotika, šiurpulį kelianti Sagada su kabančiais karstais ir giliomis bei drėgnomis uolomis, ir karštosios versmės, trykštančios sunkiai prieinamuose kaimeliuose. Gamta čia krečia išdaigas ir dažnai užverčia žemių tonomis ir akmenų luitais ir taip siaurus kelius. Bet kalniečiams tai nė motais. Jie neskuba, nes supranta, kad gamta – aukščiau žmogaus.

Pinatubo vulkanas netoli Manilos

Vieną dieną jūs Maniloje, kitą – Mėnulyje. Būtent taip galima pasijusti per porą valandų ištrūkus iš pulsuojančio Manilos katilo į Tarlac provinciją Luzono saloje. Prieš 20 metų išsiveržęs Pinatubo vulkanas pakeitė ir landšaftą ir vietinių žmonių gyvenimą. Ten, kur dabar stūkso pilki kanjonai, išsiveržus vulkanui tekėjo raudona lava, šluodama viską nuo žemės paviršiaus ir degindama. 2004 metais, pastebėjus, kad atsigauna aplink vulkaną esanti ekosistema, pradėta leisti žygeivius vaikščioti vulkano kanjonais ir papėdėmis bei aplankyti patį kraterį. O vaizdas ten – žadą atimantis. Smaragdinis vanduo, kuriame neįmanoma jokios gyvos būtybės egzistencija vilioja šokti į kraterio glėbį ir pliuškentis. Žmogui tai nepavojinga, netgi sveika. Kai plaukdamas šiame unikaliame vandens telkinyje apsidairai aplinkui, pamatai aštrius vulkano šonus ir išgirsti laukinio gaidžio giedojimą, supranti, dėl ko keliauji. Būtina pamatyti ir išbandyti keliaujant Filipinuose!

El Nido pakrantės kurortas Palavano saloje

Skamba kaip Nida, bet El Nido iš tiesų ne kurortas, o ramus ir izoliuotas Palavano salos užutėkis. Taip, užsienio turistų ir poilsiautojų čia daug, bet tai negadina šio žavaus miestelio auros ir nemažina per daugelį metų užtarnautos gražiausios pajūrio vietovės Filipinuose reputacijos. Jaukūs nameliai ant pakrantės, statūs kalnai aplink, daug uolų, urvų ir takų žygeiviams bei šimtai salelių aplink nardytojams. El Nido pasiglemš jūsų laiką ir užhipnotizuos. Pažadam.

Vigano istorinis miestas Luzono salos vakaruose

Retai kada Filipinuose gali sužavėti miestas. Jie dažniausiai labai triukšmingi, pilni dūmų, triračių taksistų ir nesibaigiančio erzelio. Viganas kitoks. Jis barokinis, tvarkingas, aristokratiškas ir europietiškas senas bei malonus akiai. Kas pasiilgsta senosios Europos keliaujant Filipinuose – Viganas yra puiki vieta atsigauti, pasisemti istorinių žinių ir pasijausti vėl Europoje, arba... Filipinuose prieš  tris šimtus metų.

Boholis. Šokoladinės kalvos ir tarsyrai

Taip taip, Boholio sala yra labai turistinė. Bet dėl to keri ji nemažiau. Ten labai ramu, saugu, gražu ir žalia. Užtenka pasakyti, kad Boholis turi Šokoladines kalvas – nors ir tapusias turizmo magnetu, bet tai nemenkina to įspūdžio ir jausmo būnant ten. Jos nuteikia mįslingai ir belieka spėlioti ar čia man šalta ar dėl tos keistos magijos eina oda pagaugais. Šokoladinių kalvų yra keli tūkstančiai, jos visos panašios formos ir dydžio, o kai ateina laikas pavasariui, jos dar ir pateisina savo vardą – žalią spalvą keičia ruda – ir kalvos tampa šokoladinėmis. Dar daugiau dėmesio Boholyje sulaukia mažiausi pasaulio primatai – tarsyrai. Lietuviškai juos teisinga būtų vadinti filipininiais ilgakulniais. Tai fantastiško grožio padarėliai, kurie turi gyventi tamsoje ir vienatvėje. Būtent todėl žmonių dėmesys dieną ir trukdo jiems išgyventi. Tarsyrų pasaulyje yra likę tik keli tūkstančiai ir beveik visi jie glaudžiasi Boholyje.

Įdomu? Skaitykite apie Filipinus daugiau Dainiaus Kinderio knygoje “Filipinai.Ugnies žiedo kerai” arba pamatykite juos savo akimis keliaudami kartu su “Magelano kelionėmis”. Skaitykite daugiau apie keliones į Filipinus.


Dainius Kinderis
Tel. 8 5 206 0315

Užklausa dėl kelionės

Please leave this field empty.

Kelionės paieška


KomentaraiKeliones.com yra kelionių organizatoriaus Magelano Kelionės nuosavybė, kurioje įdiegta technologija leidžia kombinuoti viešbučių ir pigių skrydžių paketus kelionėms, kurios prasideda iš Lietuvos. Paieškos sistema iškart sukuria kelionės pasiūlymus pagal Ryanair ir Wizzair aviakompanijų išvykimus iš Vilniaus ir Kauno oro uostų.

Kai kuriuose pasiūlymuose įtrauktas privatus arba grupinis pervežimas iš viešbučio į oro uostą. Kainos per dieną gali keistis kelis kartus, priklausomai nuo viešbučio apkrovimo ir aviakompanijų kainų.

Norėdami įsigyti kelionės paketą, prašome vadovautis rezervavimo instrukcijomis. Kai pasirinksite norimas paslaugas, būsite perkelti į mokėjimų puslapį, kur iškart galite apmokėti pasinaudodami e-bankininkyste per jūsų banką. Visi pavedimai vykdomi per mokejimai.lt. Per kelias darbo valandas mes gausime jūsų pavedimą ir jūsų paslaugos bus užsakytos. Visus kelionės dokumentus (vaučerius) ir bilietus gausite elektroniniu paštu.

Daugiau informacijos

Užklausa dėl kelionės

Please leave this field empty.


 Noriu prenumeruoti į Jūsų naujienlaiškį

Gavę Jūsų užklausą susisieksime per 24 val.
Jei norite greičiau - skambinkite: 8 5 206 0315