slide

Blogas

Filipinai aštriai. Kaip atsirado mūsų kalnų maršrutas

2012.12.05

Filipinuose labai daug salų. Norint aplankyti jas visas – reikėtų viso gyvenimo. O jeigu viso gyvenimo paskirti vienai šaliai negalite, tada lieka įprastas atostogų laikas – kelios savaitės. Būtent trims savaitėms leidžiama pasibūti šiame spalvingame krašte be vizos ir papildomo mokesčio.

Filipinų kalnai

Jeigu turite dvi – tris savaites ir nenorite gaišti laiko dažniems ir ilgiems perskridimams ir perplaukimams iš salos į salą, geriausia rinktis vienintelę ir pačią didžiausią salą – Lusoną. Čia ir sostinė Manila, bet kurios kelionės į Filipinus lėktuvu pradžia ir pabaiga, ir Pinatubo vulkanas, surfingo centrai San Fernande ir Balere, barokinės architektūros šedevras – Viganas ir, žinoma, Kordiljeros kalnai. Būtent šį kalnuotą regioną siūlome pasirinkti, jeigu norite iš šios šalies parsivežti aštrių įspūdžių ir pabūti turistų nenuvalkiotose giliose provincijose. Ten, kur dar visai neseniai šeimininkavo galvų medžiotojai, kur iki šiol įprasta numirėlius laidoti kabančiuose karstuose...

Kalnų žygiai Filipinuose

Pradėkime nuo Kalingos provincijos, į kurią įvažiavimas – kaip brovimasis į uždraustą teritoriją. Iš pradžių lygumas pakeičia kalvos, tada prieš akis iškyla statūs kalnai ir iš jų tekančios sraunios upės. Autobusas rieda siaurais serpantinais, pažiūri į tolį – akys raibsta nuo žalumos, krioklių žibėjimo, ryžių terasų formų, pažiūri žemyn – ir vėl akis pakeli į viršų, nes vaizdas žemyn – bauginantis. Aš bijau, bet šalia manęs sėdinti močiutė su plunksna galvoje tik žiovauja. Tada drąsiau pasidaro ir man. Gidas užlipa ant autobuso stogo ir pajuokauja – „jeigu autobusas garmės į bedugnę, tie, kurie ant stogo, dar suspės nušokti!“

Ryžių terasos Filipinuose

Bontoko miestelyje, kuris yra Kalnų provincijos sostinė, susikerta visi kalnų keliai, suplaukia visos upės ir susirenka visos gentys į spalvingas turgavietes. Jeigu tolimesnis planas – ryžių terasos ir uždari kaimeliai su karštosiomis versmėmis – čia galima papildyti sauso maisto, saldainių ir tirpios kavos atsargas.  Arba, apsilankius eksponatais turtingame genčių muziejuje, judėti toliau – į Sagadą.

Kelias iš Bontoko į Sagadą lipa dar aukščiau. Patenkame į kvapnų spygliuočių mišką, kaitrą keičia vėsa, ryžių terasas keičia uolėti kalnų masyvai. Sagada pritrenkia savo grožiu, misterija ir paprastumu. Čia ir giliausi urvai šalyje, ir šiurpinantys kabantys karstai. Galima leistis į 163 metrų gylį slidžiu ir tamsiu uolos tuneliu bei erdviomis salėmis, kur pilna krykštaujančių šikšnosparnių, įvairių formų riedulių, gėlo vandens baseinų, stalaktitų, stalagmitų...

Urvai Filipinuose

Įdomiausias miestelio objektas – kabantys karstai. Nuo pat senovės iki dabar, būti palaidotam kabančiame karste – didelė garbė ir privilegija. Tam reikia, kad žmogus būtų gerbtinas, daug nugyvenęs ir turėtų pakankamai lėšų (šiuo atveju vištų, kiaulių ir buivolų), kad galėtų sau tai leisti. Kol velionis yra laikomas namuose po mirties, šie gyvūnai yra aukojami dievams. Iš tikrųjų juos paskerdžia ir vaišina visą bendruomenę. Velionis pasodinamas namuose embriono poza ir gali taip išbūti iki 2 savaičių. Kvapas tikrai prastas, bet vietiniams tradicija yra svarbesnė už higieną. Tokias laidojimo tradicijas pasirinkę vietiniai yra nešami į kalnus ir ten jų kūnas ilsisi mediniuose karstuose. Kuo aukščiau iškeliamas – tuo geriau. Arčiau dangaus ir dievų.

Sagada

Kai Sagada gali šiurpinti, kitas šio regiono kaimas – Batadas – tiesiog glumina savo grožiu. Gali prireikti eiti stačiais kalnų šlaitais, siauromis ryžių terasų atbrailomis, tropinėmis džiunglėmis ir senųjų kaimų gatvėmis, kiemais ir netgi kapinynais. Tokia fantastiška autentika ir toks tikras keliavimo jausmas aplanko retai. Čia kvėpuoju tikru oru, plaunu rankas kalnų kriokliuose, o pabėgęs nuo pliaupiančio lietaus, galiu atsikvėpti jaukiuose nakvynės namuose. Kuriuose patogumų nedaug, bet vaizdas, kurį matau iš ryto pro langą, – atperka viską.

Ryžių terasos

Pakeliui atgal į Manilą verta stabtelti Capas miestelyje. Iš jo organizuojami žygiai į Pinatubo vulkaną. 1991 metais išsiveržęs vulkanas pakeitė visą regiono kraštovaizdį ir pražudė tūkstančius žmonių. Dabar Pinatubo aplinka galėtų konkuruoti dėl labiausiai nežemiškos vietovės Žemėje vardo. Viskas aplipę pelenais, nuodėguliais, išgraužtos vagos, kuria tekėjo lava. Žygis gali trukti porą valandų, po kurių pasiekiamas pats svarbiausias taškas – Pinatubo kraterio ežeras. Smaragdinės spalvos, blizgantis vanduo vilioja pasinerti į jį, bet daugelis įspėjami – sulfatų kiekis labai didelis ir tame telkinyje neišgyvena jokia gyvybė. Bet žmogui tai nekenksminga. Galima plaukioti po unikalų kraterio ežerą ir dairytis į jį supančias smailias viršūnes.

Pinatubo vulkano krateris

 

Pabaigai klausimas - kalnų serpantinuose važiuotumėte autobuso viduje ar ant jo stogo?


Dainius Kinderis
Tel. 8 5 206 0315

Užklausa dėl kelionės

Please leave this field empty.

Kelionės paieška


KomentaraiKeliones.com yra kelionių organizatoriaus Magelano Kelionės nuosavybė, kurioje įdiegta technologija leidžia kombinuoti viešbučių ir pigių skrydžių paketus kelionėms, kurios prasideda iš Lietuvos. Paieškos sistema iškart sukuria kelionės pasiūlymus pagal Ryanair ir Wizzair aviakompanijų išvykimus iš Vilniaus ir Kauno oro uostų.

Kai kuriuose pasiūlymuose įtrauktas privatus arba grupinis pervežimas iš viešbučio į oro uostą. Kainos per dieną gali keistis kelis kartus, priklausomai nuo viešbučio apkrovimo ir aviakompanijų kainų.

Norėdami įsigyti kelionės paketą, prašome vadovautis rezervavimo instrukcijomis. Kai pasirinksite norimas paslaugas, būsite perkelti į mokėjimų puslapį, kur iškart galite apmokėti pasinaudodami e-bankininkyste per jūsų banką. Visi pavedimai vykdomi per mokejimai.lt. Per kelias darbo valandas mes gausime jūsų pavedimą ir jūsų paslaugos bus užsakytos. Visus kelionės dokumentus (vaučerius) ir bilietus gausite elektroniniu paštu.

Daugiau informacijos

Užklausa dėl kelionės

Please leave this field empty.


 Noriu prenumeruoti į Jūsų naujienlaiškį

Gavę Jūsų užklausą susisieksime per 24 val.
Jei norite greičiau - skambinkite: 8 5 206 0315