slide

Blogas

Chengdu „People’s park“ – Kinija iš arčiau, nei kur kitur

2013.01.16

Esame Chengdu mieste, derlingos ir lygios Sičuano provincijos didmiestyje. Ko gero, turintis 14 milijonų gyventojų, miestas Kinijoje jau gali vadintis didmiesčiu, ko tikrai negalima būtų pasakyti apie vos milijoną gyventojų priskaičiuojantį kokį vietinį Griškabūdį.

Kinijos centrinėje dalyje esantis paslaptingas miestas visame pasaulyje garsėja pandomis, kurios čia jaučiasi geriau, negu bet kur kitur Žemėje (dėl drėgno oro ir gausiai augančių bambukų). Bet šį kartą ne apie pandas, ir ne apie Sičuano operą, ar įspūdingus Chengdu dangoraižius, netgi ne apie vienintelę Kinijoje dar išlikusią Mao Dzedungo skulptūrą. Šį kartą apie labai žemišką dalyką – tiksliau vietą, kur susirenka paprasti vietiniai žmonės ir parodo save tokiais, kokie jie yra iš tiesų.

People's parkas Chengdu

„People's park“ (liaudies parkas) – didžiulis parkas, vos ne zoologijos sodas, kur kiekvienas smalsus turistas, o taip pat ir išrankesnis keliautojas tikrai pasijaučia lyg zooparke, kur viskas įdomu, nematyta ir „eksponatai“ labai jau saviti ir juokingi. Tai vieta, kur galima pamatyti, kaip Kinija ilsisi ir pramogauja, ypatingai geru oru ir per didesnes šventes. Įėjimas nemokamas.

Stalo žaidimai Chengdu

Parke labai daug žalumos – didesnių medžių ir mažesnių krūmokšnių, paprastų žolės vejų ir kitokios vešlios augmenijos paežerėse ir soduose. Tokia atgaiva reikalinga žmogui, ištisą parą dūstančiam miesto dūmuose. Dar parke yra viešos arbatinės. Žmonės atsineša čia savo termosus su vandeniu, o vietoje dirbantys padėjėjai, tiesiog pilsto jiems stiprią arbatą už nedidelį mokestį.

Gamta People's parke Chengdu

Vietos gyventojai, daugiausia tai garbaus amžiaus senukai, bet yra ir jaunimo ar vaikų, ne tik arbatą siurbia visą dieną, bet pliekia kortomis, lošia kiniškomis šaškėmis ir kitais vietos žaidimais. Štai, sėdi trys ponios aplink apvalų stalą ir žaidžia kortomis. Šalia kaladės kortų – geras pluoštas juanių – azartiškos ponios.

Kortos Chengdu

Galima sėdėti ant patogios bambukinės kėdės, gerti arbatą ir stebėti aplinką, kuri lyg išplaukusi harmonija iš senovės Kinijos tapytojo šedevro, kur žmogus toks mažas, o gamta visagalė ir didelė.

Masažas Chengdu

Ramybę gali sudrumsti nebent čaižūs ausų valytojų balsai. Taip taip – ausų valytojų. Yra toks kontingentas keistos profesijos atstovų, vaikštančių nuo staliuko prie staliuko ilgais lyg iešmai įrankiais ir valančiais vietiniais ausis. Nepasibodi ir prie užsieniečių prieiti. Sako – 10 juanių ir valau! O užsieniečiams vien tokia mintis – kaip baisiausia siaubo filmo dalis. Jeigu spėjote praalkti, ar norite pabėgti nuo ausų valytojų – yra ir uždarų erdvių, kur ant nelabai švarių staltiesių atneša skanių koldūnų, dar daugiau arbatos ir kitokių gėrimų bei maisto, asortimentas didelis.

Ausų valymas Chengdu

Liaudies parkas suskirstytas į daugybę aikščių, aikštelių, scenų, uždarų ir atvirų erdvių. Vis kitame kampe sklinda skirtinga melodija. Tai gali būti tibetietiška tautinė daina, šokdinanti dailiai, pagal tibetiečių papročius apsirėdžiusius atvykėlius iš Vakarų Kinijos, gali būti šiuolaikinė pop muzika, kriokianti iš masyvios, senovinės magnetolos, pagal kurios vibracijas trypčioja ir sukiojasi ir jaunas ir senas – visas gausus kinų kolektyvas.

Mankšta ir šokiai Chengdu

Yra ir ramesnių kampelių, kur sklinda solidi valso melodija, o pasitempę kinai, dažniausiai pusamžiai, sukasi lyg snaigės – gracingai ir taisyklingai.

Valsas Chengdu

Kas pavargsta nuo šokio – gali pasidaryti pečių ar pėdų masažą, kas nepavargo – gali dainuoti. Kinai dainuoti moka – aukštais, spiegiančiais balsais. Vieni užsiėmę su karaoke, kiti traukia savo sukurtas arijas, treti – nori būti roko žvaigždėmis. Bet šokis Kinijoje nugali dainavimą, trypčioti ir linguoti jie mėgsta labiau, nei plėšti liaudies ar šiuolaikines dainas.

Dainavimas Chengdu People's park

Visiems mums čia juokinga, o gidui kinui – ne visada. Jis stebi erdvioje aikštėje besiraitančias ir ryškiai pasidažiusias moteriškes, marširuojančius jaunuolius ir kitus pavienius veikėjus ir tyliai pašnibždi - „Šitie žmonės – ligoniai“. Tada aš pagalvoju, tai juk puiki vieta jiems – būti keistais, ir niekieno neišjuoktais, dainuoti, šokti, nusišnekėti, veikti kažką neįprasto ir netgi likti nepastebėtam.

Chengdu People's park

Yra čia ir tikrų meistrų, iš kurių galima mokytis. Tai – kaligrafijos virtuozai, paišantys sudėtingus hieroglifus vandens teptukais.

Chengdu vandens hieroglifai

Nupaišo, po kelių minučių viskas išdžiūva, tada paišo iš naujo. Arba, užsiėmimas, kurio vaisiai neištirpsta – ledinukų ir saldainių gamyba. Daroma taip įmantriai ir kruopščiai, kad pamačius tokius dailius saldžius dirbinius, sunku patikėti, kad jei tokiomis sąlygomis pagaminti, o ne solidžiame saldumynų fabrike.

Chengdu People's park saldumynai

Įdomiausia dalis laukė išeinant iš parko. Ant tvorų pastebėjau daug lapo dydžio skelbimų, kuriuose prirašyta daug informacijos hieroglifais. Gidas perskaitė vieną.

„Esu 55 metų moteris. Turiu darbą, mėgstu šokti ir dainuoti. Graži. Ieškau vyro, tvarkingo, iki 60 metų amžiaus. Gražaus“.

Chengdu People's park pažinčių klubas


Dainius Kinderis
Tel. 8 5 206 0315

Užklausa dėl kelionės

Please leave this field empty.

Kelionės paieška


KomentaraiKeliones.com yra kelionių organizatoriaus Magelano Kelionės nuosavybė, kurioje įdiegta technologija leidžia kombinuoti viešbučių ir pigių skrydžių paketus kelionėms, kurios prasideda iš Lietuvos. Paieškos sistema iškart sukuria kelionės pasiūlymus pagal Ryanair ir Wizzair aviakompanijų išvykimus iš Vilniaus ir Kauno oro uostų.

Kai kuriuose pasiūlymuose įtrauktas privatus arba grupinis pervežimas iš viešbučio į oro uostą. Kainos per dieną gali keistis kelis kartus, priklausomai nuo viešbučio apkrovimo ir aviakompanijų kainų.

Norėdami įsigyti kelionės paketą, prašome vadovautis rezervavimo instrukcijomis. Kai pasirinksite norimas paslaugas, būsite perkelti į mokėjimų puslapį, kur iškart galite apmokėti pasinaudodami e-bankininkyste per jūsų banką. Visi pavedimai vykdomi per mokejimai.lt. Per kelias darbo valandas mes gausime jūsų pavedimą ir jūsų paslaugos bus užsakytos. Visus kelionės dokumentus (vaučerius) ir bilietus gausite elektroniniu paštu.

Daugiau informacijos

Užklausa dėl kelionės

Please leave this field empty.


 Noriu prenumeruoti į Jūsų naujienlaiškį

Gavę Jūsų užklausą susisieksime per 24 val.
Jei norite greičiau - skambinkite: 8 5 206 0315